Şimdi Ara

Teknoloji Bakanı Varank’tan koronavirüs aşısı açıklaması!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
3.069
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, bilim insanlarıyla bir araya gelerek koronavirüsün tedavisine ilişkin Ar-Ge projeleri hakkında değerlendirmelerde bulundu. Aşı çalışmalarına odaklanıldığı duyuruldu.

Toplantıya Sağlık Bakanlığı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı yetkililerin yanı sıra TÜBİTAK ve üniversite yetkilileri katıldı. Yeni tip koronavirüse yönelik (Kovid-19) tanı ve aşı kiti geliştirmek için hangi adımların atılması gerektiği konuşuldu.

Ayrıca Bkz.Monster Notebook'tan koronavirüs nedeniyle mağazalarını kapatma kararı

Aşı ve tanı kiti geliştirme konusundaki ilk toplantının 31 Ocak'ta yapıldığını anımsatan Bakan Varank, "Yani bu virüs sadece Çin sınırları içindeyken toplantıyı yapmıştık. O günden bu yana üniversitelerimiz ve araştırma altyapılarımız aşı geliştirme ve bu virüsle mücadele alanında daha odaklı, yoğun bir mesainin içine girdi. Bakanlığımız da bu araştırma geliştirme projelerini TÜBİTAK aracılığıyla fonluyor ve koordine ediyor. Spesifik olarak aşı konusunda mevcut çalışmalar ve ortaya çıkan yenilikçi fikirlerden netice alacağımız konusunda ümitliyiz.” diye konuştu.

• Bunun teknoloji bakanı ile alakası ne?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bakanlığımız da bu araştırma geliştirme projelerini TÜBİTAK aracılığıyla fonluyor ve koordine ediyor.
    Okusan anlarsın

• Sağlık teknolojisi üzerine çalışma yürütülüyor. Konuşmak için konuşmayın Allah aşkına

• emrahak kullanıcısına yanıt
    Sağlık bakanı açıklasın ben sevdim onu

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-D559441D0

Sağlık bakanı açıklasın ben sevdim onu
    sevgi dolu birisisiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • baslikta gulen yuz var demek ki guzel bir haber

• bizde virüsün örneği varmıydı ki önceleri? malesef bu aşıların uzun test süreci oluyor hızlı piyasaya sürülüncede insanlar güvenemiyor. Şu an hayvanlarda test ediliyorsa insanlarda nasl etki edeceği halen belli değil. Birde hayvanların halen üzerinde deney yapılması çok korkutucu, ben bazen düşünüyorumda bu nasıl bir zalimliktir ki kimse ses çıkarmıyor...

• Açıkçası aşığı yakın zaman da bulacağımıza ümidim yok. İlk bulan ülkelerden olacağımızı düşünmüyorum. Çok ucuza kit geliştirdik dendi, sadece kısıtlı kişiler teste tabi tutuluyor. Acaba testte bu kitler hiç kullanılıyor mu? Sanmıyorum.

• Bir kere de en önce biz bulduk, dünya insanlığına sunduk desek de gerçek gururu duysak ne güzel olur

• Insallah once biz buluruzda birazda Turk Liramiz dolar ve euro onunde deger kazanir, biz de tatillere gidip 1₺ karsiligi 7€ aliriz da, biz de all inclusive hotellerde 1 hafta tatil yapariz... Dusunsene, hakkariden cifti bir amca, hanimiyla bahamalara tatile gidiyor...vay be hayale bak...tabi reis insallah katara falan 1 yat veya 2 kat karsiligi bedavaya vermezse....

• O degil de yerli ve milli araba ne oldu?
  • İnsan selahiyetli olunca nereeeeden nereyeeee gelebiliyor. Kabiliyet budur.

Teknoloji Bakanı Varank’tan koronavirüs aşısı açıklaması!

• dikkat et asi bulmaya calisirken hastaligi kapma :D

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-D559441D0

Bunun teknoloji bakanı ile alakası ne?
    İlgili bakanlığın eski adında "Bilim" de geçiyordu. Ancak YÖK ve üniversiteler ile arada yetki karmaşası oluştuğu algısının önüne geçilmesi için "Bilim" adı bakanlıktan çıkarıldı. Bu ad değişikliği, bakanlığın yetkilerinde herhangi bir tırpanlanmaya neden olmadı.
  • Ben 2016-2017 zamanlarında ya deepweb ya da normal internette gezinirken artan insan nüfusunu azaltabilmek ve kontrol edebilmek için 5 sene içerisinde bir hastalık yayılacağını ve aslında bu hastalığın çok ölümcül olmayacağını amacın sırf aşı ile insanlara organ yıpranmasını arttıracak ve kısır kalma eğilimini arttıracak ilacı enjekte etmek(aynı zamanda o hastalıktan da koruyacak) olduğunu okumuştum. Şimdi ben güvenip nasıl aşı yaptıracağım?

• ClavataHaha C kullanıcısına yanıt
    Her okuduguna inaniyosan biz ne yapabiliriz ki?

• Ağlanacak Halimize Masada Sırıtıyor

Bakan Nereye Kime Bakıyor Bir Sorun ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bjkyener -- 18 Mart 2020; 21:52:46 >
  • goçum aşk meşk arıyosan çöllere git belki leylayı bulursun ya da mecnun

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.