Şimdi Ara

İlk B550 anakartı görüntülendi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
1.073
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Kırmızı ekip X570’in ardından PCIe 4.0’ı düşük bütçeye sahip oyuncuların da erişebileceği bir yongasette sunma hazırlıkları bir süredir devam ediyor. Uygun fiyatlı sistem toplayacak kullanıcıların yongaseti tarafındaki seçeneği uzun bir süredir 2. nesil Ryzen'larla piyasaya sürülen B450’li anakartlardı.

Son zamanlarda OEM üreticilere has tutulan ve yalnızca işlemciye en yakın PCIe 4.0 slotuna PCIe 4.0 standartında hız sağlayabilen B550A yongasetli anakartlar gündemde. Geçtiğimiz yılın sonlarından itibaren hazır sistemlerde rastlanan anakartın aksine SOYO’nun yeni anakartı çok daha zengin teknik detaylara sahip.

AMD PCIe 4.0'ı daha alınabilir hale getiriyor

Anakart piyasasının konsolide olduğu dönemde işlerin kötüye gitmesiyle 2009’da operasyonlarını durduran SOYO bir süredir Çin pazarında faaliyetlerine devam ediyordu.

SOYO’nun yeni B550M anakartı Micro ATX form faktörüyle ATX ağabeylerine kıyasla kompakt bir yapıya sahip. 8 pin CPU ESD konnektörüyle gelen anakartın VRM ünitesinin ve yongasetinin üzerinde bir soğutucu blok yer almazken bu bölümlerin etrafında yer alan vida yuvaları nihai modelde bir değişiklik olabileceğinin ipucu olabilir.

Diğer taraftan 2 DIMM slotuyla gelen anakartta 4 geleneksel SATA arayüzü de konumlandırılırken 2 PCIe x16 slotunun PCIe 4.0 modunda çalışacağı rapor edilmiş. Ek olarak depolama tarafında da M.2 yuvasının da güncel standarttan nasibini alacağı not düşülmüş.

Ayrıca Bkz.Core i5-10400 görüntülendi

Eğer B550 yongasetli anakartlar uygun bir fiyat seviyesinden giriş yaparsa AMD zaten performans ve fiyat kanadında Intel’in üzerinde hissettirdiği baskısını artık giriş segmentine kadar indirdiği güncel teknoloji avantajıyla perçinleyebilir.

• olurda msı b450m mortar - asus tuf b450m tuf pro b450 titanum seviyesi bi mosfet sogutma kullanılırsa direk düşünmeden alacağım kart 4000 serisi cıktıgında olursa 4700x takıp 10 sene işlemci değişmicem :D

• Hocam son 4 sene de çıkan işlemcilere bakın bir. Önümüzdeki 10 sene boyunca çıkacak işlemcileri düşünemiyorum.

Artık her sistem max 3 4 sene götürecek gibi duruyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jowiyaga

Hocam son 4 sene de çıkan işlemcilere bakın bir. Önümüzdeki 10 sene boyunca çıkacak işlemcileri düşünemiyorum.

Artık her sistem max 3 4 sene götürecek gibi duruyor.
    agam ben i5 3450 işlemci sistemi 7 sene hd 5450 ile kullandım son2 sene 1050 ti taktım kullandım mılletin agzıan sakız olmus gibi 2 3 sene goturur sonra bi boka yaramaz laf kalabalıgını canlı sahidiyim ben ben babamdan zengin insan değilim 4700x takarım arkama bile bakmam
  • m-itx gibi 2 ram slotu koymuşlar şaka gibi...
  • Vaaay PCIe 4.0'la geliyor demek. Güzel haber.
    X570'lerde soğutma için küçük bir fan vardı, bunda göremedim.
  • Takma demiyoruz. Ama o kadar gitmez diyorum. 4 sene sonra up ederim

• quote:

Orijinalden alıntı: Jowiyaga

Takma demiyoruz. Ama o kadar gitmez diyorum. 4 sene sonra up ederim
    hangi işlemciyi aldında 4 5 sene sonra kullanamadın yan pc de i5 3450 1060 takılı arada
    callof duty modernwarfare story oynarım +50 +60 fps gene veririyor kafanı yorma 10 senelık işlemci
    ac oddsy 45 50 arası sıkıntı cıakrtmıyor
    far cry 50 58 arası
    pubg 80 95 arası bak 10 senelık işlemci :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Second sister -- 11 Mart 2020; 12:48:20 >
  • b450 fiyatları düşürse olurda b450 fiyatları nerdeyse x570 fiyatlarına geliyor

• Xit kullanıcısına yanıt
    bütce dostu anakartta ne bekliodun merak ettim üst seviye al zaten dual ram destekliyor 8+8 yada 16+16 al

• Hocam devir değişiyor. Her sene teknoloji gelişiyor ama sorun bu değil. Her sene daha hızlı gelişiyor. Geçen sene Rdr2 çıktıysa bu sene daha üst grafikler çıkacak.

• Jowiyaga kullanıcısına yanıt
    aga bende onu dıyorum busene 80fps oynarsın 2 sene sonra 60 2 sene sonra 50 fps anlqtmak istediğim bu

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Sonunda be gel artık

• OEM üreticilere özel, Modifiye edilmiş B450 olduğu söyleniyor. B550A gibi takma ismi var.Gerçek B550 daha sonra çıkacak.
  • Adam bu çağda oraya vga çıkışı koyarken azıcık utanır.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Evet benimde hedefimdeki anakart MSI B450 Mortar. Çünkü anakartda DisplayPort girişi var ve bu benim aradığım bir özellik. Yeni aldığım Dell Monitörüm de DP kablusu içinden çıkıyor ve monitör DP kablosuyla HDMI a göre daha temiz bir görüntü veriyor. Mesela 10Bit lik monitörlerin 10Bit yüksek kalite görüntüyü sadece DP bağlantısı ile sağlandığını Teknoloji Editörlermiz bile bilmiyor. Ama Dell monitörümün kitapçığında ısrarla uyarıyor ve o yüzden içinden DP kablosu çıkıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gökay16

Evet benimde hedefimdeki anakart MSI B450 Mortar. Çünkü anakartda DisplayPort girişi var ve bu benim aradığım bir özellik. Yeni aldığım Dell Monitörüm de DP kablusu içinden çıkıyor ve monitör DP kablosuyla HDMI a göre daha temiz bir görüntü veriyor. Mesela 10Bit lik monitörlerin 10Bit yüksek kalite görüntüyü sadece DP bağlantısı ile sağlandığını Teknoloji Editörlermiz bile bilmiyor. Ama Dell monitörümün kitapçığında ısrarla uyarıyor ve o yüzden içinden DP kablosu çıkıyor.
    acer xv272 27 ips hdr400 monutor dp ile baglı gta5 oynarken gunese bakamıyorum ben hep 1080p 60 hz de takıldıgım için monutorlerin bole özelliklerinin oldugunu bilmiyodum evde insan oyun oynarken aksam guneşine güneş gözlüğü ile bakarmı la cidden bakıyomus D

• quote:

Orijinalden alıntı: Second sister

acer xv272 27 ips hdr400 monutor dp ile baglı gta5 oynarken gunese bakamıyorum ben hep 1080p 60 hz de takıldıgım için monutorlerin bole özelliklerinin oldugunu bilmiyodum evde insan oyun oynarken aksam guneşine güneş gözlüğü ile bakarmı la cidden bakıyomus D

Alıntıları Göster
    bide ilerde b550m anakart alıcam kesin ulas bana satarım temiz anakart nzxth400 kasamın içinde takılı
    4x140cm
    1x120xm fan hava akısı saglıyo anakart ekran kartında toz bile bırakmıyor öle havas akısı var

• Hayaller 4700x
    Hayatlar 1600 af :p

• ipli jeton kullanıcısına yanıt
    hitap ettiği tüketicinin monitör alkışkanlığını düşünürsek koymasaydı asıl hata olurdu....
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.