Şimdi Ara

iPhone 12 işlemcisi A14 Bionic'in performans testi sonucu ortaya çıktı: Çekirdek hızında 3GHz bandı aşıldı!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
51
Cevap
0
Favori
2.388
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Yeni nesil iPhone'larla ilgili yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Yaşanan son sızıntıyla birlikte; iPhone 12 modellerine güç verecek olan Apple A14 Bionic işlemcisiyle ilgili bazı detaylar gün yüzüne çıktı. 

Daha önce TSMC'nin 5nm bantlarından geçerek üretileceğini öğrendiğimiz A14 Bionic yonga seti, şimdi de Geekbench 5 testinin beta 1 sürümünde kendini gösterdi. Böylelikle yeni işlemcinin ve buna bağlı olarak da iPhone 12 modellerinin performansı hakkında ilk kez bilgi edinebildik. 

Ayrıca Bkz.WhatsApp'ın kendini imha eden mesaj özelliği ufukta göründü

iPhone 12 işlemcisi rakip tanımayacak

Test sonuçları tekrardan 2+4 Big.little mimarili bir işlemcinin bizleri beklediğini ortaya koyuyor. Skorlara baktığımız zaman ise tek çekirdeği yük altındayken 1658 puan elde eden A14 Bionic işlemcisi, 6 çekirdek birden yük altındayken ise 4612 puan almış.

Bu rakamlar A14 Bionic'in selefi A13 Bionic'e göre tek çekirdekte %25, çok çekirdekte ise %33 performans artışı kaydettiğini ortaya koyuyor.

A14 Bionic, çekirdek hızında 3GHz bandını aşan ARM tabanlı ilk işlemci oldu

Ayrıca A14 Bionic ile birlikte ilk defa ARM tabanlı işlemcilerde 3GHz bandının aşıldığını da görmüş olduk. Geekbench sonuçlarına göre; 6 çekirdekli işlemcinin yüksek performanslı çekirdekleri yaklaşık olarak 3.1GHz frekans hızına ulaşabiliyor. 

Mukayese edebilmek adına iPhone 11 modellerinde yer alan A13 Bionic işlemcisinin ve A14 Bionic'in en büyük rakiplerinden biri olan Qualcomm Snapdragon 865 yonga setinin Geekbench 5 sonuçlarına aşağıdaki grafiği inceleyerek göz atabilirsiniz. 

Kaynak:https://www.ithome.com/0/477/829.htm

• New York'ta asgari ücret 8 USD / Saat, günde 8 saat hafta 5 gün çalışarak 1600 usd para kazanılıyor. bu para ile new yorkta yaşamak çok zor fakat aylık gelirinin %62,5 (999 usd) ile iPhone 11 Pro alabilir bu kişi.

Bizim ülkemizde 2000 tl asgari ücret, aynı new york ta olduğu gibi 2000 tl ile geçinmek çok ama çok zor fakat %549,95 katı ile aynı iPhone 11 Pro (10999 tl) alabiliyoruz.

Sorun apple da değil sorun ülkede uygulanan vergi ve ekonomiden kaynaklı dolar kurunda...
    Hala basma kalip 5 sene onceki fikirlerle yaziyosunuz. Android kullaniyorum ve stabilitesinden de cok memnunum eger bir ios kullanicisiysan androidin eskiye nazaran ne kadar yol aldigini sana anlatamam lakin ios'ta gorsel disinda yenilik diye kakaladigi pek bir ilerleme yok. Evet stabil en cokta bir sistemi saglikli kullanamayan beceriksizlere gore bir sistem. Android kullanirken kisisellestireyim diye yanlislikla virus yukleyen biri iseniz bilgisayar bile kullanmamaniz gerekiyor
  • Ya tamam Kralsın da... Fiyatlarda biraz cömert ol Iphone!

• 5nm olması sayesinde pil performansınada doğrudan faydası olacak.

• çok uçuşun iPhone oyuzden cinnnahhhh almayacağım, durumum yok. 😡

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Apple'ın bu işlemcisi kuşkusuz zamanın ötesinde. Ama salın beni diyebileceği bir işletim sistemi olmadıktan sonra ne bileyim.. sirk aslanı gibi

• cengizhan72 kullanıcısına yanıt
    Bu siteminizi Apple’a değil de daha uygun yerlere yönlendirseniz?

• X86 işlemcilere göre performansı nasıl?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Görseldeki istatistik doğruysa eğer A14 tek çekirdekte S865’ten ~%78 oranında daha hızlı görünüyor. Bu muazzam bir fark.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mr. Jingles kullanıcısına yanıt
    Apple islemcileri her zaman snapdragondan 2 nesil sonrasiyla yarisacak kapasiyetede oluyor.

• İyimiş ne diyeyim darısı android cihazlara. Yani ne yapayım bedava verseler kullanamıyorum iosu, rahatsız edici geliyor. Yani yalan değil zamanında bedava da verdiler kullanmadım :D

• Spider_hip kullanıcısına yanıt
    Demek ki kullanım alışkanlıklarınız ve beklentileriniz başka. Kullanan kullanıyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • cengizhan72 kullanıcısına yanıt
    Fiyatlara bize göre yüksek eleştriyi apple'a değil kendi devletimize yapmamış gerekir.

New York'ta asgari ücret 8 USD / Saat, günde 8 saat hafta 5 gün çalışarak 1600 usd para kazanılıyor. bu para ile new yorkta yaşamak çok zor fakar aylık gelirinin %62,5 (999 usd) ile iPhone 11 pro alabilir bu kişi.

Bizim ülkemizde 2000 tl asgari ücret aynı new york ta olduğu gibi 2000 tl ile geçinmek çok ama çok zor fakar %549 katı ile aynı iPhone 11 Pro (10999 tl) alabiliyoruz.

Sorun apple da değil sorun ülkede uygulanan vergi ve ekonomiden kaynaklı dolar kurunda...

• New York'ta asgari ücret 8 USD / Saat, günde 8 saat hafta 5 gün çalışarak 1600 usd para kazanılıyor. bu para ile new yorkta yaşamak çok zor fakat aylık gelirinin %62,5 (999 usd) ile iPhone 11 Pro alabilir bu kişi.

Bizim ülkemizde 2000 tl asgari ücret, aynı new york ta olduğu gibi 2000 tl ile geçinmek çok ama çok zor fakat %549,95 katı ile aynı iPhone 11 Pro (10999 tl) alabiliyoruz.

• ios kadar stabil ve profosyonel kullanima uygun bir isletim sisteminemi diyorsun? . Kastin sözde kisisellestirme adi altinda telefonu bakilmaz hale getirmekse dogru diyorsun o yok iphone’da🙂

• Drummerrrr kullanıcısına yanıt
    Hala basma kalip 5 sene onceki fikirlerle yaziyosunuz. Android kullaniyorum ve stabilitesinden de cok memnunum eger bir ios kullanicisiysan androidin eskiye nazaran ne kadar yol aldigini sana anlatamam lakin ios'ta gorsel disinda yenilik diye kakaladigi pek bir ilerleme yok. Evet stabil en cokta bir sistemi saglikli kullanamayan beceriksizlere gore bir sistem. Android kullanirken kisisellestireyim diye yanlislikla virus yukleyen biri iseniz bilgisayar bile kullanmamaniz gerekiyor

• Her telefon yeterince hızlı bundan sonra az yakıt yakmaya odaklanmalılar.kimse hızdan şikayet etmiyor artık ama pil ömründen şikayet eden çok benim gibi

• Zaten performans konusunda ciktigindan beri lider. Enerjisini biraz da ince ve hafif cihazlar uzerinde yogunlastirsa..

• Yok A13 yok A14 işlemciymiş. Bana uygun fiyatlı telefon yapsın yere düştüğünde arkasından ağıtlar yakmayacağım, üstündeki fiziksel butonları kullanırken içine gömülecekmi korkusu yaşamayacağım ucuz telefon.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.