Şimdi Ara

PlayStation 5 Geriye Uyumluluk Çıkışında 100 PlayStation 4 Oyununu Destekleyecek

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
0
Favori
464
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Sony Interactive Entertainment, bugün düzenlenen PlayStation 5 sunumu sırasında konsolun geriye uyumluluk özelliğine de değindi.

PlayStation 5 çıkışında PlayStation 4'ün en popüler oyunlarından 100 tanesini destekleyecek.

Bu oyunların hangileri olduğu henüz açıklanmadı.

PlayStation 5 baş sistem mimarı Mark Cerny tarafından belirtilene göre, geriye uyumluluk için her bir PlayStation 4 oyununun tek tek test edilmesi ve ayarlanması gerekiyor ve bu yüzden ilk aşamada tüm oyunları sunmak mümkün değil.

İleride çok daha fazla PlayStation 4 oyunu eklenecek. Fakat PlayStation 1, 2 ve 3 için geriye uyumluluk planlanmıyor.

Rakibi Xbox Series X'e baktığımızda, yeni nesil Xbox konsolu; orijinal Xbox, 360 ve Xbox One olmak üzere tüm nesillerden 1000'den fazla oyunu destekleyecek.

PlayStation 5 bu yılın sonlarında piyasaya sunulacak.

• Aylardır yazıyoruz gelecek nesil bu nesil gibi olmayacak diye. Geriye uyumluluğu eleştiren tipler vardı buralarda sen Gow almışsın yeni nesilde oynamak istemez misin? Tabi ki istersin bu geriye uyumluluk atılımını ilk Microsoft yaptığında burada klasik "muhaha" gifleriyle gülüyorlardı. Gamepass ilk çıktığında yerden yere vuranlar vardı bak şimdi Gamepass tek başına konsol aldırtacak kıvama geldi. Exc diyordunuz gelecek nesilde exc oyunun değil daha iyi servis sunan kimse onun tutulduğunu da göreceksiniz. Sadece bekleyin.
  • Aylardır yazıyoruz gelecek nesil bu nesil gibi olmayacak diye. Geriye uyumluluğu eleştiren tipler vardı buralarda sen Gow almışsın yeni nesilde oynamak istemez misin? Tabi ki istersin bu geriye uyumluluk atılımını ilk Microsoft yaptığında burada klasik "muhaha" gifleriyle gülüyorlardı. Gamepass ilk çıktığında yerden yere vuranlar vardı bak şimdi Gamepass tek başına konsol aldırtacak kıvama geldi. Exc diyordunuz gelecek nesilde exc oyunun değil daha iyi servis sunan kimse onun tutulduğunu da göreceksiniz. Sadece bekleyin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-AEF248198 -- 18 Mart 2020; 20:26:53 >
  • pc master race

< Bu ileti BölümSonuCanavarı sitesinden atıldı >
  • Haber biraz eksik olmuş ssd nin çok hızlı olmasından dolayı bazı oyunlarda sorunlar oluşabiliyormuş tek tek kontrol edilmesi gerekli imiş ve playtime sitesinin ilk 100 listesinin NEREDEYSE hepsinin çıkışta destekleyeceğini belirtti hepsinin değil.

• üffff bütün oyunları birden desteklese olmaz mı nerden çıktı bu ben evdeki ps4 diskimi takıp direk ps5 üzerinde oynamak istiyorum.

• İlk etapta 100 ile başlayıp zamanla tüm oyunları destekleyecektir

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ps 1 2 3 olmayacak mı hiç bir zaman acaba. Makineler bu kadar gucluyken emülatörle bari oynatsalardi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orjinalden alıntı: Mutlak.Sıfır

Aylardır yazıyoruz gelecek nesil bu nesil gibi olmayacak diye. Geriye uyumluluğu eleştiren tipler vardı buralarda sen Gow almışsın yeni nesilde oynamak istemez misin? Tabi ki istersin bu geriye uyumluluk atılımını ilk Microsoft yaptığında burada klasik "muhaha" gifleriyle gülüyorlardı. Gamepass ilk çıktığında yerden yere vuranlar vardı bak şimdi Gamepass tek başına konsol aldırtacak kıvama geldi. Exc diyordunuz gelecek nesilde exc oyunun değil daha iyi servis sunan kimse onun tutulduğunu da göreceksiniz. Sadece bekleyin.

bir bitmedin kardeşim ya

• Adamların geriye uyumluluğu bile kırpılmış aleti neresinden tutsan elinde kalıyor tam müzeye koymalık valla

• Eski yada oynadığım oyunlardan keyif almıyorum ama bu sistem ile 4k 60 tutturmak çok zor büyük oyunlar 4k 30 FPS olacaktır bu üzücü pro yu beklemek şart

• quote:

Orjinalden alıntı: rambocuk

Eski yada oynadığım oyunlardan keyif almıyorum ama bu sistem ile 4k 60 tutturmak çok zor büyük oyunlar 4k 30 FPS olacaktır bu üzücü pro yu beklemek şart

tüm konsol severler öyle diyor sony pro ile değilde bu düşük versiyon ile çıkışını yaparsa o konsol tepetaklak olur ! adamlar fan sesi ve ısısından dolayı bide utanmadan tlf güc değerini düşürüyor ki pro modelide hayal ettiğimiz gibi olmayabilir

• ps2 den beri sony kullaniyordum fakat en aradigim ozelligi suan xbox sunuyor ps5 benim icin baslamadan bitti malesef

• Bu adamlar sunum işini bilmiyor
  • 4k 60fps ultra açmaz aga bu konsol.. Yani zor bence. 30fps sony için tarih olmadı gibi duruyor.
  • Sony yapma lütfen bak x boxa bu sene dersini çyle bir çalışmış ki ah Sony’ bu nesilde bittin sen ben ps 1 den beri kullanıyorum ama ilk defa çizi boxa geçeceğim gibi nasıl olurda rakibin tüm oyunları destekliyorken sen 100 oyun yazık Sony sana. Bu nesilde x box deli fibi satacak belli inşallah ülkemize de destek verirlerde bir işe yarar acıyorum en çok 57 platin kupama o arkadaş listeme ben hesabımda ki oyunlara ama bunları bırakmam lazım aslında bizi sen bıraktın Sony
  • Ms ilk xbox oyunlarina bile geriye uyumluluk ve 4k destegi vermisti.
  • 100 oyun mu? TV pazarını küçülttünüz batırdınız tek tük modellerle göstermelik sektördesiniz, Laptop işinde Vaio olarak vardınız batırdınız, mobil pazarı batırdınız elinizde patladı, film şirketiniz tek başına ses getirebilen çok büyük filmler yapamıyor vasat durumda, şimdi de konsolda mı kaybetmek istiyorsunuz? Rakipleri uçtu gitti 1000'den fazla oyun destekleyecek bunlar sadece 100 oyunu yapabiliyorlar pes. Gamepass olayına girmiyorum bile o başlı başına bir facia. Eski bir PS2 kullanıcısı olarak söylüyorum. PS2 döneminden şimdiki hallerine baktığımda rezil bir firma görüyorum net yani adamlar neyin hesabını yapıyorlar. 100 oyun kime göre neye göre en iyi olacak belki ben zamanında pahalıya bir PS4 oyunu aldım ve size göre kötü ilk 100'de değil o zaman elimde mi patlayacak? Xbox 2 nesil öncesine kadar destek verebiliyor siz veremiyorsanız beceriksizlikten başka bişey değildir bu yaptığınız. Akıllı telefon konusunda bile rakipleri çerçevesiz tasarımlar çıkarırken bunlar çerçeveyi yıllarca sıfırlayamadılar, hala amiral gemisi modelleri az da olsa çerçeveli ve Türkiye dahil bir çok yerde mobil sektörden çekildiler küçülmeye gittiler. Koskoca Sony diyip yerlere göklere sığdıramıyorduk ki ben ciddi bir Sony severdim. Ama ben artık bunların beceriksiz olduğundan iyice emin oldum. Yeni nesil kazananı Xbox olacak ki teknik özellikler ve izlediği müşteri dostu politika yönünden daha iyi bir cihaz olduğu da kesinleşti. PS5'in elinde ise toplasan anca 5 adet sağlam Exclusive seri dışında hiçbir kozu yok. Şuanki batış süreçlerinin sebebi değişen üst yöneticiler mi CEO mu bilemiyorum ama Sony'nin kesinlikle eski Sony olmadığı ortada.

• Bu ne saçmalık ya 100 oyunmuş adam elinde diski var taksın oynasın birde habire şu oyunun bu oyunun güncellemesi diye konsola güncelleme mi gelcek.Valla sony hiç uğraşmasın baya fiyasko oldu beklentimi hiç karşılamadı çıkmasın ps4 proyla devam kararı alsın bari.
  • Valla geçmiş olsun. İstersen ps1 e geriye uyumluluk ver. Çok çok exc için 1-2 haftalığına alır akar geri arkadaşa veririm konsolu. Ben yeni nesilde bir önceki nesilde yaptığım gibi xobx'a geçiyorum. Pro aldım one x gibi canavara rağmen ama yok abi. Sen bu ayarla 4k 60fps versen bile oc edilmiş donanım ile patlar gidersin hiç işim olmaz.
  • Komik.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.