Şimdi Ara

Koronavirüs nedeniyle sokağa çıkma yasağı bulunanların araç muayeneleri ertelendi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
771
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• İçişleri Bakanlığı, son günlerde tartışma konusu olan araç muayeneleri ile ilgili valiliklere yeni bir genelge gönderdi. Sokağa çıkma yasağı kapsamında bulunan 65 yaş ve üzeri ile kronik hastalığı bulunan kişilerin motorlu araç muayeneleri ertelendi.

Koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında sokağa çıkmaları kısıtlanan/yasaklanan 65 yaş ve üzeri kişiler ile kronik rahatsızlığı bulunanlar, bu süreç içerisinde aracını zamanında muayeneye götüremediği için herhangi bir cezai işlemle karşılaşmayacak. Bu kapsamda olanlar araç muayenelerini sokağa çıkma yasağı kaldırıldıktan 45 gün sonraya kadar yaptırabilecek. Tabii sokağa çıkma yasağı ilan edildiği tarihten sonraki muayenelerin bu kapsamda olduğunu da belirtelim.

Ayrıca Bkz.Elektrikli şehir aracı Wuling E5C, küçük boyutlarına rağmen 4 kişilik kabiniyle şaşırtıyor

Valiliklere gönderilen genelgede, 65 yaş ve üzeri ile kronik rahatsızlığı olan vatandaşların evlerinden çıkamadıkları için Karayolları Trafik Kanununun 34’üncü maddesi kapsamında bulunan araç muayenesini fiili imkansızlık nedeniyle yaptıramadıkları, bu nedenle karşılaşacakları yaptırımların sokağa çıkması kısıtlanan/yasaklanan vatandaşlar üzerinde baskı oluşturarak onları dışarı çıkmaya yönelttiği belirtildi.

Normal şartlarda kanuna göre muayenesi yapılmamış bir araçla trafiğe çıkılması halinde araç sahibine idari para cezası ve süre veriliyor. Verilen süre sonuna kadar muayenesini yaptırmazsa araç trafikten men ediliyor.

• Zaten çoğu emekli ama halen çalışmaya devam eden açgözlü insanlar. Muayene de ertelendi oh. Paralar cepte kaldı.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Kaiserslautern34 kullanıcısına yanıt
    Hocam benim babam 68 yaşında ve mesane kanseri rahatsızlığı var, kendisini riske atıp muayeneye mi gitsin şimdi? Bunu mu isterdiniz?

Emin ol göbek ata ata çalışıyorlardır! Ülke şartları maalesef bunu gerektiriyor yoksa kimse istemez 65-70 yaşında işe gidip gelmeyi
  • esenlik kullanıcısına yanıt
    Göbek atar mı bilmiyorum ama ihtiyacı olmadan pişkin pişkin bunu belirterek çalışan çok insan tanıdım. 65 yaşında senden benden sağlam olanlar var ve altlarında da son model arabayla gelip gidiyorlar. Sen bi işsiz kal bir süre bulama belki o zaman demek istediğimi anlarsın.

• Düşünsene muayene istasyonuna gidiyorsun. Bir araç sahibinden çalışana bulaştı. Sonra çalışan aldığı mikrobu diğer arkadaşlarına bulaştırdı onlarda diğer araç sahiplerine. Onlarda evdekilere.

Nasıl bir kafa yapısı bunu anlamayacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sissil -- 27 Mart 2020; 20:10:42 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • çok zahmet olmuş
    65 i geçipte kuş kadar emekli maaşı olup çalısmak zorunda kaln değilde ona o kuş kadar emekli maaşını layık görenler utansın elin avrupalısı emekli olumca dünyayı gezip dolaşıyor dertsiz tasasız bizim amcalarda doğal gaz faturasını mı düsünsün yoksa evin kirasını mı?

• mamlamoz M kullanıcısına yanıt
    Kral ben hiç evsahibi olmadan çalışan +65 görmedim. Size bukadar samimi konuşabilirim. Kime sorsam 2 dairesi bir dükkanı var. Son çocuğuna daire almak için çalışıyor. Senin abin benim kardeşim de iş bulamıyor. Askere gidecek adamların parası yok.

• Tamamını beklemeye alsanıza arkadaşım ya!

• Bir müşteriden bize bulaşırsa ve bizden de muayeneye gelen başka vatandaşlara bulaşırsa kötü olur.

Senin bu dediğin emekli tayfa kamu-asker emeklisi 45-50 li yaşlarda emekli olmuş kaymak tayfa eskiden işci memurun 2 katı alırdı bizzat sanayi sehri kocaelide yaşıyorum 40 yaşında emekli abilerimiz var ama ozaman isci insan muamelesi görüyordu suan emekli olup pazarda mendil yara bandı satan dedeler passatının modelini yükseltmek icin çalısmıyor heralde bağkur emeklileri 1.500 bilemedin 2 lira maasla evi döndürmeye calısıyor.

• mamlamoz M kullanıcısına yanıt
    Tamam o zaman o dediğin kısım üstüne alabilir. Kinim onlara. Bilmeden yanlış birşey dediysem affola.

Estafurullah sizin demek istediğiniz emekli tayfasını çok iyi bilirim ama azınlık bir kesim gözü doyumsuz en az 2 yazlıgı olan torunu berkecanına bmw alan grupta var elbet yok değil.

• muayenesi geçen ay dolup bu ay %5 ceza yiyen araç sahipleri hakkında bir madde okuyamadım. bizim için de erteleme var mı acaba. bilgisi olan ?
  • Sonucta risk bu sefer o araclar olacak ! Ne anlami kaldi ?... Yani yine birlerin cani zarar gorecek...

Cozumu basit: Bu kisilerin araclarini birileri alsin gereken islemleri yapsin yani arac muyaneleri gecikmeden yapilmasi sarttir.

Bu tur kisilerin araclari da ellerinden sonrasinda gecici el konulmali. Ya hastalanip kazalara vesile olurlarsa ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi smart1978 -- 28 Mart 2020; 4:21:25 >
  • Benim kafam almıyor bu 65 yaş meselesini.Yahu bu virüsle oturup anlaşma mı yapmışlar 65 yaş altına dokunma sınır 65 yaş falan mı demişler

Ben muayene istasyonuna gittim,bana orda virüs bulaştı sonra ben eve gidince zaten evdeki yaşlıya kronik rahatsızlığı olana bulaştıracam ister istemez.Toptan kapatsanız 1 ay ne kaybedersiniz diyecemde para kaybederler

• quote:

Orijinalden alıntı: Kaiserslautern34

Göbek atar mı bilmiyorum ama ihtiyacı olmadan pişkin pişkin bunu belirterek çalışan çok insan tanıdım. 65 yaşında senden benden sağlam olanlar var ve altlarında da son model arabayla gelip gidiyorlar. Sen bi işsiz kal bir süre bulama belki o zaman demek istediğimi anlarsın.
    kıskanma ve ağlama sen de zamanında mesela uğraşıp memur olsaydın emekli olup sen de yattığın yerden paraları alsaydın üste de gidip çalışsaydın.. senin başarısızlıkların seni ilgilendirir başka insanları ilgilendirmez. adamlar 65 yaşında bile iş bulabiliyorsa ama sen 20 küsür yaşta bulamıyorsan demek ki bu adamlar o yaşta bile senden üstündür.. onlardan aşağı olmak, senin suçun senin başarısızlığındır.. kendi başarısızlığının suçunu başkalarına atma derim herkes hakettiğini bulur

not: 30 lu yaşlardayım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Adolf Hitler 88 -- 28 Mart 2020; 9:18:49 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Mendieta58

Benim kafam almıyor bu 65 yaş meselesini.Yahu bu virüsle oturup anlaşma mı yapmışlar 65 yaş altına dokunma sınır 65 yaş falan mı demişler

Ben muayene istasyonuna gittim,bana orda virüs bulaştı sonra ben eve gidince zaten evdeki yaşlıya kronik rahatsızlığı olana bulaştıracam ister istemez.Toptan kapatsanız 1 ay ne kaybedersiniz diyecemde para kaybederler
    Bu sosyal medyada, twitterda, facebook'da, ekşi sözlükte, zırıl zırıl ağlayıp duranlar vardı, ülkede çok fazla sayıda korkak ve kepaze insan var.. sokağa çıkma yasağı ilan edilsin diye sabah akşam korku içinde titreyerek zırladılar.. Hükümet komple sokağa çıkma yasağı getiremezdi.. Fakat bir yandan da, zırlayanlar var.. Yarın birgün devlet hiçbir şey yapmadı demesinler diye onların ağzına emziği vermek için dediler ki, 65 yaştan büyükler çıkmasın.. Olay bu.. Ülkeyi yönetenler facebook ve twitterda zırlayan çapulculardan sürekli korkuyorlar...

Adamın birisi mesela köpek tekmeler, hop içeri, köpek zehirler, 10 sene yer, ne bileyim hamile kadın arabası tekmeler yine ceza yer.. sosyal medya olmasa bir şey olmayacak olaylar orada gündem oldu diye, fazlasıysa ciddiye alınır.. Birisi yaşlı azarlar, baktılar face de zırlıyorlar, hop açığa alınır falan.. Bu da onlar gibi yani hükümetin ayaklanmaya ya da oy kaybına bahane olabilecek şeylerden korkmasından kaynaklanıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Adolf Hitler 88 -- 28 Mart 2020; 12:7:55 >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.