Şimdi Ara

OnePlus 8 ve OnePlus 8 Pro özellikleri sızdırıldı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
612
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Nisan ayı ortasında duyurulması beklenen OnePlus 8 ve OnePlus 8 Pro modellerinin teknik özellikleri sızdırıldı.

Daha önce çalışırken görüntülenen ve render görselleri paylaşılan telefonlar, güvenilir sızıntı kaynağı Ishan Agarwal sayesinde özelliklerini de ele verince, fiyatı dışında çok da merak uyandırmamaya başladı.

Ayrıca Bkz.Redmi K30 Pro namıdiğer Xiaomi Mi 10T Pro tanıtıldı! İşte özellikleri ve fiyatı

OnePlus 8 Pro özellikleri nasıl olacak?

Çinli teknoloji devi OnePlus, daha önce OnePlus 8 Pro modelinde yer vereceği ekranı duyurmuştu. 2K çözünürlüklü OLED ekran, 120Hz tazeleme hızı ve 240Hz de dokunmatik örnekleme hızına sahip. Ayrıca yeni ekranının, JNCD <0.8 renk üretim standardına sahip olduğu açıklanmıştı. Bu da demek oluyor ki OnePlus 8 Pro'daki ekran, iPhone 11 Pro Max (JNCD <0.9) ve sektör ortalamasından (JNCD <2) çok daha yüksek renk üretim kabliyetine sahip.

Sızan bilgiler ışığında OnePlus 8 Pro teknik özellikleri şu şekilde:

• Ekran: 6.78 inç büyüklüğünde ve QHD+ çözünürlüğe sahip 120Hz tazelemeli Super AMOLED ekran

• Yonga: Snapdragon 865

• Depolama: 128/256 GB (UFS 3.0)

• RAM: 8/12 GB (LPDDR5)

• Arka kamera: 48 MP + 48 MP + 8 MP + 5 MP

• Ön kamera: 16 MP

• Batarya: 4510 mAh (30W kablolu ve kablosuz hızlı şarj, 3W ters kablosuz şarj)

• Renk seçenekleri: Mavi,siyah ve yeşil

• Suya dayanıklılık: IP68 (1.5 metre derinlikteki suda 30 dakika boyunca dayanıklılık)

OnePlus 8 özellikleri nasıl olacak?

OnePlus 8, fiyat ve özellik bakımından Pro sürümüne nazaran biraz daha mütevazi bir model olacak gibi görünüyor. İşte sızdırılan OnePlus 8 teknik özellikleri:

• Ekran: 6.55 inç büyüklüğünde ve FHD+ çözünürlüğe sahip 90Hz tazelemeli Super AMOLED ekran

• Yonga: Snapdragon 865

• Depolama: 128/256 GB (UFS 3.0)

• RAM: 8/12 GB (LPDDR4x)

• Arka kamera: 48 MP + 16 MP + 2 MP

• Ön kamera: 16 MP

• Batarya: 4300 mAh (30W kablolu hızlı şarj)

• Renk seçenekleri: Pembe,siyah ve yeşil

• Suya dayanıklılık: Bulunmuyor

• Bir ekran hem oled olup hem de amoled nasıl olabiliyor?

• Çık artık be çık bee çık.. Aylardır telefon alacağım çıksın diye beklediğim 2 3 telefondan biri.. Resmi olarak TR'e gelecek denilse de ben inanmıyorum, TRe gelecek mi o bile meçhul.. 7t pro mclaren almayi çok isterken olmadı bu türlü, 8 Pro umarim alabilirim. Samsung İphone çöplerinden gına geldi artık..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sedat. kullanıcısına yanıt
    Hocam tr gelmez gelse bile çok pahalı olacaktır bana göre pro modeli çok büyük olacak gibi ağırda olabilir bir muhtemel. Ama 8 biraz daha mantıklı bir seçim gibi gözüküyor bende beklesem de elde ki telefon beklermi orasını bilemiyorum pahalı olacak gibi.
  • face1tr kullanıcısına yanıt
    Pro modelinde Oled olacak , Pro olmayan modelinde FHD olacak.

Bence alınmaz hem ülkemizde faaliyet göstermiyor telefona bir şey olsa çöp olacak.

Hemde rakiplerinden daha iyi bir özelliği yok şu anda mesela find x2 veya xiaomi mi 10 pro varken bence oneplus bu sefer başarısız oldu hem kamerası çok iyi değil hemde rakiplerinden daha düşük bir fiyatla gelmiyor.
  • Oneplusun deviri bitti. Artık diğer çinliler de benzer özelliklerde uygun fiyatlı cihazlar üretiyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • ICromwelleI kullanıcısına yanıt
    Pahalı olması umrumda değil tek ilgilendiğim konu Oneplus'in Türkiyeye gelmesi ve Resmi olarak İsteyenin OnePlus alabilmesi... Ek olarak TABİİ Kİ pahalı olacak, ürünün özellikleri boş özellikler değil, ve her şeyde özellik marka model değil.. Oneplus'in müşterilerine gösterdiği aşırı ilgi bile, müşterinin yaşayacağı olası sorununu çözme konusunda yaptıkları bile benim için Oneplus'in her telefonunu alınası yapar.. Kaliteli bir telefondan ziyade Kaliteli bir hizmet almak bile farklı.. Gözüm kapalı 6.000 ve Üstü miktardaki parayi bir telefona vereceksem Oneplus'i HER TÜRLÜ tercih ederim..

Yinede sonuca dönelim, TR'e resmi olarak geleceğine inanmıyorum. Xiaomi Huawei eş değer özelliklerde telefonlarla geliyor ama Asla para veripte Xiaomi Huawei almam..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sedat. -- 26 Mart 2020; 11:30:6 >
  • 48 MP iki kameralı telefona burun kıvırır oldu. yaşasın teknoloji :)

• oneplus sadece teknoloji olarak değil, güncelleme konusunda da en öne çıkan marka. adamlar oneplus 3 e bile android 10 veriyor.<br />3 aydır oneplus 7T pro kullanıyorum.<br />Bundan sonra bu markadan şaşmam.

• NitroNos kullanıcısına yanıt
    haber metninde pro modelinde oled olacak diyor ama devamında paylaşılan özellikler listesinde ise amoled yazıyor?

• NitroNos kullanıcısına yanıt
    Kamerasını test etmişsiniz bu dünyada bir ilk ülkem adına gurur duydum.

• Ben normalini almayı düşübüyorum prosu çok büyük

ama düz 8 in kamerası beni tatmin eder mi acaba şüpheliyim. Önceliğim kamera

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zeen

Ben normalini almayı düşübüyorum prosu çok büyük

ama düz 8 in kamerası beni tatmin eder mi acaba şüpheliyim. Önceliğim kamera
    Önceliğiniz kameraysa OnePlus çok tercih edilesi değil çünkü kamera yazılımı pek iyi değil.

• Eh işte

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • bekleniyorsun op 8pro

• Oneplus hep geriden geliyor pil konusunda. Zaten snapdragon 865 pili su gibi içiyor, üzerine bir de 90-120 hz ekran ve büyük ramler eklenince iyice işin içinden çıkılmıyor. Artık minimum değer 5000 mah seviyesinde olmalı. Xiaomi bu sene üst seviyede rakipsiz maalesef.

• quote:

Orijinalden alıntı: ICromwelleI

Hocam tr gelmez gelse bile çok pahalı olacaktır bana göre pro modeli çok büyük olacak gibi ağırda olabilir bir muhtemel. Ama 8 biraz daha mantıklı bir seçim gibi gözüküyor bende beklesem de elde ki telefon beklermi orasını bilemiyorum pahalı olacak gibi.
    Ben de bekliyorum bu telefonu. Zaten ülkemizde oneplus kullanıcıları resmi değil el altından getirip satanlardan imei çakmalı şekilde alıyor. Düz 8 max 4000 olursa alacağım.tahminimce bu civarda olur.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: FBcoskunFB

Ben de bekliyorum bu telefonu. Zaten ülkemizde oneplus kullanıcıları resmi değil el altından getirip satanlardan imei çakmalı şekilde alıyor. Düz 8 max 4000 olursa alacağım.tahminimce bu civarda olur.

Alıntıları Göster
    Umarım senin dediğin fiyatlarla gelirler ama Maalesef sanmıyorum, keşke o fiyatlarla gelecek olsalar. Hem ülkenin ekonomik krizi hem piyasa hem bi ton rezil durumdan dolayı düz modeli aşağı yukarı tahminen 5.000-5.500 gibi bir fiyattan gelir diye düşünüyorum. Çünkü düz modeli bile su geçirmezlik özelliği dışında çok iyi görünüyor... Pro'suda ilk 6.500 7.5000 arası gibi bişiy olur.. Umarım OnePlus ülkeye yeniden giriş hamlesi adıyla güzel fiyatlarla gelirde isteyenler uygun fiyatla alır kullanır. Eğer ki acayip saçma fiyatlarla gelirlerse, yani düz modeli 6.000 TL Pro ise 7.500- 8.500 arası gibi bir fiyattan gelirse kii sanmıyorum, çok alan olmaz. Çünkü o fiyata çikana kadar bir çok aynı kalitede alternatifle dolu olacak piyasa.. OnePlus fiyat avantajıyla gelmek zorunda. Şahsen çok kısada olsa 7T Pro deneyimlediğimde istediğim telefon bu demiştim.. Eğer ki 7T Pro’dan biraz daha kaliteli bir şey yaparlarsa ve zaten halı hazırda 5t 6t OnePlus kullanıcısını da kendine çekebilirse OP piyasada yerini alır.. Tamamen fiyat politikasi belirleyecek OP’nin durumunu.. Çok çok iyi özelliklerde ama fiyatıyla acayip pahali Oppo Find X2 Pro gibi şahane bir telefon çıkacak piyasaya.. Huawei Mi 10 pro deniyor yani O.P. gelirse fiyat önemli..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sedat. -- 26 Mart 2020; 17:30:8 >

• android telefonlarda bir nexus(google/pixel) bir de oneplusa sempati duyarim.

eger turkiyeye gelirse, veya bir sekilde elde edersem bu oneplusi alirim. yoksa nexus 6p ile devam
  • Op en kolay imeli atilan cihazlardan su an dusuk fiyata galaxy s10 kalitesinde daha da hizli op7 cihaz ile yaziyorum

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.