Şimdi Ara

watchOS 6.2 güncellemesi çıktı: EKG özelliği artık Türkiye'de!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
1
Favori
1.387
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Apple Watch'un sevilen EKG özelliği, Sağlık Bakanlığı'ndan gerekli izinlerin alınmasının ardından nihayet Türkiye'de kullanıma sunuldu. 

Uzunca bir süredir beklenen elektrokardiyogram özelliği; iOS 13.4 ve watchOS 6.2 güncellemelerinin yayınlanması ile birlikte, Apple Watch Series 4 ve Apple Watch Series 5 aygıtları için aktif edildi. watchOS 6.2 sürüm notları aşağıdaki gibidir.

watchOS 6.2; yeni özellikler, iyileştirmeler ve hata düzeltmeleri içerir:

• Apple Watch uygulamaları için uygulama içi satın alım özelliğini sunar

• Wi-Fi bağlantısından Bluetooth bağlantısına geçildiğinde müzik çalmanın duraklamasına neden olan bir sorunu düzeltir

• Apple Watch Series 4 veya daha yenisindeki EKG uygulaması artık Şili’de, Yeni Zelanda’da ve Türkiye’de kullanılabilir

• Düzensiz kalp ritim bildirimleri artık Şili’de, Yeni Zelanda’da ve Türkiye’de kullanılabilir

watchOS 6.2 sürümünü Apple Watch aygıtınıza indirmek için iPhone'unuda iOS 13.4 işletim sisteminin kurulu olması gerekiyor.

Ayrıca Bkz.iOS&iPadOS 13.4 güncellemesi çıktı! İşte yenilikler

Apple Watch EKG özelliğini kullanmak için

Apple Watch Series 4 ve 5 cihazlarında EKG ölçümü yapabilmek için parmağınızı cihazın sağında yer alan Digital Crown'a 30 saniye boyunca basılı tutmanız gerekiyor. Bunu yaptığınızda saat, parmağınızdan kalbinize gönderdiği elektrik sinyalleri ile 30 saniyelik çok kısa bir zaman diliminde kalp ritminizin grafiğini çıkartabiliyor. Ayrıca bu işlemle elde ettiğiniz dokümanları saklayabiliyor ve doktorunuzla PDF formatında paylaşabiliyorsunuz. 

1. iPhone’unuzda Sağlık uygulamasını açın, sonra EKG’yi ayarlamak için ekrandaki adımları izleyin. (Ayarlama istemi görmüyorsanız, sağ altta Göz At’a dokunun, Kalp’e dokunun, sonra Elektrokardiyogram (EKG) seçeneğine dokunun.)

2. Apple Watch’unuzda EKG uygulamasını açın.

3. Kollarınızı bir masaya veya kucağınıza koyun.

4. Diğer elinizle, parmağınızı Digital Crown’un üzerinde basılı tutun, sonra Apple Watch’un EKG’yi kaydetmesini bekleyin. (Oturum sırasında Digital Crown’a basmanız gerekmez.)

Düzensiz kalp ritmi bildirimleri de kullanıma sunuldu

EKG özelliğinin yanı sıra, düzensiz kalp ritmi bildirimleri de artık Türkiye'de kullanılabilir durumda.

Apple Watch Series 1 veya daha yeni Apple Watch modellerinde bulunan optik kalp sensöründen yararlanan düzensiz ritim bildirimi özelliği; zaman zaman arka planda kalp ritminizi kontrol ederek, atriyal fibrilasyon olabilecek düzensiz kalp ritmi belirtilerinizi saptıyor ve minimum 65 dakika boyunca yapılan beş ritim kontrolünde düzensiz bir ritim algıladığında bildirim göndererek sizi uyarıyor.

Ayrıca Bkz.macOS Catalina 10.15.4 güncellemesi çıktı! Kafa hareketleriyle bilgisayarınızı yönetin

Düzensiz kalp ritmi bildirimlerini açmak için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz: 

1. iPhone’unuzda Apple Watch uygulamasını açın.

2. Saatim’e dokunun, sonra Kalp’e dokunun.

3. Sağlık’ta Düzensiz Ritim Bildirimlerini Ayarla’ya dokunun, sonra ekrandaki yönergeleri izleyin.

Kaynak:

• EKG özelliğini kullanılabilmek için en az 22 yaşında olmak gerekiyor.

Yaş sınırlandırması bir yana, EKG özelliği gerçekten çok güzel olmuş 👍 Kendimi “keşke daha önce gelseymiş” demekten alıkoyamadığım bir özellik.

Ek olarak sonucun PDF olarak dışarı aktarılabiliyor olması da önemli.

• iwatch özelliklerini bisiklet sporunda kullananlar deneyimlerini paylaşabilirler mi?

Örneğin daha iyi yokuş çıkmak, hemen kesilmemek, bırakmamak için laktik asit eşiğini arttırmak isteyen biri saatin özelliklerinden nasıl faydalanabilir?

• ekg yok

türkiyede ekg yok beni çıldırtmak mı istiyorsun

• quote:

Orijinalden alıntı: evad3rs

ekg yok

türkiyede ekg yok beni çıldırtmak mı istiyorsun
    ios 13.4 u ve watchOS 6.2 yi yuklerseniz gelir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ikisini de yükledim

hatta gm versiyonunda bile yoktu. 24 martı bekledim. hala gelmedi. 3-4 defa sıfırladım saati baştan kurulum yaptım yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: evad3rs

ikisini de yükledim

hatta gm versiyonunda bile yoktu. 24 martı bekledim. hala gelmedi. 3-4 defa sıfırladım saati baştan kurulum yaptım yok.
    güncelleme yayınlanalı 1.5 saat oldu

nasıl 3-4 kere sıfırladın?

yükledim ve direkt geldi. apple'ın sitesinden nasıl açacağını oku.
  • watchOS 6.2 güncellemesi çıktı: EKG özelliği artık Türkiye'de!

• EKG özelliğini kullanılabilmek için en az 22 yaşında olmak gerekiyor.

Yaş sınırlandırması bir yana, EKG özelliği gerçekten çok güzel olmuş 👍 Kendimi “keşke daha önce gelseymiş” demekten alıkoyamadığım bir özellik.

Ek olarak sonucun PDF olarak dışarı aktarılabiliyor olması da önemli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi antoffensive -- 24 Mart 2020; 22:45:25 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• hayatınızda hiç ekg çekildiniz mi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aydinsukru -- 25 Mart 2020; 0:12:7 >
  • Bende ne yaptıysam ekg uygulaması da gelmedi sağlık kısmında ekg ayarlama seçeneği de gelmedi

• Saatinizin seri 4 ya da 5 olması lazım.

• antoffensive kullanıcısına yanıt
    hocam saat seri 5 2 ay oldu alalı guncellemelerı hepsını yaptım. saglık uygulamasında ekg kısmına gırınce sadece eğitim veriler kısmı var ayarlama seçenegi yok.
  • Backspace7 kullanıcısına yanıt
    gelmiyor güncelleme sorunlu

• antoffensive kullanıcısına yanıt

• Doktorların bu EKG'yi dikkate alacağını pek sanmıyorum :) Zaten Kalp doktorlarının muayene ücretine EKG dahil oluyor, muayene olmadan çektirip giriyorsunuz doktorun yanına.

• Watch uygulamasında Ayarlar > Gizlilik > Kalp Atış Hızı seçeneği aktif durumda mı?

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.