Şimdi Ara

Intel’in Ice Lake için yayınladığı yeni sürücüsü %43’e varan enerji verimliliği sağlayacak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
331
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Yarı iletken üreticisi Intel harici ekran kartı çalışmalarına yoğunlaşsa da bir taraftan da entegre grafik birimi çözümlerini unutmuyor. Yeni sürücü performans artışının yanı sıra enerji verimliliği kanadında da gelişme sunacak.

%43 verimlilik artışı

Intel’in açık kaynak kodlu sürücü takımının Ice Lake iGPU’su için yayınladığı yama ilk testlere göre %15 performans artışı sunuyor. Diğer taraftan IO bağımlı senaryolarda yonga frekansının yük artışıyla orantılı olarak artması kaynaklı yükselen enerji tüketiminin önüne geçmek için P-state’de gidilen optimizasyonlar neticesinde %43 enerji verimliliği iyileştirmesi yakalanabilinmiş.

Ayrıca Bkz.35 watt TDP’li Core i9-10900T 123 watt güç tüketebilir

CPU ve iGPU’nun ortak TDP bütçesini kullandığı Core işlemcilerde gereksiz frekans artışları sistemin performansının kısıtlanmasına yol açıyor. Bu nedenle yeni yama bir çok kullanıcı tarafından olumlu karşılanacaktır. Diğer taraftan Linux kanadına yatırım yapılması Intel adına uzun vadede kalıcılık olarak geri dönebilecek bir hamle olarak değerlendiriliyor.

• İşlemcideki açığı kapatmak için yaptıkları yama, performansı % kaç düşürüyordu ondan haber ver...

Şu adresteki yamayı yapınca performans 2 kat ile 19 kat arası düşecek demiştiniz:
    https://www.donanimhaber.com/intel-islemcilerdeki-yeni-acigin-kapatilmasi-19-kata-kadar-performans-kaybina-yol-acabilir--119679

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OverClocK1ng -- 16 Mart 2020; 3:25:40 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: OverClocK1ng

İşlemcideki açığı kapatmak için yaptıkları yama, performansı % kaç düşürüyordu ondan haber ver...

Şu adresteki yamayı yapınca performans 2 kat ile 19 kat arası düşecek demiştiniz:
    https://www.donanimhaber.com/intel-islemcilerdeki-yeni-acigin-kapatilmasi-19-kata-kadar-performans-kaybina-yol-acabilir--119679
    Tam olarak anlamadım Hocam dediğinizi? Biraz daha detaylı ve açarak yazar mısınız???

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RR_AsLan -- 16 Mart 2020; 5:50:48 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: RR_AsLan

Tam olarak anlamadım Hocam dediğinizi? Biraz daha detaylı ve açarak yazar mısınız???

Alıntıları Göster
    Neyi anlamadın? Link de verdim ya. Intel yeni sürücüsü ile %43 enerji verimliliği sağlayacakmış.
    Peki performans?
    1 gün önce Intel'in yapacağı güvenlik yaması ile 19 kata kadar performans kaybedeceği haberi verildi.
    19 kat performans kaybeden işlemciyi naapayım ben isterse %430 enerji verimliliği sağlasın.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.