Şimdi Ara

2si1 | BOR madeninden Lityum üretilecek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
959
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Yayın akışı:
    00:14 KKTC'nin yerli otomobili Günsel B9 tanıtıldı
    02:45 Bor atıklarını lityuma dönüştürmek için ilk adım atılıyor
    03:56 GTA V, 120 milyon satış rakamını aştı
    06:52 Dünya'nın düz olduğunu kanıtlamak isterken öldü: Çılgın Mike'ın roket macerasında hazin son
    11:23 Sony, profesyonellere hitap eden yeni telefonlarını duyurdu
    16:17 Mount & Blade II: Bannerlord'un erken erişim çıkış tarihi belli oldu
    28:12 Oyun geliştiricileri konferansına Corona şüphesiyle katılamayan firmalar artıyor
    39:10 Resident Evil'ın Netflix dizisi geliyor
    41:30 Yapay zekâ sayesinde ilaca dirençli bakterileri öldüren antibiyotik geliştirildi
    45:30 The Mandalorian dizisi Unreal Engine 4 motoru ile görsel efektlerde devrim yapıyor 

• video yu izlemedim, özeti ve başlığı incelediğimde 45 dk lık video, başlık ise video içerisinde 60 saniye ( izlemedim, sadece özette yazıyor, yani 30 saniye de olabilir, belki bir cümledir sadece ).

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bor madeni lithiuma dönüşünce, yerli ve milli lithiumla göklerde uçacağız mı ?
  • Bakır madeninden altın üretilecek.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Simya ilminde bir numarayız. inşaat demirlerini de altına dönüştüreceğiz. taş kömürlerine de yüksek basınç uygulayıp elmasa dönüştüreceğiz.
  • 56 Dakikalık bir videoda anlatılan konu ile içeriğin herhangi bir bağlantısını göremedim. Yani Bor Madeninin Lityum'a dönüştüğünü anlatan kısım 1 dakika bile değil. Bundan dolayı bu kadar uzun video eklenmesi de değişik :) Neyse Yerli lityumla göklerde uçmak dileğiyle :)

• Sürpriz sonlu...

• bor madeni "lidyuma" dönüşmüyor. Lityum bir yarımetal, bütün diğer metaller ve diğer her şey gibi toprakta bulunuyor. Buradaki mevzu borun "cevherden" ayrıştırılması sonrasında arta kalan malzemedeki lityumu ayrıştırmanın ekonomik bir yönteminin bulunması, uygulanması.

• RDR2 konusunda Mesut Çevik'e katılıyorum.İnanılmaz , muazzam bir oyun ama herkese hitap etmeyen bir oyun en azından bana da hitap etmedi.Oynayıp devam ettirme isteğim zamanla azalmıştı.Her oyunu herkes sevecek diye bir yok.
  • ....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Osiris34 -- 3 Mart 2020; 15:57:19 >
  • Osiris34 kullanıcısına yanıt
    Ne kadar boş ve gereksiz bir yorum

• Mion kullanıcısına yanıt
    ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Osiris34 -- 3 Mart 2020; 15:57:2 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Boru süttüre süttüre enerji üreteceğiz eyy ameriga.
  • İzlemedim de bu başlık bu zor zamanlarda iyi tıkh yapar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mesut Çevik Lityuma LİDYUM diye diye kulağımı kanattı.

• yine yayın faciası olmuş. SD kart patladı

• Su videoyu izlerken kendimi Benjamin Button izler gibi hissetim. Adamlar bir yil icierisinde onar yas genclestiler. Yakisti da.

• İstemiyoruz ne gereği var biz böyle mutluyuz baskası yapıyor nasılsa ondan alırız

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bordan damitilan lidyumla hafiza karti yapilirsa seviniriz videonun sonuna dogru buhran dicekti burhan dedi hehe burhan demem insallah diyede dusundu ama korkulari cekerya insani gore bile isteye burhan dedi cikti gitti surdan huha

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.