Şimdi Ara

Dyson sadece 10 günde solunum cihazı tasarladı ve 10.000 sipariş aldı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
1
Favori
1.021
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• İngiliz elektrikli ev aletleri üreticisi Dyson, sadece 10 gün içinde, koronavirüs (Covid-19) hastalarını tedavi etmek için tasarlanmış CoVent adlı bir solunum cihazı tasarladı.

Ayrıca Bkz.Galaxy Watch Active 2'nin EKG özelliğini etkinleştirecek güncelleme gecikecek

CNN International’ın haberine göre Dyson, solunum cihazını mevcut dijital teknolojilerini temel alarak geliştirdi. CoVent, koronavirüs hastalarının "spesifik gereksinimlerini" karşılayabilecek kapasitede.

Dyson hali hazırda İngiliz hükümetinden 10.000 adet sipariş almış durumda. Zira solunum cihazları şu anda dünya genelinde en fazla ihtiyaç duyulan tıbbi ekipmanların başında geliyor.

Pille çalışabiliyor

Taşınabilir yapıda olan CoVent gerektiğinde pille çalışabiliyor. Bu avantajları sayesinde geçici saha hastanelerinde ve hasta nakillerinde kullanılabilecek. Solunum cihazının Nisan ayı başlarında hastanelere ulaşması bekleniyor.

Ayrıca, 10 milyar dolar kişisel serveti bulunan şirket kurucusu James Dyson, uluslararası sağlık kuruluşlarına 5.000 solunum cihazı bağışlama sözü verdi.

• Şuan bir firmamız üretiyor 5 bin sipariş aldı, ikinci firma üretim aşamasında. Bir ürünü dizayn etmek tekbaşına yeterli değil. Önce prototip üretirsin, sonra saha denemelerini yaparsın, sonra üretim hattını kurarsın ve üretirsin. Sizce ne kadar süre alır. Zaten bu ürünün yığınla model ve teknik özellikleri belli. En önemlisi prototip üretmek. Ülkemiz yüklü seri üretime geçti. Ezikliğe gerek yok.
  • Adam adam

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Krizi avantaja cevirmek boyle birsey iste..

• WB kullanıcısına yanıt
    Buna ihtayac var. Vasrin avantaja cevirsinler

• WB kullanıcısına yanıt
    Hiç değilse bizim ülkemizdeki gibi 5 liralık kolonyayı 25 liraya satma derdinde değiller öncelik sağlık sonra ticaret..

• 3d printer ile bir kac gunde prototipleri uretip test edip, cnc tornada seri uretim icin kaliplari hemen hazirlayabilirler. modern teknoloji ile mumkun. yeterki teknolojiye hakim guc ol. bizim gibi baskalarinin asi bulmasini bekleme

• kaan0648 kullanıcısına yanıt
    2-3 liralık maskeyi yerli malı diye çinlilerin fotoğrafını koyarak 25 liraya satan şerefsizler bile var ülkede

• Dyson ürünleri çok pahalı ama çok kaliteli. Param olsa vazgeçmem herşeyi dyson yaparım.
    Adamlar mühendislik yapıyor hırsızlık değil

• biz de argemizi borla çalışan maskeye yönelttik bu arada.
  • kaan0648 kullanıcısına yanıt
    Onu da satamacaklar, hammaddesi yok ki bizde yakında biter.
  • Yanlış tasarım, ama tek kişilik :(

• YA BU ÜLKEDE HASTA YOKSA NAPCAZ ?

Kemal Kılıçtaroğluhttps://www.youtube.com/watch?v=G5Ev-R--wqY||

• ASELSANDAN bir atak bekliyoruz dolar 1/6 iken türkiye böyle bişi yaparsa 6 kat daha ucuzuna balıklama atlarlar ..

• Soran olursa bu adam Hristiyan olduğu için cennete gidemeyecek dersiniz :D

• Bizim arçelik vestel gibi üreticilerimiz mi vardı?

• Kerim5100 kullanıcısına yanıt
    “(Muhammed’e) inananlar ile Yahudi, Hristiyan ve Sabiîler’den Allah’a ve ahiret gününe inanan ve iyi işler yapanların ödülleri Sahipleri (Rableri) katındadır. Onların üzerinde korku olmaz, üzüntü de çekmezler.”(Bakara 2/62).

• Direk süpürge bağlasınlar hastalara

• Onlarda dyson solunum makinasi. Bizde Vestel hortum makinası ??

• Şuan bir firmamız üretiyor 5 bin sipariş aldı, ikinci firma üretim aşamasında. Bir ürünü dizayn etmek tekbaşına yeterli değil. Önce prototip üretirsin, sonra saha denemelerini yaparsın, sonra üretim hattını kurarsın ve üretirsin. Sizce ne kadar süre alır. Zaten bu ürünün yığınla model ve teknik özellikleri belli. En önemlisi prototip üretmek. Ülkemiz yüklü seri üretime geçti. Ezikliğe gerek yok.

• Adamların hava akışkanlığı konusunda dünyada lider seviyede ar-ge birikimi ve uzmanlığı var zaten. Ellerindeki patentleri derleyip prototip çıkarmaları 10 gün sürmüş işte. 10 gün de seri üretim planlaması ve hat kurulumu deneme üretimleri sürse bitti gitt.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.