Şimdi Ara

Sağlık Bakanı'ndan iyileşen vaka açıklaması

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
1.019
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu toplantısı sonrası koronavirüs salgını hakkında açıklamalarda bulundu. Bakan bazı vakaların iyileştiğinin müjdesini verdi ancak kesin tanı için beklenmesi gerekiyor.

Bakan Koca, “Şu süreçte iyileşen vakalarımız var. 14 günlük zaman diliminin geçmesi gerekiyor. Önümüzdeki günlerde iyileşen vakalarımızı gün be gün açıklamış olacağız. İyileşen hastalarımızın fazla olduğunu özellikle belirtmek istiyorum.” dedi.

Ayrıca Bkz.Solunum cihazı talebine yerli çözüm

Bilim Kurulu algoritmasına göre bir vakanın kesin olarak iyileştiğine karar verebilmek için öncelikle hastanın 14 gün boyunca hastanede yatıyor olması gerekiyor. Süre sonunda 24 saat arayla iki kez solunum yolu örneğiyle test gerçekleştirilecek. Testlerin negatif çıkması sonucunda vakanın kesin olarak iyileştiğine karar verilecek. Yani kişinin iyileştiğine karar verebilmek için vakanın gözlem altına alındığı tarihten itibaren minimum 16 gün geçmesi gerekiyor.

• Konuşmayı dinledim ama kusura bakmasın içi boş bir konuşmaydı. Bu arada millete sokağa çıkmayın dıyorlar ama işçiler mecbur işe gidiyorlar. Herkes patron değil veya kamuda çalışmıyor. Özel sektörün bir kısmı hala çalışıyor.

Biz tekstil ile uğraşıyoruz, kendi mağazamız diye kapattık ama sokaktaki mağazaların yarısı açık ve işçiler patron zoruyla işe geliyorlar. Komple 2-3 hafta sokağa çıkmayı yasaklasalar belki vaka artışı durur ve bu olay biter.
    50 yaş ve altına bulaşan vakaların aktifliği; hem ülkemizde mevcut kullanılan, Trump'ın da bahse konu ettiği Plaquenil adlı ilaçla hem de Çin'den ithal edilen Favipiravir adlı ilaçla pasif hale gelecektir.

Ancak sorun iyileşme hızında değil. İyileşmeler elbette olacak. Ancak yeni vakalar arttığı müddetçe bu iyileşmelerin pek bir önemi kalmayacak.
  • 50 yaş ve altına bulaşan vakaların aktifliği; hem ülkemizde mevcut kullanılan, Trump'ın da bahse konu ettiği Plaquenil adlı ilaçla hem de Çin'den ithal edilen Favipiravir adlı ilaçla pasif hale gelecektir.

Ancak sorun iyileşme hızında değil. İyileşmeler elbette olacak. Ancak yeni vakalar arttığı müddetçe bu iyileşmelerin pek bir önemi kalmayacak.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Yok hepsi öleceğidi.

Heralde iyileşecekler.

Asıl soru şu bu iyileşenlere ne oluyor? Kendisi iyileşti ama taşıyıcı ve başkalarına bulaştırabilir.

Ee sonsuza kadar hastanede tutabilecek de değilsin ne olacak bu adamlara?

• İyileşecek hasta illaki olacak güzel haberler inşallah daha fazla gelir

• Konuşmayı dinledim ama kusura bakmasın içi boş bir konuşmaydı. Bu arada millete sokağa çıkmayın dıyorlar ama işçiler mecbur işe gidiyorlar. Herkes patron değil veya kamuda çalışmıyor. Özel sektörün bir kısmı hala çalışıyor.

Biz tekstil ile uğraşıyoruz, kendi mağazamız diye kapattık ama sokaktaki mağazaların yarısı açık ve işçiler patron zoruyla işe geliyorlar. Komple 2-3 hafta sokağa çıkmayı yasaklasalar belki vaka artışı durur ve bu olay biter.

• 12 Angry Men kullanıcısına yanıt
    İş sektörlerine göre sokağa çıkma yasağı olmalı.
    Gıda, temizlik ürünleri, temel ihtiyaç maddeleri üreten fabrikalar cumartesi-pazar kapatılmalı ve işçinin çalışma koşulları denetlenmeli.
    Ben kimyasal temizlik ürünleri üreten bir fabrikada çalışıyorum. Yemeklerde ayrı oturuyoruz, yemekler ayrı kaplarda kapalı geliyor ama servisler de kucak kucağayız. 2 haftadır sürekli +8 mesai yapıyoruz, buna rağmen depolar boş. İş sektörüne göre işyeri tatil edilmeli ve sokağa çıkış yasağı olmalı. Emniyet güçlerinin görebileceği bir iş yeri kimlik kartı olmalı. Her iş yeri Cumartesi- Pazar kapalı olmalı ve hafta sonu sokağa çıkma yasağı olmalı.

• Bakanın hastanesi sağlık bakanı olduktan sonra kar oranı ne kadar arttığını merak ettim doğrusu.

• hala işe gidiyorum. gitmesem kafayı yiyebilirim herhalde. dırdır kasmaya erken başlarsak erken gideriz.
  • Bu adamlarin halki uyuttugunu ne zaman anliyacagiz acaba !!!

• 1 - Gündelik İller Göre Yapılan Test Sayısını Açıklasın

2 - Ölümlerde İsim ve Umre Vakalarını Açıklasın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bjkyener -- 24 Mart 2020; 0:5:9 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bjkyener

1 - Gündelik İller Göre Yapılan Test Sayısını Açıklasın

2 - Ölümlerde İsim ve Umre Vakalarını Açıklasın
    https://forum.donanimhaber.com/umreden-gelenler-corona-mucadelesinin-icine-etmistir--142452965

Senden cekindiklerine yine il isimlerini aciklayamazlar.

Sonra......... İlinin içine edilmiştir diye konu açarsın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • iyileşen hasta kim miş !?
    merak ettim şimdi !?

"kim" miş o !?
    benim tanıdığım bir tek "Kim" var
    o da ; kuzey kore lideri !

Kim Jong-un
    :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ProjectMan -- 24 Mart 2020; 11:9:2 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.