Şimdi Ara

Bakan açıkladı: Uzaktan eğitim ne zaman başlayacak, nasıl yapılacak?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
1.239
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını Türkiye’ye de sıçradı. Alınan önlemler kapsamında öğrenciler okula gidemiyor. Milli Eğitim Bakanlığı, bu süreçte uzaktan eğitim yapılmasına karar verdi. Peki uzaktan eğitim ne zaman başlıyor ve nasıl yapılacak?

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, uzaktan eğitimle ilgili bütün ekip ve içeriklerin hazır olduğunu ve çekimlerin bittiğini belirtti. Selçuk, uzaktan eğitim derslerinin 23 Mart Pazartesi günü saat 09.00’da başlayacağını söyledi. Uzaktan eğitimdeki dersler, okuldaki gibi 40 dakika değil 20 dakika olacak.

Uzaktan eğitimde dersler hem EBA’dan hem de televizyon kanallarından takip edilebilecek. Bakan Selçuk, derslerin televizyondan yayınlanması için TRT ile birlikte çalıştıklarını söyledi. Toplam 6 kanaldan yayınlanacak EBA TV İlkokul, ortaokul ve lise dersleri için 3 SD ve 3 HD kanal alındığı ifade edildi. Televizyon kanallarıyla ilgili tüm detaylar televizyonlarda kamu spotu olarak yayınlanacak.

Şuan için test aşamasındaki eğitim kanalının frekans bilgileri:

• Uydu: Türksat 4A

• Kanal: TRT Eğitim HD 1/2/3

• Frekans: 12083 H 13750

Tekrar dersleri ve sınav içerikleri

Öğrenciler, uzaktan eğitim derslerini kaçırması halinde tekrar yayınlarını izleyebilecek. Sınav içerikleriyle ilgili ise farklı senaryolar mevcut. Şu durumdaki düşünce, “Öğrenciler yüz yüze hangi eğitimi aldıysa sınav içerikleri de onlardır” yönünde. Uzaktan eğitim sürecinin uzayıp uzamayacağı ise Bilim Kurulu’nun alacağı tavsiye kararları doğrultusunda ortaya çıkacak.

• yoklama da alınacak mı acaba?

• Çokta uzak değil. Bi düğme kadar yakında.
  • HD Alış bilgileri:

Alış frekansı :12.084 MHz

Polarizasyon : Yatay (H)

Sembol oranı : 13.750

FEC : 2/3

SD Alış bilgileri:

Alış frekansı :11.916 MHz

Polarizasyon : Dikey (V)

Sembol oranı : 30.000

FEC : ¾

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bizim cocuklar da bunlari izleyecek oyle mi? kim ... yalova kaymakamini

• internetten nasıl izleriz? evimizde tv yok bizim

• Kanal arama yaptım Uçankuş TV çıktı

• Çoğu öğrenci izlemeyecek izleyenlerin büyük kısmı aile baskısından izleyecek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Turk.Navy -- 19 Mart 2020; 16:23:31 >
  • eba üzerinden takip edebilirsiniz.

• pazartesinin tatilini perşembe gecesinden duyuran bakanlık sizce eğitim bakanlığımıdır tatil bakanlığı mı

peki bu uzaktan eğitimden sonra okullar açılacak mı çünkü 1 hafta sonra nisanda 9 gün tatil var..
  • wa$abi kullanıcısına yanıt
    Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmuşsunuz. Bu haftaki tatil nisandaki tatil. Erkene alındı kısacası. Eğitim Bakanı şimdiye kadarki en iyi eğitim bakanı emin olun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Egitimle ilgili problem olursa sorabilirsiniz.

Cocuklarinizla mutlu karantinalar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • tatil bakanı okula aman vermiyor. nisanın tatilini 1 hafta önceden açıkladı.. ki herkes rahat etsin..
  • Evden oku, evden sınava gir, evden çalış.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Turk.Navy

Çoğu öğrenci izlemeyecek izleyenlerin büyük kısmı aile baskısından izleyecek
    Derste dinlemeyen evde dinler mi
  • Uzaktan eğitim çalışmaları çok verimli geçiyor:
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.