Şimdi Ara

Yeni Apple Watch modelleri ve watchOS 7'ye dair önemli bilgiler paylaşıldı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
1.582
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Apple'ın akıllı saatler için geliştirmekte olduğu yeni işletim sistemi watchOS 7 hakkında ve şirketin yeni akıllı saat modelleri Apple Watch Series 6 ile Series 7'ye dair önemli bilgiler paylaşıldı.

Ayrıca Bkz.İşte karşınızda yüksek çözünürlüklü Huawei P40 Pro duvar kağıtları [İndir]

watchOS 7'nin önemli geliştirmelere ev sahipliği yapacağı bildiriliyor

İsrail merkezli The Verifier isimli haber sitesinin "güvenilir kaynaklardan" elde ettiği bilgilere göre; Haziran ayında online olarak düzenlenecek WWDC 2020 etkinliğinde duyurulacak watchOS 7 işletim sistemi, önemli iyileştirmelere ev sahipliği yapacak. Bu iyileştirmeler arasından en göze çarpan ise tasarım noktasında karşımıza çıkacak.

Güncellemeyle birlikte sistem genelinde tasarımsal bir değişikliğe gidileceği ve yerleşik uygulamaların da bundan nasibini alacağı öngörülüyor. Yeni özellik tarafında ise watchOS 7 ile birlikte Apple Watch'un uyku izleme ve kandaki oksijen miktarını ölçme özelliklerine kavuşacağı, ayrıca Siri'nin de daha yetenekli bir asistan haline geleceği ifade ediliyor. 

watchOS 7 ile birlikte gelmesi beklenen yeniliklerin hangi Apple Watch modelleri için kullanıma sunulacağı bilinmiyor. Ancak watchOS 7 güncellemesinin Apple Watch Series 3 ve daha üstü Apple Watch modellerine geleceği tahmin ediliyor.

Apple Watch'a Touch ID geliyor

Apple Watch'a Touch ID kimlik doğrulama özelliğinin ekleneceği bir süredir konuşuluyor. Bunun içinse 2021 yılında duyurulacak olan Apple Watch Series 7 modeline dikkat çekiliyor.

Parmak izi okuyucunun ekrana gömüleceği ifade edilse de bu iddialara temkinli yaklaşmakta fayda var. Zira daha önce de bu sensörün Digital Crown'a entegre edileceğine dair söylentiler bulunuyordu. 

COVID-19 pandemisi yüzünden bir aksilik yaşanmazsa, Eylül ayında duyurulacak Apple Series 6'ya dair de önemli bilgiler paylaşıldı. Kayda değer donanım iyileştirmeleri beklenmeyen Apple Watch Series 6'nın daha iyi pil ömrü, Wi-Fi 6 ve daha gelişmiş LTE özelliklerine sahip olacağı tahmin ediliyor. 

• o vakte kadar e-sim bizde etkin olursa bakalım lte model de satısa sunulacak mı
  • Apple ne yapar eder COVİD19 ile ilgili bir şey ekler içine diye düşünüyorum
  • android cihazlara bağlanma gelse de alsak

• En iyi akıllı saat
  • parmak izine ne gerek var ben anlamadım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • galaxyg kullanıcısına yanıt
    Türkiye'de olmasa da Apple Pay için ve App store ödemeleri için büyük ihtimalle

• quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Data

Türkiye'de olmasa da Apple Pay için ve App store ödemeleri için büyük ihtimalle
    iyide zaten kolumuzda olan bişi için gerkesiz değil mi ?
    kolumuzdan bi kere çıkınca zaten şifre istiyor ?
  • Mr.Data M kullanıcısına yanıt
    Apple Pay için saatte şifre girmeden kullanabilirsiniz.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • En önemli beklenti bence pil ömrü, ben her gün saatimi kabloya takmak istemem

• Kandaki oksijen miktarını ölçemiyor mu hali hazırdaki Apple saatler? Bunu yapmak için optik sensörde farklı ledlere ve sensöre daha ihtiyaç var ve güç tüketimi daha fazladır. Garmin Fenix 6x Pro'da mesela 18 gün kalan şarj süresini oksimetre aktifleştirdiğinde bir haftaya indiriyor. Ciddi batarya iyileştirmeleri yapmışlardır umarım. Cidden de, 2020'deyiz yani. Bu saatten sonra günü birlik şarj sorunu olan cihaz satmasınlar yahu.
  • Backspace7 kullanıcısına yanıt
    e-sim etkin olursa, o modellerin fiyatı baya ürkütüyor beni. Trt bandrolü,vergisi,algısı 5500-6000 i görürüz gibi
  • yqtcn kullanıcısına yanıt
    Fiyatin yuksek olacagi normal sartlarda kaçınılmaz bir gercek. Suan 3000 olan cihaz tahminen suan piyasada olsa 5500 civari bir fiyata satikiyor olurdu.

Aslinda devletin normalde asil amaci telefon olmayan bu tarz cihazlar icin telefonmus gibi bir vergilendirme uygulamasi yapmamasi gerek. Sonucta bu cihazi hali hazirda zaten iphone kullanan biri alacak. Kimse gidipde apple watch lte model alipta onu sadece telefon gibi kullanmaz. Zaten kullanamaz cunku sarji zaten yetmez o tarz bir kullanimda.

Bu yuzden telefon ve tabletlere uygulanan vergilendirme apple watch veya samsung galaxy watch gibi saatler icin uygulanmamalida ama iste bizde devlet sinekten yag cikardigi icin nerde bu anlayista olacak bir devlet.

• quote:

Orijinalden alıntı: Backspace7

Fiyatin yuksek olacagi normal sartlarda kaçınılmaz bir gercek. Suan 3000 olan cihaz tahminen suan piyasada olsa 5500 civari bir fiyata satikiyor olurdu.

Aslinda devletin normalde asil amaci telefon olmayan bu tarz cihazlar icin telefonmus gibi bir vergilendirme uygulamasi yapmamasi gerek. Sonucta bu cihazi hali hazirda zaten iphone kullanan biri alacak. Kimse gidipde apple watch lte model alipta onu sadece telefon gibi kullanmaz. Zaten kullanamaz cunku sarji zaten yetmez o tarz bir kullanimda.

Bu yuzden telefon ve tabletlere uygulanan vergilendirme apple watch veya samsung galaxy watch gibi saatler icin uygulanmamalida ama iste bizde devlet sinekten yag cikardigi icin nerde bu anlayista olacak bir devlet.
    Benim düşüncem, buldukları fırsatı değerlendireceklerinden yana. Yakalayınca affetmiyorlar gerçekten. Chb ofisinden biri çıkıpta, aaaa bu bildiğin telefon görevi görüyor, buna da aynı vergilendirmeleri uygulamalıyız demesi kafalardaki ampülü yakacaktır.

• yqtcn kullanıcısına yanıt
    O ampul coktan yanmistir bence. Sadece imei nosu olmasi bile telefon ile ayni sey bu demelerine yeter. Cunku bir cihazda imei varsa o cihaza tum vergileri giydiriyorlar telefonda Oldugu gibi.

• sis651 kullanıcısına yanıt
    he kardes satmasınlar diyon mantığa bak dünyanın en cok satılan saati oldu adamın yaptığı yoruma bak saka gibi

• Touch ID ile gelmesi çok düşük bir ihtimal, çünkü gerçekten gereksiz bir özellik. Cihazını şifreleyen birisi günde bir ya da iki kere şifre giriyor bu cihaza diğer zamanlarda zaten kolunda oluyor.
  • crimeboss kullanıcısına yanıt
    Şimdiye kadar teknoloji ilkeldi, yıllardır bu şekilde sattılar. Artık geliştirip olgunlaştırmış olmaları lazım, yani artık pil sorununu çözmüş olmaları lazım. 2020 yılındayız yahu, telefonların şarj derdi varken bir de saatin şarj derdinin eklenmesi gibi kötü bir şey yok. Zamanında almayı düşünüyordum ama günü birlik elektriği kesilen bir bölgede olduğumdan bataryanın anca bir gün yettiğini öğrenince bakmadım bir daha. Hani aktif kullanımda anlarım, ancak sadece kolunda dururken bari kendisini güç tasarrufu yapacak bir moda almalı ve o şekilde çalışmalı.
  • lte modeli gelirse düşünülür
  • Cihazlar akıllı ama bu şartlarda en en iyi yi almak akıl işimi o belli değil.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.