Şimdi Ara

Huawei arka kameraya entegre, halka şeklinde dokunmatik ekran patenti aldı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
465
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Teknoloji devi Huawei, akıllı telefon modellerine yeni bir farklı bir teknoloji getirmek üzerinde kafa yoruyor. Ortaya çıkan yeni bir patente göre şirket, akıllı telefonların arka kamerasına entegre bir dokunmatik ekran geliştirmenin peşinde.

Ayrıca Bkz.Huawei, Kirin 820 5G yonga setini tanıtacağı tarihi açıkladı

Kamerayı çevreleyen dokunmatik ekran

Dünya Fikrî Mülkiyet Örgütü web sitesinde yayınlanan patente göre, Huawei halka şeklinde bir dokunmatik ekran tasarlıyor. Bu dokunmatik ekranın da, akıllı telefon modellerinin arka kamera modülünü çevreleyecek şekilde bir kullanım sunacağı açıklanmış. Örneğin gelen bildirimler, çağrılar ve mesajlar bu halka şeklindeki ekrandan kontrol edilebilecek.

Patentte, bu halka ekranın entegre edileceği kamera ise 2x2 olmak üzere dörtlü olarak gösterilmiş. Sektöre yakın kaynaklar, Huawei'nin bu yeni halka ekran teknolojisini, önümüzdeki sonbaharda piyasaya sürülmesi beklenen Huawei Mate 40 serisinde kullanılabileceğini öngörüyorlar. Bu teknolojinin henüz patent aşamasında olduğu düşünülünce de, hiç gerçekleşmeme ihtimalinin olabileceğini de söyleyebiliriz.

• Anasını satayım, teknoloji ile kafayı yediğinizden ne tür yemekler yemeniz gerektiğini unutup pislik ve mikrop ile besleniyorsunuz.. İğrenç millet. 🤮

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • bir yorum ve cehaletin dibi...
  • quote:

Orijinalden alıntı: oktayakgoz

bir yorum ve cehaletin dibi...
    malesef
  • fikir güzel

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Orta kısım One Plus'ın kararan cam teknolojisi ile harmanlansa efsane bir şey olurmuş.

• " Örneğin gelen bildirimler, çağrılar ve mesajlar bu halka şeklindeki ekrandan kontrol edilebilecek. "
    Ne gerek var çözemedim< Ana ekrandan bakmak varken. Bana göre tek ihtimal telefonu masaya ekran üzerine bırakanlar için düşünülmüştür gibi geliyor...

• oktayakgoz kullanıcısına yanıt
    Muhtemelen ergen. ( Akıllı ergenleri tenzih ederim :) )

• Artık bu sitede haberle ilgisi olmayan saçma sapan yorumlara ciddi yaptırımlar getirilmeli. Haberi okuyorum ve haberle ilgili kullanıcı görüşlerini okuyayım diyorum ve tamamen düzeysiz, hiçbir zihinsel etkinliğin sonucu olmayan gereksiz yazılarla zaman kaybediyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: alaz1903

Artık bu sitede haberle ilgisi olmayan saçma sapan yorumlara ciddi yaptırımlar getirilmeli. Haberi okuyorum ve haberle ilgili kullanıcı görüşlerini okuyayım diyorum ve tamamen düzeysiz, hiçbir zihinsel etkinliğin sonucu olmayan gereksiz yazılarla zaman kaybediyorum.
    site sahipleri clickbait peşinde koşan insanlar. öyle bir şey istiyorsanız technopat a yönelin bence.
  • Güzel bir yenilik olur.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • fikir gayet güzel adamlar başarılı yaa
  • Güzel düşünülmüş. Bir zamanların led bildirim ışığı görevini üstlenebilir. Mesela Whatsapp’tan mesaj geldiğinde o ekran yeşil olur. Facebook’tan geldiğinde lacivert vs.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • iyi güzel yenilikler fakat çok mu gerekli?
    önce ihtiyaç yaratıp sonra pazarlaması yapılırdı, artık ihtiyaç yaratmaya bile gerek duymuyorlar.
    maliyetli olup en işe yarayan özellik son yıllarda suya toza dayanıklılık oldu.

önceden 600 dolaraydı en üst seviye telefonlar şimdi 1200 dolar.
    diyeceklerim bu kadar.

• Güzel fikir bence, Çoğunluğun işine yaramaz belki ama yenilik iyidir canlı bir şekilde görmek isterim nasıl çalışacağını
  • Çok güzel olur bence hoşuma gitti. Adamlar uğraşıyor innovasyonla
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.