Şimdi Ara

Honda'dan Türkiye'deki üretime yönelik yeni açıklama

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
1.197
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Türkiye’de faaliyet gösteren otomotiv firmalarından fabrikalarda üretime ara verme haberleri gelmeye devam ediyor. Ford ve Toyota’dan sonra Honda da Türkiye’deki üretimine ara vereceğini duyurdu.

Honda, dün akşam saatlerinde İngiltere’deki Swindon fabrikasında üretimi durduracağını, Türkiye’de ise herhangi bir aksama olmadığını açıklamıştı. Japon otomotiv devi, bugün yeni bir yazılı açıklamada bulunarak Gebze’deki fabrikada 23 Mart – 6 Nisan tarihleri arasında üretime ara verileceğini duyurdu.

Ayrıca Bkz.Ford ve Toyota, koronavirüs nedeniyle Türkiye'deki üretime ara verdi

Honda’nın açıklamasında şu ifadeler yer aldı:

"Honda Türkiye, bugün çalışanlarına ve tedarikçilerine, Corona virüsü (COVID-19) salgınının etkisiyle Kocaeli Şekerpınar’daki üretim operasyonlarının geçici olarak askıya alınacağını bildirdi. Honda Türkiye fabrikasındaki üretim 23 Mart 2020’den itibaren askıya alınacak. Bu karar, tedarik zincirlerinde yaşanan zorlukların sonucunda alınmıştır.

Şu anki plan 6 Nisan 2020 tarihinde üretimi yeniden başlatmaktır. Ancak bu durum hükümet kararları, sağlık otoritelerinin tavsiyeleri ile piyasa ve tedarik koşullarına bağlı olarak yeniden gözden geçirilecek ve duruma göre değerlendirilecektir."

• Bu gidişle 6 nisan çok iyimser bir tahmin. Bu corona belasının mayıs ayından önce sakinleyeceğini maalesef sanmıyorum ben.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dün akşamdan bugüne ne değişti vaka sayısı artınca mecbur ara verdi her şeyden önce sağlık

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • avrupadan parça gelmeyince araba fabrikaları üretimi mecbur durdurdu.

• Sağlık herşeyden önemlidir

• son aldığım duyum honda TÜRKİYE kapanmış artık personel kendine araba yapacak ondan sonra fabriha kapanıyor.
  • pasa king P kullanıcısına yanıt
    Fabrika kapanacaktı erkene alınmış gibi oldu. "personel kendine araba yapacak" bu olay nedir?
  • -BUR@K- kullanıcısına yanıt
    kalan malzemeler ile herkes kendine araba yapıyor yani ekmekle kazanın dibini sıyırma gibi düşün
  • Güzel bir karar. herşeyin başı sağlık
  • quote:

Orijinalden alıntı: Emekkk

kalan malzemeler ile herkes kendine araba yapıyor yani ekmekle kazanın dibini sıyırma gibi düşün

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Zaten 2021 de üretimi durdurucaklarını açıklamışlardı.. Bir şey olmaz 3 ay erken 5ay geç...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.