Şimdi Ara

Xiaomi Mi 10 Pro elimizde | Kutu açılışı ve ön inceleme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
901
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Xiaomi'nin yeni nesil amiral gemi akıllı telefon modeli olan Mi 10 Pro elimizde, ön incelemesini yapıyor ve ilk izlenimlerimizi aktarıyoruz. Bu telefon gerek 90Hz yüksek kaliteli ekranı, gerek Snapdragon 865 işlemcisi ve LPDDR5 bellek donanımı, gerekse de DxOMark'ta zirveye oturan 108MP çözünürlüğündeki 8K video kaydı yapan kamerasıyla birlikte güçlü donanımları bir arada sunuyor ve iddialı geliyor. 

• Emeğinize sağlık da; lütfen iPhoneDo ya bakın ve inceleme nasıl yapılır öğrenin artık.

Şu inceleme dediğiniz videoda cihazında kutusunda veya kullanım klavuzunda yazmayan tek bir şey öğrenebildik mi? Bu cihaz kamerası ile öne çıkıyor. Peki kamerası ile ilgili şu soruların cevabı var mı bu videoda;

1- 8K video kaydından FPS nedir? Kayıt esnasında EIS, HDR, HDR10+ açık mı? Ya da ne ler açık?

2- 4K@60 FPS de EIS, HDR, HDR10+ açık mı? Diğer kameralar açık mı?
    3- Kaç tane kamera aynı anda ne tür video kaydı yapabiliyor?
    4- 108mp foto çekimi yaparken süreç ne kadar sürüyor? Bir kare çekildiğinde galeriye kaydı yaklaşık kaç saniye sürüyor?
    5- Audio zoom var mı? Var ise başarımı nasıl?
    6- Batarya performansı nasıl?

vs vs vs ...

Erdi Bey ; siz inceleme yapmamışsınız. Siz ilk olup kaymağı toplamak için ortaya karışık bir video atmışsınız.

Saygılar.
    Kamera üzerinde çok az durulmuş. Özellikle 108 mp kamerası olan bir telefon için incelemenin en az 7-8 dakikasının kamerayla ilgili olması gerekiyor bence. Günümüzde telefonları sattıran en önemli kriter bence işlemcilerden çok kameralar oluyor. Çünkü ortalama bir işlemci normal bir kullanıcının işini çok rahat görürken kötü kamera her zaman göze batıyor. Birde sözüm meclisten dışarı cihazın teknik özellikleri anlamında şüphesiz en iyi bilgiye sahip olan editör abilerimiz konu fotoğraf çekmeye geldiği zaman her zaman sınıfta kalıyor. Ters ışık'ta ya da göze güzel hitap etmeyen objeleri ya da binaları çekmede ısrar ediliyor nedense. Ya da ofisten dışarı çıkmamak için hep aynı binaların fotoğrafları çekiliyor. Bir gün İstanbul'un güzel mekanlarına gidilse (Eminönü, Galata, Üsküdar, Ayasofya vs) kameraların bekleneni çok daha fazla verdiğini görebiliriz bence.
  • Emeğinize sağlık da; lütfen iPhoneDo ya bakın ve inceleme nasıl yapılır öğrenin artık.

Şu inceleme dediğiniz videoda cihazında kutusunda veya kullanım klavuzunda yazmayan tek bir şey öğrenebildik mi? Bu cihaz kamerası ile öne çıkıyor. Peki kamerası ile ilgili şu soruların cevabı var mı bu videoda;

1- 8K video kaydından FPS nedir? Kayıt esnasında EIS, HDR, HDR10+ açık mı? Ya da ne ler açık?

2- 4K@60 FPS de EIS, HDR, HDR10+ açık mı? Diğer kameralar açık mı?
    3- Kaç tane kamera aynı anda ne tür video kaydı yapabiliyor?
    4- 108mp foto çekimi yaparken süreç ne kadar sürüyor? Bir kare çekildiğinde galeriye kaydı yaklaşık kaç saniye sürüyor?
    5- Audio zoom var mı? Var ise başarımı nasıl?
    6- Batarya performansı nasıl?

vs vs vs ...

Erdi Bey ; siz inceleme yapmamışsınız. Siz ilk olup kaymağı toplamak için ortaya karışık bir video atmışsınız.

Saygılar.

• Ekranın üstünde bir film var acaba? Mi Note 10'daki gibi pürüssüz bir yüzey yok gibi görünüyor, yansımalarda dalgalı bir ekran var gibi duruyor. Bilgi verir misiniz rica etsem.

• Erasmus78 kullanıcısına yanıt
    Yorumunuza katılmakla beraber 3. Maddeyi özellikle merak ediyorum. Bu ve diğer android telefonlarda video kayıt yaparken birden fazla kamerayı aynı anda kullanan hangi modeller var acaba?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • adaptör incelemesi oldukça iyi. cihaza bakmaya gerek yok.

• Kamera üzerinde çok az durulmuş. Özellikle 108 mp kamerası olan bir telefon için incelemenin en az 7-8 dakikasının kamerayla ilgili olması gerekiyor bence. Günümüzde telefonları sattıran en önemli kriter bence işlemcilerden çok kameralar oluyor. Çünkü ortalama bir işlemci normal bir kullanıcının işini çok rahat görürken kötü kamera her zaman göze batıyor. Birde sözüm meclisten dışarı cihazın teknik özellikleri anlamında şüphesiz en iyi bilgiye sahip olan editör abilerimiz konu fotoğraf çekmeye geldiği zaman her zaman sınıfta kalıyor. Ters ışık'ta ya da göze güzel hitap etmeyen objeleri ya da binaları çekmede ısrar ediliyor nedense. Ya da ofisten dışarı çıkmamak için hep aynı binaların fotoğrafları çekiliyor. Bir gün İstanbul'un güzel mekanlarına gidilse (Eminönü, Galata, Üsküdar, Ayasofya vs) kameraların bekleneni çok daha fazla verdiğini görebiliriz bence.

• quote:

Orijinalden alıntı: slazex

Yorumunuza katılmakla beraber 3. Maddeyi özellikle merak ediyorum. Bu ve diğer android telefonlarda video kayıt yaparken birden fazla kamerayı aynı anda kullanan hangi modeller var acaba?
    Android dünyasında bildiğim kadarıyla yok. Sd 865 ile belki gelmiştir diye düşünüyorum. Ama bunu kontrol eden bir Allah kulu çıkmadı henüz. Ya da ben görmedim.
  • Müthiş bir ön inceleme olmuş, emeğinize sağlık.

Cihaz elinize geçtiğinde detaylı yorumlarınızı da bekliyoruz.

• Arkadasinda dedigi gibi artik incelemelerde ozellikle kamerada hangi ayarda kac kare hangi ozellikler aktif vs gibi şeyler bilmek gerekiyor. Adam 8k var diyor mesela adı var. hic bir ozellik aktif degil kac mbps bitrate yaziyor kayit süresi vs bunlara kadar in reis yine sen yaparsın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dostlar selam,

Videoda da ifade edildiği üzere bu video bir ilk izlenim videosudur, cihazla geçirdiğim birkaç saatte ürettiğim bir içeriktir.

Henüz cihaz Türkiye'ye ve diğer ülkelere resmi olarak sunulmamıştır.

Teşekkürler.
    iphonedo senede 4 video atıyor. erdi bey ise haftada 4 video atıyor.

• Xiaomi'nin IP sertifikası almayıp üstüne 10.000tlye telefon satacak olması beni tamamen uzaklaştırıyor

zaten ön inceleme yazmışlar :)

• fotifoti kullanıcısına yanıt
    Bir başka mevzu da o zaten.

Siz Erdi Bey'in veya Mesut Bey'in ön inceleme veya kutu açması videosu yaptığı ve sonrasında da detaylı inceleme yaptığını en son ne zaman gördünüz? Hatırlıyor musunuz?

Detaylı inceleme falan gelmeyecek. Görüp göreceğimiz bu video işte. Bu videoda da hiç bir şey yok.
  • Fiyat, performans, kamera olarak 1 numara

• açılışta teli tutan nefes vermiş sağdan :)

• Başıma gelen bir olayı sizinle de paylaşmak istedim. Hepsiburada'dan Asus marka bir laptop aldım. Cihazı açtım. Ekranını beğenmedim. İade etmek istedim. Kabul etmediler. Cihaz açılıp kurulumu yapıldığı için artık ikinci el durumuna düştüğünü ve geri alamayacaklarını söylediler. Bu arada power tuşuna basmanızla windows kurulumu yapılıyor. Başka bir şansınız yok yani. Cihazı açmadan ekranını nasıl göreceğimi yetkiliye anlatmasını istedim. Şaka gibi. Neyse beni Asus yetkili servisine yönlendirdiler. Donanımsal bir arıza olmadığı için Asus da geri almadı ürünü. Ben de tüketici hakem heyetine başvurdum. 2 aydır bekliyorum. Kanun çok açık. Sorgusüz sualsiz geri almak zorundalar. Cihaz nedeniyle uğrayacağı maddi kayıptan da tüketici sorumlu değil. Göz göre göre kanunsuzluk yapıyorlar. Aynı şey telefonlar için de geçerliymiş. Yani telefonu aldınız, açtınız, artık geri almıyorlar. Diğer online sitelerde durum bu mu bilemiyorum ama hepsiburada'dan bu şekilde ürün alacak arkadaşları şimdiden uyarayım istedim.

• Piyasada ki note 10 pro'larda neden kamera çentikli.Bu telefonu piyasada göremedim.

• Ülkemiz şartlarında asgari ücretli birinin ; bir telefonu değiştirmesi için şuan ki telefonunun yavaşladığını hissetmesi gerekli diye düşünüyorum. Ben Mi 8 kullanıyorum(aldığımda fiyatı cidden iyiydi) hiçbir oyunda, filmde,programda kasma veya en ufak bir yavaşlama hissetmiyorum ; güncellemelerinde hepsini alabiliyorum, sanırım bir kaç yıl daha kullanacağım!
    (Kamera veya video çekimleri ise hiç umrumda değil!)

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.