Şimdi Ara

5 çekirdekli Intel Lakefield işlemcisi bekleneni veremeyebilir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
599
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Intel’in farklı mimarileri aynı IHS altında buluşturacağı LakeField platformu detaylanmaya devam ediyor. Erken mühendislik örneği yonga pek içici seviyede değil.

Geekbench veritabanına düşen Core i5-L15G7 5 çekirdek 5 izlekli bir model çekirdek sayısıyla alışılagelinmişin dışında. Bunun sebebi olan ARM’ın big.LITTLE benzeri tasarım sahip yongada Sunny Cove çekirdeğiyle Tremont çekirdeği bir arada bulunuyor.

Farklı mimariler bir arada

Henüz kesinleşmese de 1 çekirdeğin Skylake’ten bu yana değişmeyen Sunny Cove çekirdeği olduğu düşünülüyor ki testte 1.4 GHz’den 2.95 GHz’e ulaştığı rapor edilen birim de bu çekirdek olabilir. Diğer taraftan geriye kalan 4 çekirdeğin frekansı ise bilinmiyor.

Geekbench’te tek çekirdek testinde 725 puan alan Lakefield modeli çoklu çekirdek kısmında ise 1566 puan almayı başarmış. Bu değerler Qualcomm Snapdragon 835’in tek çekirdek sonucunun 2 katına yakınken çoklu çekirdekte ise mavi takım Qualcomm’la kafa kafaya konumda.

Ayrıca Bkz.Sızan Tiger Lake-U işlemcisi Core i7-1065G7’nin önünde

Snapdragon 8cx’e baktığımızda ise Lakefield yongası Qualcomm’un iddialı çözümüyle tek çekirdekte aynı seviyede kalırken çoklu çekirdekte %77’ye yakın fark atmayı başarmış. Nihai yongada durumun nasıl olacağı merak konusu iken tablo çok fazla değişmezse Intel’in bu piyasada zorlanacağı ihtimali üzerinde duruluyor.

• Boşnak kimdir necidir bana ne? Başkasıyla olan derdine beni karıştırma. Gücüme gitti 2 kelime yazdım. Forum bir tarafta boşnaklar, animeci troller diğer tarafta onlardan farkı olmayanların birbirlerine laf çakacağım diye rezil ettiği parka döndü. Adam akıllı yazan kalmadı. Her konu altı laf salatası. Ben 2018 üyesi olabilirim ama yazdığım belli. Sen 2007 üyesi olabilirsin ama yazdığın belli. Siz birbirinize karşılıklı nanik yapın. Forumu da iyice rezil edin. Arada bir kişi kafasını çıkartıp 2 kelime edince de zorunuza gitsin
  • Sunny Cove mimarisi yapılır.

5 çekirdekli Intel Lakefield işlemcisi bekleneni veremeyebilir
  • Şu İntel yüzünden laptoplarında cılkı çıktı. Kendisi mobil pazara giremeyince laptopları mobil telefona çevirmeye çalışıyor.Laptopta Big Little nedir yaw. O dediğini zamanında netbook saçmalığı ile atom işlemcilerle denedin olmadı işte. Of Intel of iyice baş belası oldun.

• yonga pek içici seviyede değil.

Bence Bildiğin Keş Olmuş

• Ahmet DOĞAN kullanıcısına yanıt
    Katılıyorum...

• Niye bu kadar eleştirilmiş?? Tek bir büyük çekirdekle gayet iyi puan almış. Snapdargon 835 in 2 katı tek çekirdek sonucu almış. Çok çekirdekte diğer küçük çekirdekleri windowsun hakkıyla kullandığı bile şüpheli. 5-8 watt'lık bu işlemci için yangın görselleri falan iyice garip olmuş. Kimin neyi neden eleştirdiği bile anlaşılamıyor artık forumda. Marka ismine göre standart yorumu at görseli yapıştır, fav bekle haline dönmüş olay. Bu yeni çekirdek üstüne çekirdek paketleme teknolojisini ve büyük+küçük çekirdek olayını ince taşınabilir cihazlara entegre edebilirse çok başarılı olur. Benzerini Amd'de yapacaktır yakında. İnce kolay taşınır mobil cihazlar gittikçe önem kazanıyor
  • Luke Neil kullanıcısına yanıt
    ARM’ın big.LITTLE benzeri tasarım sahip yongada Sunny Cove çekirdeğiyle Tremont çekirdeği bir arada bulunuyor.

Farklı mimariler bir arada

Henüz kesinleşmese de 1 çekirdeğin Skylake’ten bu yana değişmeyen Sunny Cove çekirdeği olduğu düşünülüyor ki testte 1.4 GHz’den 2.95 GHz’e ulaştığı rapor edilen birim de bu çekirdek olabilir.

sunny cove mhz çıkmıyor dandik... mutlu musun?bu kadar tatava yapmaya gerek var mıydı di mi artık herkes işsiz kaşınma.
  • 10nm 5-8 wattlık işlemciye yangın görseli attın 2 tane fav aldın mutlu musun? Gül gül öldük ne kadar da harika bir yorum. Kimse böylesini düşünmedi önceden emin ol. Forumu çok zenginleştirdin müthiş yorumunla. Devamını da bekleriz. Hem kaşınırsam ne olacak yaz bakalım açık açık

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Luke Neil -- 11 Kasım 2021; 14:48:50 >
    boşnak'ın fakesi misin neden bu kadar zoruna gitti?cove aşağı cove yukarı diye başlık açmadı mı bu adam?ona nanik yapıyorum sana ne oluyor 2018 üyesi git fake arkadaşlarınla oyna kimse sallamaz seni burada.
  • Boşnak kimdir necidir bana ne? Başkasıyla olan derdine beni karıştırma. Gücüme gitti 2 kelime yazdım. Forum bir tarafta boşnaklar, animeci troller diğer tarafta onlardan farkı olmayanların birbirlerine laf çakacağım diye rezil ettiği parka döndü. Adam akıllı yazan kalmadı. Her konu altı laf salatası. Ben 2018 üyesi olabilirim ama yazdığım belli. Sen 2007 üyesi olabilirsin ama yazdığın belli. Siz birbirinize karşılıklı nanik yapın. Forumu da iyice rezil edin. Arada bir kişi kafasını çıkartıp 2 kelime edince de zorunuza gitsin
    Geçen birini banlatmadılar mı 3 günlüğüne inteli savunuyor diye? Ee ne anlamı var o zaman?

Onun yaptığının aynısını AMD fanları yapıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam AMD de boyle cep telefonu icin güzel bir islemci cikarabilir mi Apple A13 ayarinda

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Luke Neil

Boşnak kimdir necidir bana ne? Başkasıyla olan derdine beni karıştırma. Gücüme gitti 2 kelime yazdım. Forum bir tarafta boşnaklar, animeci troller diğer tarafta onlardan farkı olmayanların birbirlerine laf çakacağım diye rezil ettiği parka döndü. Adam akıllı yazan kalmadı. Her konu altı laf salatası. Ben 2018 üyesi olabilirim ama yazdığım belli. Sen 2007 üyesi olabilirsin ama yazdığın belli. Siz birbirinize karşılıklı nanik yapın. Forumu da iyice rezil edin. Arada bir kişi kafasını çıkartıp 2 kelime edince de zorunuza gitsin
    tamam bundan sonra forumdaki üyelerle aramda olan husumetlerde 100 küsür mesaj bir forum otoritesi olarak önce senin görüşünü alırım.

• AMD işlemci alınmaz intel'in taklididir ve çakma intel işlemcidir. Intel'e göre watt tüketimi çok yüksektir. İşlemci ucuzdur ama anakartı pahalıdır yine aynı hesaba gelir. Kısacası AMD beş para etmez.. Paranızı sokağa atarsınız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Adolf Hitler 88 -- 31 Mart 2020; 17:27:5 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.