Şimdi Ara

## AMD'nin Barcelona İşlemcisine Ait Yeni Ekran Görüntüsü ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
2.119
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## AMD'nin Barcelona İşlemcisine Ait Yeni Ekran Görüntüsü ##

AMD'nin uzun süredir beklenen ve yeni nesil K10 mikroişlemci mimarisini esas alan Barcelona işlemcisi hakkında yeni bir ekran görüntüsü daha ortaya çıktı. Doğal 4 çekirdeğe sahip olan ve soket 1207 formunda hazırlanan yeni işlemcinin Step 1 revizyon B0 versiyonuna ait yeni bir CPU-Z ekran görüntüsü yayınlandı.

Temmuz ayı içerisinde yavaş yavaş piyasaya sürülmesi beklenen yeni işlemciyi, konusunda en iyi programlardan biri olan CPU-Z'nin en güncel versiyonu v1.40 malesef doğru tanımlayamıyor. CPU-Z'nin ortaya koyduğu verilere göre 2.4GHz saat hızında çalışan yeni Barcelona 1.144V ile çalışmalta. Mühendislik örneği olan 00 (ES) kodlu işlemcinin bus hızı 266MHz ve çarpanı ise 9. 1333MHz HT hızına sahip olan işlemcinin 4 çekirdeği, 64KB'lık L1 ve çekirdek başına 512KB olmak üzere toplamda 2MB'lık seviye 2 ön belleği CPU-Z tarafında gösterilmekle birlikte malesef programın şu an için işlemci üzerinde bulunan ve çekirdekler arası paylaşımlı kullaılan 2MB'lık seviye 3 belleği yansıtamıyor.

AMD-ATi tarafında bugün piyasaya sürülen Radeon HD 2900XT'den sonra Barcelona işlemcisi için de geri sayım başladı. Bakalım neler olacak dengeler de nasıl bir değişim gözlenecek.

• umarım beklelen olurda hayal kırıklıgı yaşanmaz.
  • Artık Şu anki işlemciler ekran kartlarızucuzlasın diye bekliyorum bunların çıkmasını. Sistemimi ekimden önce toplamayacağım.
  • arkadaşşşşlaaaaaarrrrrr 2900 XT nin 3d mark 2006 puanı 10650 civarı...
  • QX6700'ün 1333 Mhz olan versiyonu gibi,önceki amd işlemciler bs hızı 200 idi bunu 266 yapmışlar hız olarak bence buyk basarı yok ama cache olarak buyuk gelişme kaydetmiş amd.Piyasaya sürüldügünde tam manası ile nasıl bir performansa sahip bekliyip görücez...
  • quote:

Orjinalden alıntı: EMIN3M

arkadaşşşşlaaaaaarrrrrr 2900 XT nin 3d mark 2006 puanı 10650 civarı...

böle tipler bu foruma nasıl gelior anlamıorum.. töbe yarabbim
  • quote:

Orjinalden alıntı: fx57

Temmuz ayı içerisinde yavaş yavaş piyasaya sürülmesi beklenen yeni işlemciyi, konusunda en iyi programlardan biri olan CPU-Z'nin en güncel versiyonu v1.40 malesef doğru tanımlayamıyor. CPU-Z'nin ortaya koyduğu verilere göre 2.4GHz saat hızında çalışan yeni Barcelona 1.144V ile çalışmalta. Mühendislik örneği olan 00 (ES) kodlu işlemcinin bus hızı 266MHz ve çarpanı ise 9. 1333MHz HT hızına sahip olan işlemcinin 4 çekirdeği, 64KB'lık L1 ve çekirdek başına 512KB olmak üzere toplamda 2MB'lık seviye 2 ön belleği CPU-Z tarafında gösterilmekle birlikte malesef programın şu an için işlemci üzerinde bulunan ve çekirdekler arası paylaşımlı kullaılan 2MB'lık seviye 3 belleği yansıtamıyor.
    İnşallah SSE4 destekliyordur da resime göre CPU-Z işlemcinin SSE4 desteklediğini algılayamıyordur.

• sse4 komut seti deilmi? tam olarak ne getirisi olacak???
  • quote:

iyi iyi duyduuum ne güzel hadi alalım bi tane yaw dostum geceyi bekle tartışacaz şurda işte
  • quote:

Orjinalden alıntı: atakandurden

quote:

iyi iyi duyduuum ne güzel hadi alalım bi tane yaw dostum geceyi bekle tartışacaz şurda işte

Ya Atrinn arkadaşım bana sinirlenmiş ama haklı burası yeri değildi.. Ama resmi bi sonuç galiba 10650 bende heyecandan yanlış yere yazmışım. Çok çok özür...

• Intel kendinden emin adımlarla ilerlerken Amd artık bişi yapmasına gerek yok. Intel her ay yeni bir ürün çıkarıyor. Amd ise, her ay yeni bir haber gönderiyor.
  • bana göndersinler bi tane anakrt falan tam tekmil

R 780 ile

öndermişken 3 tanede HD 2900 XTX isterim

ben bi testleri yapıp size yollarım artık ....

Ln2 falan da yaparız 3 ekran kartını satıp

Ayrıca Felaket Görüntü alırım
  • eminem boyle ozur dilemeyle karizmayı düzeltemezsin her girdiğin yere 2900 ün puanı 100..bilmem kac diye yazarasan olmaz iiki duymusun
  • Bunun adı Phenom X4 olacak ve sse3 de QX6700 e %50 fark atmış.üstelik 2.4 Ghz de iken.Floating point de ise nerdeyse %100 fark var!!!!!!!!!
    Yeni bi sistem için yıl sonunu beklemek lazım.
  • ingilizcesi olanlar için amd nin yeni işlemciler için yaptığı açıklama...işlemciler am2 altyapısı ilede çalışabilecek gibi...

http://www.amdzone.com/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=7735
  • bende resim diye, yine iki elinde işlemci olan abiyi görecez zannettim
  • quote:

Orjinalden alıntı: achfighter

bende resim diye, yine iki elinde işlemci olan abiyi görecez zannettim

• barcelona ıslemcısınden 4 kat daha hızlı ıslemcı gelıormus adı getafe ıslemcısı
  • Hayalimdeki işlemci diyebilirim
  • amd ne kadar yaparsa yapsın millet intel intel diye alışmış...Bi amd nin haberlerine bakıyorum birde amd nin ne varsa intel de millet hala intel intel diyo

niye böle bir ön yargı var anlamış deilim...
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.