Şimdi Ara

EBA erişimi için ayrılan internet kotası iki katına çıktı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
38
Cevap
0
Favori
2.618
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• İlk, orta ve lise dereceli okullarda bir haftalık tatilin ardından başlayacak olan çevrim içi eğitim süreci için müjdeli haberler var. Operatörler erişime özel ayırdıkları hücresel veri kotasını arttırdı.

EBA internet erişim kotası kaç GB?

Koronavirs tehdidi nedeniyle ülkemizde ilk, orta ve lise dengi okullar bir hafta süreyle tatil edilmişti. Tatilin bittiği 23 Mart itibariyle ise bir haftalığına uzaktan eğitim başlayacak. Ulusal çapta eğitim materyallerinin yer aldığı EBA.gov.tr adresine erişim esnasında operatörler de ücretsiz internet kotası sağlayacak.

Ayrıca Bkz.Koronavirüs nedeniyle Overwatch ve Call of Duty maçları iptal edildi

İlk yapılan açıklamada ücretsiz internet kotasının 3GB olacağı duyurulmuştu. Sonraki açıklamalarda ise operatörler bu kotayı arttırdı. Türk Telekom toplamda 8GB kota ayıracağını duyurdu. Vodafone erişim için 6GB, Turkcell de toplam 6GB internet kotası ayıracağını duyurdu. Böylece kotalar iki kat veya daha fazla artmış oldu.

Yapılan kampanyalar evden eğitim sürecinin sonuna kadar devam edecek. Sonrasında yine aylık olarak 3GB internet kotası tanımlanmaya devam edecek. Eğer uzaktan eğitimin uzaması ihtimali olursa muhtemelen yine benzer kampanyalar yapılacaktır.

Kaynak:

• Turkcell yine farkını ortaya koymuş. Hem bip indirin, oraya gidin, buraya gelin, otur, kalk, otur, kalk, şınav çek, havla, tamam tanımlandı.

• iki kat artmak ile iki katına çıkmak arasında ufak bir çizgi var ilk okul matematiğine geri dönmeyelim bir editör olarak bunu biliyor olmanız lazım

• Turkcell yine edepsizligini koymuş ortaya.

• Turkcell midemi bulandırıyor.

• Altyapıyı fena sömürecekler, youtube dan video açabilirsek iyi olur.

• Ver işte düz 10 gb 3 GB ile ne izlenebilir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Telekom 3gb+8gb vermiş.

• quote:

Orijinalden alıntı: cngiz

Turkcell yine farkını ortaya koymuş. Hem bip indirin, oraya gidin, buraya gelin, otur, kalk, otur, kalk, şınav çek, havla, tamam tanımlandı.
    Böyle şeyler Turkcell de olur

Kaliteli işte ne beklersin

Bip kullandırtmak için 40 takla atıyorlar
  • Elin servis sağlayıcıları kotaları kaldırdı kotalı kullananların bile. Bizimkiler gıdım gıdım. Onu da takla attıra attıra veriyor.

• veziroglu kullanıcısına yanıt
    İlk başta 3 aldınız sonra 8gb daha mi tanımlamışlar ?

ben yolladım direk 8 verdi
  • hepsinin Vodafone gibi yapması lazım, hele turkcell tam kepazelik

• krkmz1666 kullanıcısına yanıt
    Aynen 3gb paket vardı zaten, şimdi de ayrı paket 8gb daha eklenmiş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi veziroglu -- 16 Mart 2020; 14:31:13 >
  • Eba’da geçerli sınırsız internet olması lazım kota ile olmaz bu iş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Turk.Navy -- 16 Mart 2020; 22:30:58 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Vaksat kullanılmasındansa bip kullanılsın evet.

• Turkcell'in ki doğru ise, makarnacılar gibi krizi fırsata çevirmekten farkı yok. Gerekli yaptırım uygulanmalı.

kullanım şartlarında da yine turkcell ipi göğüslemiş

TURKCELL
    Paketin üst hız limiti 7.2 Mbps'dir.

İnternet paket aşım ücreti tarife aşım ücreti üstünden devam edecektir.

Data Hatları bu kampanyadan yararlanamaycaktır.

TURK TELEKOM
    Bimcell, Pttcell, Teknosacell, Kontrolü Seç Tarifeleri, Data Tarifeleri ve Kurumsal Aboneler Kampanya’dan yararlanamaz.

Kampanya kapsamında sunulan internet hakkının sona ermesinin ardından, faturalı aboneler için mevcut tarifesi üzerinden, faturasız aboneler için 2 KR/ 100 KB üzerinden ücretlendirilir.

VODAFONE

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shockwave error -- 16 Mart 2020; 15:11:31 >
  • Bu bimcel,pttcell,teknosa cell gibi operatörler ne olacak?

• quote:

Orijinalden alıntı: cngiz

Turkcell yine farkını ortaya koymuş. Hem bip indirin, oraya gidin, buraya gelin, otur, kalk, otur, kalk, şınav çek, havla, tamam tanımlandı.
    Aynen öyle. Turkcell BİP deyince aklıma hep bu gelir:

EBA erişimi için ayrılan internet kotası iki katına çıktı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Der Meister. -- 16 Mart 2020; 15:25:5 >
  • MamiSTARK kullanıcısına yanıt
    Kuvvetle muhtemel Türk Telekom verileri geçerli olacaktır.

Düzeltme : Yukarıda arkadaş paylaşmış. Durum farklı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi interwap -- 16 Mart 2020; 15:25:32 >
  • interwap kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.