Şimdi Ara

Süleyman Demirel Üniversitesi bu dönemi uzaktan eğitimle kapatacak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
1.224
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Koronavirüs salgını nedeniyle üniversiteler de dahil olmak üzere 16 Mart tarihinde eğitime 3 haftalık ara verildi. Süleyman Demirel Üniversitesi, 3 haftalık sürenin sonunda okulun açılıp açılmayacağı konusunda resmi açıklama yayınladı.

Süleyman Demirel Üniversitesi, bu dönemi uzaktan eğitimle kapatacağını duyurdu. Derles 6 Nisan 2020 tarihinde başlayacak ve mevcut ders programları aynen geçerli olacak. Dersler Öğrenci Bilgi Sistemi (OBS) ve Adobe Connect uygulaması üzerinden canlı veya kayıtlı video formatında yayınlanacak.

Ayrıca Bkz.2020 Olimpiyatları 1 yıl ertelendi

Vize, final sınavların yapılıp yapılmayacağı konusundaki açıklama ise önümüzdeki günlerde paylaşılacak. Kütüphaneden alınan kitaplar bir sonraki dönem açılışına kadar öğrencilerde kalabilecek. Uzaktan eğitim sürecinin nasıl ilerleyeceği konusundaki detaylı bilgiler önümüzdeki günlerde öğrencilerle paylaşılacak.

• Vize final gibi eski eğitim alışkanlıklarına son verilip bunun yerine uzun soluklu projeler ödevler verilmeli. Böylelikle teorik eğitimin yanında hemen pratiğe döküm bilgiyi sağlam şekilde oturtmaya yarar.

Vize final nedir ya ezberliyorsun bir kaç konuyla ilgili 15-20 soru giriyorsun sınava ardından hemen unutuyorsun daha 40’ı çıkmadan.
  • Her üniversite bu sisteme geçmeli .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Vize final gibi eski eğitim alışkanlıklarına son verilip bunun yerine uzun soluklu projeler ödevler verilmeli. Böylelikle teorik eğitimin yanında hemen pratiğe döküm bilgiyi sağlam şekilde oturtmaya yarar.

Vize final nedir ya ezberliyorsun bir kaç konuyla ilgili 15-20 soru giriyorsun sınava ardından hemen unutuyorsun daha 40’ı çıkmadan.

• Derslerimin hepsini yeni vermiş biri olarak %100 katılıyorum. Ezber, kopya vb ile mezun oluyoruz ama bir halt bildiğimiz yok.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bunu yapabilecek kaç üniversite var bilmiyorum ama bence özellikle kaliteli üniversitelerin yapması gereken bir uygulama.

• Erkenden bu açıklamayı yapmaları iyi olmuş. Zira diğerleri halen sistem güncelliyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Whoisthat

Bunu yapabilecek kaç üniversite var bilmiyorum ama bence özellikle kaliteli üniversitelerin yapması gereken bir uygulama.
    Hepsi yapabilir yaptıkları sisteme makale veya ders evrağı yüklemek.
  • yalnız bunu çoğu üniversite yapıyor neredeyse omü de başlıyacak bu hafta :D
  • Diğer üniversiteler de bu sisteme geçecek büyük ihtimal bu virüs gitmeden eğitim başlamaz

• sileymna demirel üniversitesi pişmanlıktır iyi üniye gidin iyilerin kötüsüdür

• Ege üniversitesi de bu sisteme geçti birkaç gün önce.

• bütün üniler öyle yapacak sanırım
  • Bizim okul online eğitime geçti gibi daha anlamadık ( 9 dersim var sadece 2 tanesi online eğitime geçti ) . Yukarıda dendiği gibi vize final yerine ödev verilmesi daha doğru olur. Herkes aile evine gitti. Şimdi tekrardan sınavlar için okulu açsalar hepsi geri gelecek otobüsler vs derken al sana kaldığımız yerden devam virüsler taşınacak gene. Ama diğer türlü final yapsalar evden herkes kitap vs açacak geçecek. İki ucu boklu değnek bakalım ne olacak. Ödev verseler bari

• rektörlük ve dekanlık makamları fazla uğraşmasın okusanızda bi nane olmayacak devletin kaynaklarını beleşe sömürmeye devam edeceksiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-007649809

Vize final gibi eski eğitim alışkanlıklarına son verilip bunun yerine uzun soluklu projeler ödevler verilmeli. Böylelikle teorik eğitimin yanında hemen pratiğe döküm bilgiyi sağlam şekilde oturtmaya yarar.

aynen hocam parası olan arkadaşlarda ödevleri projeleri yaptırıp tam puan alsınlar :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-DA02D78F4

aynen hocam parası olan arkadaşlarda ödevleri projeleri yaptırıp tam puan alsınlar :)

Alıntıları Göster
    Bu ne kadar saçma bir bakış acısıdır arkadaş

• quote:

Orijinalden alıntı: Eazy-E

Bu ne kadar saçma bir bakış acısıdır arkadaş

Alıntıları Göster
    ya aynen türkiye medeniyetin beşiğiydi zaten ondan boş bir bakış açısıydı buda. görüyoruz tezini bile parayla yazdıran var doktora tezinde hırsızlık yapan var zaten lisansta ödevlerini parayla yaptıranları saymıyorum bile. alayım seni bizim ders gruplarına 3 mesajdan biri ödev alınır/satılır ama şurda parayla ödev alırlar dediğimizde boş bakış açısı

uzun soluklu ödev proje kendine mesleğine saygısı olmayan öğrencilere göre değildir o yüzden burada uygulanamaz açık ve net.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-DA02D78F4 -- 26 Mart 2020; 10:49:1 >

• Mezunu olduğum güzel üniversitenin öncü kararı.
    Sorumluluk sahibi oldukları için tebrikler

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bizim okulda uzaktan eğitime geçti(Çanakkale Onsekiz Mart)Vize ödev olucakmış zaten son senemiz kimsenin ders içeriğine baktığı yok uzaktan eğitim hayatımda görduğum en saçma olay.Öğrenciler sınav olmazsa dersi dinleyeceğini sanıyorsanız çok buyuk hata yapıyorsunuz.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.