Şimdi Ara

Xbox Series X Teknik Özellikleri

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
51
Cevap
1
Favori
844
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Microsoft, yeni nesil Xbox Series X'in resmi teknik özelliklerini paylaştı.

Konsol 12 teraflops GPU, AMD'nin Zen 2 ve RDNA 2 mimarilerini kullanan özel tasarlanmış 8 çekirdekli 3.8GHz işlemci ve 16 GB GDDR6 belleğe sahip. Hedeflenen performans minimum 4K 60 FPS. Bazı oyunlarda 120 FPS'e kadar çıkacak.

1 TB NVMe SSD ve 1TB ek genişletilebilir depolama içerecek.

Karşılaştırmalı olarak Xbox Series X, Xbox One X ve Xbox One S tüm teknik özellikleri:

Xbox Series X bu yılın sonlarında piyasaya sunulacak. 

• 3.8 ghz derken ???? 8 çekirdek WTF... Adamlar 3700x koymuşlar içine. PC piyasası resmen bitmiştir.

2080 ti altı, 3700x altı her pc çöp olmuştur resmen.

1.6 ghz tablet işlemcili, 7850 grafik kartlı konsollar, portları ile ne kök söktürdüler PC'ye. Bütün oyunların konsol kafada olarak geliştirilmesi ve sonuna kadar kullanılmalarına izin verilen apileri de cabası.

Güçlü olacaklarını biliyordum, ama bu kadar güçlü beklemiyordum. Daha yeni bilgisayar toplamıştık, Allah kahretsin.
  • Az önce Digital Foundry’nin videosunu izledim, videonun bir yerinde konsolun içini gösteriyorlardı ve konsolun anakartı beni şaşırttı. Anakartın boyutu Xbox One’daki anakart’a kıyasla daha küçük. Diğer parçaları da o kutuya sığdırmayı nasıl başarmışlar hayret Bu teknoloji çok acayip bir şey yav. Karşılaştırma tablosuna göre canavar gibi bir konsol geliyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 4K 60FPS yi geçtim SSD gibisi yok büyük nimet konsollar için.

• Makine çok güzel. Güzel oyunlar da yaparlar inşallah.

< Bu ileti BölümSonuCanavarı sitesinden atıldı >
  • İnanılmaz gerçekten. Quick resume işi de süpermiş. Bakalım ps cephesi neler vaadedecek.
  • adamlar aşmışlar işte. daha ne olsun ?
  • İyi güzel de umarım konsolun değerinde de oyunlar çıkar

• Özellikler muazzam gözüküyor. Böyle güçlü konsola bir de optimizasyonu sağlam oyun yaparlarsa, karşımızdaki oyunun grafikleri çağ atlayacak gibi gözüküyor. Ayrıca GDDR6 RAM hamlesi de en doğru hamle. SSD konusuna zaten değinmiyorum bile, konsollar için en önemli şey SSD idi.

• Teknik özellikleri mükemmel yükleme süresi Xbox one x kat kat üstün

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Parçalar arasında herhangi Vida yada Film Kablo yok, tamamen moduler Silikon chip dahi sökülüyor. Welcome 2 Next-Gen
    Xbox Series X Teknik Özellikleri

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BlackBeasT -- 16 Mart 2020; 17:25:52 >
  • sony fazlasıyla sessiz kaldı microsoftun xbox onede yaptığı hatayı şimdi sony yapıyor gibi geldi. bu cihazın bi tık altında çıkarsa ps5 kimse şaşırmasın :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arnavut_efe -- 16 Mart 2020; 17:18:16 >
  • BlackBeasT kullanıcısına yanıt
    Videoyu paylaş bari başkaları da görsün.

• İşte geliyor gönlümün efendisi.Şu tasarım harikasına ve özelliklere bakın abi.Ps net bu neslin kaybedeni olucak.Adamlar yalanda konuşmamış.4k 120fps dememişler.Bazı oyunlarda geçerli olcakmış.Müthiş bir dizayn.Hele o soğutma teknolojisi.İlk gösterildiğinde dalga geçenler böyle tasarım dili gördünüzmü? Adamlar konsolu farklı yorumlamışlar resmen.Dikine yapma fikri çok orjinal.Ayrıca iç tasarımıda muazzam.Kablo karmaşası yok.Çok temiz görünüyor.Isınma sorunu ise asla olmaz.Parçları söküp takması ssd değişimi bile çok basit.Valla ben çok beğendim.Xbox gümbür gümbür geliyor.Feel true power yes!!! Dünyanın en güçlü konsoluna merbaba diyin.Bide oyunları ve gamepass oldumu off diyorum başkada birşey demiyorum.Şahane olmuş.Gamepadeteki tetik tuşlarına kauçuk koymak microsoft sen bu işi biliyorsun.Elden kayan ps kontrolcüsüne bakın bide buna.Arada dağlar nesiller farkı var.Çıkar çıkmaz alıcam.

< Bu ileti m.bolumsonucanavari.com kullanılarak atıldı >

• Yeni Nesile Hoşgeldiniz.

• Özellik gayet süper.Bakalım Sony de artık açıklasın.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Özel oyun mu kaldı yahu, bomba oyunlar gta call of duty Monster hunter vs vs tüm konsollara çıkış yapıyor zaten artık, sadece özel oyun bakımından Nintendo zengin, bu cihaz ps5i gömer, ortak oyunlarda, özel oyun mu kaldı hahahaaaa
  • Gördügüm en iyi kasa tssarimi, sogutma sistemi inanilmaz olucaktir bu cihazda, yavas yavas aklimi celmeye basladi microsoft.Sony bögle bir sogutma sistemiyle gelmezse fikrim degisebilir.Ps4 pro‘nun fan sesi igrenc ötesi bir nesil daha bu sesi cekemem bekleyip görelim Sony ne yapicak :)))

< Bu ileti m.bolumsonucanavari.com kullanılarak atıldı >
  • O mıknatısla oturtma olayı teşhir ürünü olduğundan olmasın? Yok yani 3 ayak yetiyor muymuş kart ile çipset arasında? :D Bu arada yapı olarak çok beğendim.

• Özellikler çok iyi de fiyatı ne olacak?

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.