Şimdi Ara

## Jetway Radeon HD 2900XT Gün Yüzüne Çıktı ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
0
Favori
2.107
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## Jetway Radeon HD 2900XT Gün Yüzüne Çıktı ##

Sayılı saatler sonra yaklaşık 7 aydır beklenen Radeon HD 2900XT resmen lanse edilecek ve satışa sunulacak. Fakat firmaların Radeon HD 2900XT modelleri yavaş yavaş gün yüzüne çıkmaya devam ediyor. Son olarak ülkemizde pek bilinmeyen ama son olarak GDDR4 belleğe sahip Radeon X1950 Pro modeli ile dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Jetway firmasının Radeon HD 2900XT modeli gün yüzüne çıktı.

Aynı GeForce 8800 Ultra'da olduğu gibi ilk etapta firmaların ATi'nin belirlediği tasarım ve saat hızlarını modellerinde kullanmaları beklenirken zamanla daha farklı saat hızlarına ve özelleştirilmiş soğutma ünitesine sahip modeller piyasaya sürülecektir.

Jetway Radeon HD 2900XT'nin temel özellikleri,

- Üretim Tek: 80nm
    - GPU: 742MHz
    - Bellek: 1650MHz
    - Bellek Veri Yolu: 512-bit
    - Bellek Miktarı 512MB GDDR3
    - Stream İşlemcisi: 320 adet

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 13 Mayıs 2007; 14:50:29 >

• jetway in modelide gün yüzüne çıkmış.....
  • Üzerindeki Alev çok güzel duruyo bide testleri görebilseydik
  • Görünüşü çok güzel.
  • 2900 un GPU kaça kadar oc olabilicek acaba 850 yapar mı acaba?
    320 stream işlemcisine sahip bu kartlar 8800 lerden niye çok performanslı değil ki

Kartın soğutucusu süper hotroad
  • Meraktan çatlayacam yaw.İşi gücü bıraktım kartı bekliyorum sonuçları ne olacak diye
  • Aşık oldum ben bu karta bir de şu test sonuçlarını görebilseydik
  • quote:

Orjinalden alıntı: Jason B.

2900 un GPU kaça kadar oc olabilicek acaba 850 yapar mı acaba?
    320 stream işlemcisine sahip bu kartlar 8800 lerden niye çok performanslı değil ki

fudzillada stok fanla 840 görmüşler firmaların deişik soğutma sistemleriyle 900 ü görebilceği söyleniyordu tabi bunun getirisi ne olur bilinmez bide gaz soğutma ile 1150 yapmışlar gpu yu

• quote:

Orjinalden alıntı: XIII

quote:

2900 un GPU kaça kadar oc olabilicek acaba 850 yapar mı acaba?

fudzillada stok fanla 840 görmüşler firmaların deişik soğutma sistemleriyle 900 ü görebilceği söyleniyordu tabi bunun getirisi ne olur bilinmez bide gaz soğutma ile 1150 yapmışlar gpu yu

Buzdolabının derin dondurucusuna konmuş testleri varmıymış acabaAdamlar kafayı yemiş yaw..

• quote:

dx10 oyun ve tesetler çıkınca anlarız
  • evet arkadaşlar şaka maka 14 mayıs da geldi çattı. Yarın bu saatlerde belki de kartın son kullanıcı test sonuçlarını tartışıyor olacağız.
    ak koyun kara koyun belli olacak yani
    Umarım AMD-ATI Bekleyenlerini üzmeyecek sonuçlarla gelir.

Edit: Yazım Hatası

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi halepce -- 13 Mayıs 2007; 16:32:44 >
  • Testleri haftaya çıkar mı ortaya??
  • Dünyanın en çok beklenen kartı

• - Üretim Tek: 80nm
    - GPU: 742MHz
    - Bellek: 1650MHz
    - Bellek Veri Yolu: 512-bit
    - Bellek Miktarı 512MB GDDR3
    - Stream İşlemcisi: 320 adet

hımmm garıp GDDR4 olsa :P
  • Alevler güzel. Sanırım hd2900 serisinde de 8800' de olduğu gibi markadan markaya tek fark etiket ve işlemcinin üstündeki grafik tasarım olacak...
    O diilde; bu kart stoklarda var ise şu an oem mağzalarda; ne bileyim kaç aydır bekleyen adamlardan hiçbirimi canına tak edip gidip dükkan basıp almamış bu kartı bi kişi bile...
  • r600 yalanmı oldu yaaa
  • vay canına tam 320 stream

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi guardian_cj -- 13 Mayıs 2007; 17:39:38 >
  • gayet güzel görünüyor (ilk defa duyuyorum jetway'ı)
  • Yahu arkadasla benim anlamadigim bir nokta var...

Hem nvidia hem ati kartlarina bakiyorum da tepeden tirnaga ayni... Bütün isi Ati ve nvidia yapiyor ama kartlari üzerine bir cıkartma bastirip baskalari satiyor...

Yani teknik olarak Asusun X2900XT si ile His X2900Xt si arasinda hic mi fark yok...? Tek yaptiklari markayi yapistirip satmak mi nedir bu isin espirisi?

Eger tek yaptiklari bu ise Vestel niye üretemesinki bu karti... Bi cikartma yapistirmak bu akdar mi zor
  • quote:

Orjinalden alıntı: AteshBey

Yahu arkadasla benim anlamadigim bir nokta var...

Hem nvidia hem ati kartlarina bakiyorum da tepeden tirnaga ayni... Bütün isi Ati ve nvidia yapiyor ama kartlari üzerine bir cıkartma bastirip baskalari satiyor...

Yani teknik olarak Asusun X2900XT si ile His X2900Xt si arasinda hic mi fark yok...? Tek yaptiklari markayi yapistirip satmak mi nedir bu isin espirisi?

Eger tek yaptiklari bu ise Vestel niye üretemesinki bu karti... Bi cikartma yapistirmak bu akdar mi zor

keşke iş çıkartma yapıştırmakla bitseydi ben evde günde 100 tane r600 üretirdim

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.