Şimdi Ara

Turkcell ünlülerin sesiyle müşterilerine 'Evde Kal' uyarısı yapıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
0
Favori
889
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Turkcell, telefon araması yapan kullanıcılarına çağrı öncesinde ünlülerin koronavirüs uyarılarını dinletiyor. Ünlüler Turkcell’lilere “sokağa çıkmayın” ve “sosyal mesafeye dikkat edin” uyarılarında bulunuyor.

Her arama öncesinde yaklaşık 15’er saniye boyunca Hadise, Hülya Avşar, Mazhar Alanson, Ali Poyrazoğlu ve Murat Boz’un ses kaydı çalıyor. Arayacağınız kişiyi çaldırmak için ses kaydının bitmesi gerekiyor.

Ayrıca Bkz.Turkcell şebeke adını 'EvdeHayatVar' olarak değiştirdi

Her aramadan önce yaklaşık 15 saniye ses kaydı çalması bazı kullanıcıların hoşuna gitmedi. Arayacağı kişiye hızlıca ulaşmak isteyen kişiler Twitter’dan Turkcell’e tepki gösteriyor. Turkcell, tepkilerin ardından bu özelliği kaldırdı. Özelliğin yeniden devreye girip girmeyeceği konusunda açıklama yapılmadı. Turkcell geçtiğimiz günlerde şebeke adını değiştirerek #EvdeHayatVar yaptı.

• Ne oldu Murat Boz dışarı çıkın spor yapın hava ne güzel diyodu şimdi de eve girin mi diyor, karar ver artık ne yapalım? Niye şarkıcılar karar veriyor ki ne yapacağımıza?

Nasılda kıskanmış gelen beğenileri kıyamam sana. 2012 den beri uyeyım benı cogu kısı tanır yazdıklarıma katıldıkları ıcın begenmişler, begenı kasma derdım yok ama senın oyle bır derdın var kı mesajın ıcegıne degıl de gelen begenılere takılmışsın.

Birçok ülkede sokaga cıkma yasagı ılan edıldı ve hukumetler herkesın gıderlerını karşılıyo. Sende bunu cok ıyı bılıyorsun ama işine gelmıyor. An ıtıbarıyle dunya da resmı olarak 3 mılyar ınsan sokağa çıkması yasak. 1.3 mılyar nufuslu hındıstan bıle 21 gun sokaga cıkmayı yasakladı. Avrupa, rusya vb. onlarda yasakladı.

Abd de şuan 20 eyalette kısmen sokağa çıkma yasağı var daha da artacaktır.

Turkıye de özel sektör de çalışan milyonlar var. Akrabalarım mecbur işe gidiyor sonra da tv de sokaga cıkmayın dıyorlar. Sokağa çıkmasın pekı bu ınsanlar karınlarını nasıl doyursun dıyen yok. Laf olsun dıye sokaga cıkmayın dıyorlar.

Sana cevap yazmaya bıle değmez ama baskaları bılgılensın dıye genel olarak yazdım. Blok.
  • Ünlülerın karnı tok tabi millete dışarı çıkmayın demesi kolay geliyor aylık 300 400 bin maaşlarıyla haklılar tabi.Milletti o kadar düşünüyorlarsa devletten ümidi kesmiş gariban halka yardım etsinler.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Algınızı yesinler sizin. Sanki millet keyfinden dışarı çıkıyor, çoğu ekmek parası için mecbur çalışıyor. Güçlü devlet olup halkının gıderlerını karşılasan zaten kımse sokağa çıkmaz.

• Kendi paramızla bize akıl veriyorlar.

Akıl verene kadar para versinler.

• Tabi hoşuma gitmedi ayrıca yabancı numara olarak gösteriyor aradığım kişi telefonumu açmıyor.

• bize akıl veriyorlar Akıl verene kadar GB versinler.
  • yahu acil işimiz var dakikaların bile önemi var zorunda mıyım ben onu bunu dinlemeye. sanki herkes bunlar gibi evde yatıyor. çileden çıkarıyorlar insanları.

• Bu ünlüler kimin umrunda? Sesini duysam ne duymasam ne yani. Boş işlerle uğraşıyorsun Türkcellllll. Gerçekten bişeyler yapmak istiyorsan, faturalarda indirim yap da samimiyetine güvenelim

• Evdekal muhabbetine deli oluyorum. Tuzu kurular, enteller çıkmıyor garibanlara da çıkmayın diyor. Ekmek parası için çıkıyor herkes. Kuralları kanunları kim takar. Annem hipertansiyon ve panik atak hastası, işyeri ücretsiz izin dahi vermedi. Zorla işe gidiyor. Sözde kronik hastalara sokağa çıkma yasağı var. Bu kadın nasıl evde kalsın şimdi. Kardeşimin dershanesi yok mesela ama daha 8 ay taksidi var, ödemek zorundayız. Ücret iadesi olacak mı yoksa boş yere para mı ödeyeceğiz kimse bir şey demiyor. Triplex evde yediği önünde yemediği arkasında sosyal medyadan evdekal demekle olmuyor bu işler.

• Acil birşey olsa, kaza olsa bela olsa birini yardım için aramak istesem 10saniyem yok olacak.

• murat boz daha geçen sokağa çıkın diyordu şimdi mi aklı başına gelmiş
  • Ne oldu Murat Boz dışarı çıkın spor yapın hava ne güzel diyodu şimdi de eve girin mi diyor, karar ver artık ne yapalım? Niye şarkıcılar karar veriyor ki ne yapacağımıza?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi monacomen -- 27 Mart 2020; 17:43:54 >
  • 12 Angry Men kullanıcısına yanıt
    Aha dur algı kasayım beğeni toplayayım mesajlarını yesinler. Sağlık, belediye, yiyecek sektörü, taşımacılık, banka ve devlet daireleri ve askeriye hangi ülkede evden yapılabiliyor, laf seninki. Bunu ABD Almanya yapamaz yapamıyor biz mi yapacağız?

• Gereksiz olmuş. O ses kayıtlarındaki ünlüler bahçeli havuzlu evlerinden atıp tutuyor ama cidden hala İşine gitmek zorunda olan insanlar var tüm şehirlerde. Aşırı saçma ve bomboş iş yapmış Turkcell.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • monacomen kullanıcısına yanıt
    Nasılda kıskanmış gelen beğenileri kıyamam sana. 2012 den beri uyeyım benı cogu kısı tanır yazdıklarıma katıldıkları ıcın begenmişler, begenı kasma derdım yok ama senın oyle bır derdın var kı mesajın ıcegıne degıl de gelen begenılere takılmışsın.

Birçok ülkede sokaga cıkma yasagı ılan edıldı ve hukumetler herkesın gıderlerını karşılıyo. Sende bunu cok ıyı bılıyorsun ama işine gelmıyor. An ıtıbarıyle dunya da resmı olarak 3 mılyar ınsan sokağa çıkması yasak. 1.3 mılyar nufuslu hındıstan bıle 21 gun sokaga cıkmayı yasakladı. Avrupa, rusya vb. onlarda yasakladı.

Abd de şuan 20 eyalette kısmen sokağa çıkma yasağı var daha da artacaktır.

Turkıye de özel sektör de çalışan milyonlar var. Akrabalarım mecbur işe gidiyor sonra da tv de sokaga cıkmayın dıyorlar. Sokağa çıkmasın pekı bu ınsanlar karınlarını nasıl doyursun dıyen yok. Laf olsun dıye sokaga cıkmayın dıyorlar.

Sana cevap yazmaya bıle değmez ama baskaları bılgılensın dıye genel olarak yazdım. Blok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 12 Angry Men -- 27 Mart 2020; 19:31:38 >

• AKP Yandaşı Hülya Avşar ve Murat Boz a bak hele sen. Tabii sizin tuzunuz Kuru.

ABD de bir çok ünlü milyon dolarlar bağışlıyor.Hadi sizde yapsanıza. Yemez tabii..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lene -- 27 Mart 2020; 20:22:31 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bizim insanımız bilim insanının lafını dinlemeyip ünlülerin lafını dinler. Turkcell de bunu kullanmış.

Yıllardır bizi uyutmaya çalışan adamlar Turkcell in başında, bilmiyor muydunuz?

• Kim düşündüyse bu olayı lütfen bir daha düşünmesin. İletişim çağında birisine ulaşmak fazladan 30 sn beklemek zorunda bırakılıyoruz.

• Ya arkadaş keyiften evde kalmıyoruz zaten canım sıkılıyor işe gidiyorum filan.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.