Şimdi Ara

Netflix'in distopik bilim kurgu filmi The Platform'dan ilginç fragman

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
1.969
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Orijinal içerik kütüphanesini genişletmeye devam eden Netflix'ten şimdi de çok enteresan bir bilim kurgu filmi geliyor. Bir İspanyol yapımı olan The Platform'un ilk fragmanı izleyenleri etkilemeyi başardı.

Orijinal ismiyle El Hoyo, hücreleri dikey olarak sıralanmış distopik bir hapishanede geçiyor. Her bir katın farklı bir hücreye çıktığı hapishanede çok enteresan bir sınıf sistemi var. Mahkumların yemeği, her gün yalnızca bir kez, aşağı doğru inen bir platform üzerinden veriliyor. Bunun anlamı ise şu: Her bir kattaki mahkumlar sadece bir önceki kattan arta kalanları yiyebiliyor. Böylece ilk kata muhteşem yemeklerle ulaşan platform, son katlara doğru iğrenç bir hale bürünüyor.

Ayrıca Bkz.Tom Hanks'li yeni savaş filmi Greyhound'tan etkileyici fragman

El Hoyo aslında 2019 yapımı bir film, ancak şu ana kadar yalnızca İspanya'da ve bazı film festivallerinde gösterildi. Filmin dünya geneli yayın hakları ise Netflix'e ait. El Hoyo gösterildiği önemli film festivallerinden olan Toronto Uluslararası Film Festivali'nde Halkın Seçimi Ödülü'nü kazanarak önemli bir başarıya imza atmıştı. 

El Hoyo, 20 Mart'ta Netflix'te dünyayla buluşacak.

Kaynak:

• Konusu baya farklı, çıksın izlerim.

• Beğendim ben de fragmanı güzel

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • film in sonunda ; yediklerinin aslında ne olduklarını öğreniyorlar !!!

• İspanyollar, kapalı mekan işini iyi biliyorlar.

• Ucuz film...

• siyahi miyahi doldurum peson of color ayagina hic edilen bati filmlerine direnen Ispanyol ve italyan filmleri ...

bizde karadeniz filminde sirf liberal sol dusuncemize laf gelmesin diye koyluleri siyahi oynatmak gibi olurdu. malum bu forumda bile bircogu var.
  • İzlenir

• Farklı kafada enteresan bi diziye benziyor. Listeme ekledim👍🏻

• Netflixten Türkçesini izlerseniz daha verimli olacağı kanısındayım, mantık güzel sevdim izlenir!

• İyi birşeye benziyor bi bakalım..

• ebavamqko E kullanıcısına yanıt
    Ula I ain't got no fındık maaan

• Netflix ne zaman tek odada 3 kişi ile film çekmeyi bırakacak

• Son kattakiler ne yiyecek? LUL

• Güzel fikir. The Cube filmine benzettim. Son zamanlarda böyle orijinal fikirleri pek göremiyoruz. İyi işlenirse çok iyi bir film bizi bekliyor demektir.

• Bay Robot kullanıcısına yanıt
    İçeriği tam olarak görmeden sizin yaptığınız bu yorumda ucuz. :)

• Fikir çok güzel gerçek hayatı anlatmak için hapishane metaforu kullanılmış, yaşadığımız dünyada da iş böyle yürümüyor mu?

• bunu hangi manyak yazmış güzel metafor

• ne bilim kurgusu ya bu resmen korku filmi uzun zamandır bu kadar ürkmemiştim

• 12 Angry Men kullanıcısına yanıt
    SA izledinmi ben izledim ve aklımda epey soru işareti kaldı ama inanılmaz bir filim

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.