Şimdi Ara

Koronavirüs yüzünden sokağa çıkma yasağı ilan edilen İtalya'da sorumsuz bir adam sokakta Pokemon Go oynarken yakalandı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
1.133
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Yeni tip Koronavirüs hastalığı yüzünden 9 Mart'tan beri karantina altında olan ve sokağa çıkma yasağı ilan edilen İtalya'da sorumsuz bir baba, sokakta kızıyla birlikte Pokemon Go oynarken yakalandı.

Ayrıca Bkz.Google'ın Koronavirüs için hazırladığı web sitesi açıldı! Koronavirüs haritası ve daha fazlası

Akıllara durgunluk veren olay, İtalya'nın Kuzey Como eyaletindeki San Ferro kasabasında meydana geldi. 31 yaşındaki bir adam, onlarca uyarı ve yasağa aldırış etmeyip kızıyla birlikte dışarda Pokemon Go oynarken, polise yakalandı.

Polise yakayı ele veren babaya niçin sokağa çıkma yasağını çiğnediği sorulunca, "Pokemon'u avlamak zorundayım" cevabını vermesi, polisleri hayrete düşürdü.

Kaynak:https://www.businessinsider.com/pokemon-go-have-hunt-pokemon-coronavirus-outbreak-italy-2020-3

• İtalya zannedildiği gibi eğitim seviyesi yüksek bir ülke değil. İtalya'ya gidip de hırsızlık yaşamamış/görmemiş insan azdır. Hindistan gibi halkın bir kısmı çok eğitimli ve ülke bu sayede raya giriyor, üniversiteden mezun olan insanların iş bulma oranı Türkiye 'ye çok yakın. Bu korona virüs olayı ile de bu eğitimsizlik ve gerilik açığa fazlasıyla çıktı.
  • Bizimkilerde mangal partisi düzenliyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • İnsanoğlu kadar sorumsuz, kendini düşünen başka bir canlı yoktur herhalde. Görünen o ki, aptallığın dini, dili, cinsiyeti ve ırkının olmadığı. Sanırım bir nebze azaltmanın yolu Eğitim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • İtalya zannedildiği gibi eğitim seviyesi yüksek bir ülke değil. İtalya'ya gidip de hırsızlık yaşamamış/görmemiş insan azdır. Hindistan gibi halkın bir kısmı çok eğitimli ve ülke bu sayede raya giriyor, üniversiteden mezun olan insanların iş bulma oranı Türkiye 'ye çok yakın. Bu korona virüs olayı ile de bu eğitimsizlik ve gerilik açığa fazlasıyla çıktı.

• 2020 yılında pokemon go oynaması daha büyük rezalet.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kanatlandırmayan_Redbull

Bizimkilerde mangal partisi düzenliyor
    Halkımız umursamazlık konusunda İtalya ile yarışıyor, umarım sonumuz aynı olmaz.
  • Virüs adamın ciğere değil beyne vurmuş inceleme konusu bu adam alın inceleyin.

• Pokemon go oynayan adam pazarcılardan, bakkallardan, tezgahtarlardan daha zararsız bana göre hiç olmazsa kendi kendine oynayıp dolaşıyor. Bu gün pazara gittik, bütün pazarcılarda maske eldiven yoktu sadece bazısında vardı ama çenesinin altında! E bunlardan birkaçı virüse enfekte olsa bütün sattığı sebze meyveye sabahtan akşama kadar virüs bulaştıracak! Bir de malını satmak için bağırıp çağırıyor ki Allah muhafaza, her müşteri ile de konuşuyor para alışverişi yapıyor ama hasta mı değil mi bilen yok. Biz pazara eldiven ve maske ile gidiyoruz ama çabamız kendimizi korumaktan ileri gitmiyor. Neyse Belediyeyi aradık bakalım umarım zabıtayı arayıp uyarı yaparlar lütfen siz de bağlı olduğunuz belediyeyi arayıp bu durumları şikayet edin. Hepimizin sağlığı ve kurtuluşu birbirimize sahip çıkıp uyarmaktan geçer.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi monacomen -- 21 Mart 2020; 14:36:15 >
  • ağzını gözünü sıvı azota yatırıp rendeleyeceksin bak bakalım daha oynuyormu

• Mahalle yanarken kevaşe saçını tararmış derler.

• Tall Man kullanıcısına yanıt
    Boş yapmayın. Dünya çapında deliler gibi oynanılıyor. Türkiye’de azaldı diye dünyada azalacağını mı sandınız?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • temtem varken pokemon go oynanmaz ama ya
  • Hiç oynamadım şu oyunu ama baya oynayan var
  • mahalle yanarken bilmem kim saçını tararmış derler
  • Bizden de bu şekilde bir haber bekliyorum ben açıkçası

• Eğitim şart hocam.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.