Şimdi Ara

Sağlık Bakanı Koca: Yeni vakalar var, ilerleyen saatlerde açıklama yapacağım!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
907
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, küresel salgına neden koronavirüs kapsamında bir basın toplantısı daha düzenledi. Koca, yapmış olduğu açıklamada test sonucu pozitif çıkan yeni vakalar bulunduğunu ve sonuçların netleşmesinin ardından ilerleyen saatlerde net sayıyı duyuracağı bir toplantı daha düzenleyeceğini ifade etti.

Ayrıca Bkz.AVM hariç tüm sosyal mekanlar kapatılıyor

Halihazırda uçuşların durdurulmuş olduğu 14 ülkeye (Çin, İran, Irak, İtalya, Güney Kore, Almanya, Fransa, İspanya, Norveç, Danimarka, Belçika, Avusturya, İsveç ve Hollanda) ilaveten altı ülkeye daha uçuş yasağı getirildiğini söyleyen Koca, bu ülkelerde okuyan öğrencilerin 17 Mart saat 24:00’e kadar ülkeye dönüşlerinin sağlanacağını duyurdu. Ülkeye dönen öğrenciler de 14 gün karantina altına alınacak. Bu öğrenciler çeşitli yurtlarda misafir edilecek. Yarın 08.00 itibari ile İngiltere, İsviçre, Suudi Arabistan , Mısır, İrlanda ve BAE ile uçuşlar yasaklanmış olacak ve uçuşa yasaklı ülke sayısı 20’ye çıkacak.

Sağlık Bakanı Koca, Bilim kurulunda alınan yeni kararlar kapsamında; Laboratuvar sıyısının 6'dan 16'ya çıkarılacağını ve test kitlerinin de tüm illere gönderileceğini belirtti.

Kaynak:

• Avusturalya Yangını
    •ABD-İran Gerilimi
    •Depremler
    •Çığ
    •Korona Virüsü
    •Çekirge İstilası
    2020 böyleyse ileriki yılları düşünemiyorum allah çocuklarımıza yardım etsin...

• Uyuz salgını vardı bir ara unutuldu gitti.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Maalesef iş çığırından çıkıyor. Herkes sorumlu davranırsa bir nebze önlem alınmış olur. İş bizde bitiyor.

• Bunlar vaka açıklamalarını günlere bölmemişlerse, ben de bir şey bilmiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: alito

Bunlar vaka açıklamalarını günlere bölmemişlerse, ben de bir şey bilmiyorum.
    Ne fark eder olayın gidişatına önlem almaktan başka yapacak bişey yok

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: NeoBlack

Ne fark eder olayın gidişatına önlem almaktan başka yapacak bişey yok

Alıntıları Göster
    Şu açıdan fark eder; Vakalar aslında çok fazla olabilir ve hepsini aynı anda açıklayıp tepki çekmek istemiyorlardır.
  • izmir'de iki ay önce zatürreden ölen bir kadını kireçleyip defnetmişler. o kadın yüzde yüz korona taşıyordu, aksi halde kim neden kirece bulayıp gömsün? hayırlı işler bol güneşler, kalan sağlar bizimdir.

• Herkes kendini eve kapatsın başka çare yok şu an için

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Evet arkadaşlar bütün dünya önüne geçti biz geçemedikk sadece. Bizi yalan kandırdılar hep.

Az moral vereyim şunlara bari kafayı yiyecekler yoksa bu gidişle.
  • Virüs Türkiye'de bulunmadan önce bakan alıştıra alıştıra söylüyordu dikkat ederseniz. Vaka olabilir, olmuş olabilir vs. Aniden 100 vaka var deseler halk tırsar, panikler. Azar azar açıklanacak

• murdocklawless kullanıcısına yanıt
    Kaynaginiz nedir?

• bu virusün yayılmasını sağlayan gençler değilse ben birşey bilmiyorum. zırt pırt sağa sola avm ye çıkıyor geziyorlar boyna. Birisinde virus olsa herkese bulaştıran bunlar işte. Kafelere vs yasak gelmesi iyi oldu otursunlar evde makarna yesinler.

• "Laboratuvar sıyısının 6'dan 16'ya çıkarılacağını ve test kitlerinin de tüm illere gönderileceğini belirtti."

Uzucu kisim test kitlerinin hala tum illerde olmamasi. Uzerinde en cok konusulup tartisilmasi gerekilen konu es gecilip sayi uzerinden surekli tartismalar donuyor.

Her ilde test yapacak kit yok biz hala sayi konusuyoruz. Yok daha fazla yok daha az.

Cok uzucu bir durum. Umarim hastanelerin yogun bakim yataklari ve ekipmanlari yeterli olur. Eger yeterli olmazsa o zaman sorun daha da buyuyebilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: alito

Şu açıdan fark eder; Vakalar aslında çok fazla olabilir ve hepsini aynı anda açıklayıp tepki çekmek istemiyorlardır.

Alıntıları Göster
    Sayinin birden fazla soylenmesinin avantaji da var. Herkes olayi ciddiye alir. Su an hala bir cok kisinin umrunda degil.

Dezavantaji hukumete laf atmak olurki hukumetin bunu savusturmasi icin elinde bir suru kaynak var. Cunku azami miktarda onlemler alindi ve dogal olan bir salgin.

Bu yuzden dolayi sayiyi az gosterme cabalarinin oldugunu bu konu icin dusunmuyorum. Cunku saklanacak bir sey degil. Yarin o bir ggun oluler olur cunku. Nereye kadar saklayabilirsin. Bazi seyler saklanmayacak kadar buyuktur. Bana gore salgin da saklanamayacak kadar buyuk bir olay.

• Sabah sahte diye ilan ettikleri belgeyi akşama valiliklere gönderdiler. Pek inanasım gelmiyor artık yapılan söylemlere.
  • Kıyamet alametleri gibi

• Hangi illerde peki açıklama yok

• quote:

Orijinalden alıntı: Fakirdepocu

Sayinin birden fazla soylenmesinin avantaji da var. Herkes olayi ciddiye alir. Su an hala bir cok kisinin umrunda degil.

Dezavantaji hukumete laf atmak olurki hukumetin bunu savusturmasi icin elinde bir suru kaynak var. Cunku azami miktarda onlemler alindi ve dogal olan bir salgin.

Bu yuzden dolayi sayiyi az gosterme cabalarinin oldugunu bu konu icin dusunmuyorum. Cunku saklanacak bir sey degil. Yarin o bir ggun oluler olur cunku. Nereye kadar saklayabilirsin. Bazi seyler saklanmayacak kadar buyuktur. Bana gore salgin da saklanamayacak kadar buyuk bir olay.

Alıntıları Göster
    Benim korktuğum şey de bu zaten. Bazı şeylerin saklanmayacak kadar önemli olması. Ama şu zamana kadar ki iç ve dış politikalara bir göz gezdirmeni tavsiye ederim. Saklanmayacak ne kadar çok şey saklanıp ortaya çıkmış değil mi?

• Allah’ım sonumuz hayır olsun

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.