Şimdi Ara

Folding@Home girişimi 470 PFLOPS seviyesine ulaştı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
336
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Koronavirüs salgınının insanlığı tehdit eder hale gelmesi nedeniyle sayısız teknoloji üreticisi işi gücü bırakarak tüm kaynaklarını bu soruna yönlendirdi. Folding@Home girişimi de virüse karşı önemli bir cephe aşmış durumda.

En süper bilgisayar

İnsanlığı tehdit eden hastalıklar konusunda bilim adamlarına grafik gücü sağlamayı amaçlayan Folding@Home girişimi koronavirüs salgını ile birlikte kaynaklarını koronavirüs araştırmalarına ayırdı. Nvidia’nın da oyunculara çağrı yaptığı girişim önemli bir aşamaya ulaştı.

Ayrıca Bkz.Hindistan da içerik platformlarının yayın çözünürlüğünü düşürmesini istiyor

Yapılan açıklamaya göre 400 bin kullanıcı grafik gücünü girişim ile paylaşmış durumda. İnanılmaz bir süper bilgisayar gücüne ulaşan ağ sisteminde 470 PetaFlops pik değer elde edildi. Dünyanın en süper bilgisayarı Summit bile pik zamanda 200PLFOPS seviyesine ulaşabiliyor.

Bağlantı noktalarını bir araya getirerek bir süper sistem oluşturan Folding@Home girişimi sayesinde COVID-19 virüsünün protein yapısı ile ilgili modellemeler ortaya çıkmaya başladı. Sonrasında bu yapılara etkili olabilecek kimyasallar ve yöntemler araştırılacak. Summit bilgisayarı şimdiye kadar koronavirüs ile savaşabilecek 77 farklı kimyasal bulmuştu.

Kaynak:https://www.engadget.com/2020/03/23/folding-at-home-adds-400000-in-coronavirus-fight/

• İnşallah virüs çözeceğiz ayağına bitcoin basmıyorlardır :D Hayır yani 1 saat bile o güç bitcoine harcansa epey para eder. Tabi laboratuvar giderlerine de para lazım yani :D

• önceki çıkan haberde, süper bilgisayarlar var iken benim bilgisayarım ne işe yarayacak diyenlere bir cevap olmuş

• Gta5 açarmı diye mesaj atmayın ben ağın toplandığı yere gittim denedim 60fps 4K ultra detay aa kapalı...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Xit -- 24 Mart 2020; 17:18:27 >
  • Yine de bir xbox one series x etmez
  • Vay babayın...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Minening yapmıyorlarsa artık ne diyeyim...

• Sayıya bak sayıya!

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Mining olabilir, render farm olabilir, baska?

• En son PS3 döneminde kullanmıştım Covid 19 için tekrar yükledim. Bir şekilde katkım olursa ne mutlu bana.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.