Şimdi Ara

TikTok, WhatsApp'ı tahtından indirdi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
1.787
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Araştırma şirketi SensorTower tarafından hazırlanan yeni bir rapor, Ocak ayında en popüler mobil uygulamalar sıralamasında önemli değişiklikler meydana geldiğini gösteriyor.

Ayrıca Bkz.Galaxy Tab S6'nın uygun fiyatlı versiyonu geliyor

2019 yılı TikTok ve Çinli versiyonu Douyin için büyüme yılıydı. Aralık ayında bu platformlar Facebook'u geride bırakarak dünyanın en popüler ikinci uygulaması unvanını ele geçirmişti.

Büyük rağbet görüyor

2020'nin ilk ayında ise en popüler uygulamalar listesinin tepesinde yer alan WhatsApp tahtından oldu. Ocak ayında Douyin ve TikTok'un Google Play ve App Store'daki toplam indirme sayısı 104 milyonu aşarak popüler mesajlaşma uygulamasını geride bıraktı.

TikTok özellikle Hindistan, Brezilya ve ABD gibi ülkelerde büyük rağbet görüyor. Uygulama bugüne kadar 1.82 milyar kez indirildi. 

• Saçma sapan bir uygulama. İnsanlar bu uygulama da ne buluyor anlamiyorum!

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İçtenlik ile söylüyorum... Televizyondan sonra bu tiktok zıkımı özellikle genç kızların beynini eritiyor cins cins garip garip tipler türüyor. Erkek kesimine dilim varmıyor bile. Snapchat filtrelerine söylenirken bu geldi yenisi eskiyi aratıyor...

• Bu kadar gerizekalıyı başka türlü toplayamazdılar zaten.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Tamam da whats app zaten telefonlarda kurulu geliyor indirmeye gerek yok ki aktif kullanıcı sayılarına bakmak gerek

• Ona bakarsan telegramda whats app’i indirecek at fava bekle gor 😀

• malifural M kullanıcısına yanıt
    Aktif kullanıcısı da fazladır. Her yerde tiktok videosu çekiyorlar. Insanlar çıldırdı

• Musical ly mıydı eski adı bu tiktokun nerden nereye geldi Adamlar bro bro

• Dünyanın en gereksizleri bu platformda teshircilik meziyet oldu... Lanet olsun

• Endişelenmeye gerek yok mark yakında bunuda satın alır

• Ne kadar salak varmış öğrenmiş olduk

• Yaklaşık 5 aydır Tiktok'u takip ediyorum.

Gözlemlerim:

- Oldukça eğlenceli videolar var. En fazla 50 saniyelik videolar sıkmıyor. Beğenmedin mi hemen geçiyorsun.
    - Bazıları samimi bazıları ise beğeni için şaklabanlık yapanlarla dolu tıpkı diğer uygulamalar gibi.
    - Gerçek hayvan severler var yaptıkları örnek olan bir de hayvan sever gibi görünen köpeklere 1 liralık ekmek verip beğeni toplayan uyanıklar var. Ekmek verenler daha çok like alıyor, binlerce liralık mama alanlar daha az. Sanırım ekmek kutsal diye beğeniyorlar ama köpekler ve kediler ekmek yemez aslında, bilmiyorlar!
    - Çoğu izleyici ve yaratıcı tıpkı diğer sosyal medyalarda olduğu gibi eğitimsiz ve saf.
    - Ve hesabına like ve beğeni toplamak isteyenler genelde köşedeki bir dilenciye para verirken, kağıt toplayıcıya simit ısmarlarken veya kediyi suya atıp sonra kurtarıyo gibi göstererek binlerce beğeni alabiliyor, ama illa videoya çekiyorlar her yardımlarını. Telefonsuz tuvalete bile girmiyorlar her şey tiktok hayatlarında.
    - Garip bir şekilde videoların yüzde 90'a yakını Güneydoğulu erkeklerden oluşuyor. Daha çok pazarcı ve badanacı kaynıyor. Hepsinde bir hava bir şekil verip kız tavlama modundalar. Ha bir de çoğu marka kıyafetli, dövmeli ve lüks arabalı oluyor nasıl oluyosa?
    - Siyasi içerik sıfır. Siyasi reklam ve manipülasyona izin verilmiyor.
    - Ve her şeyi dine bağlıyor her videoya dua ekliyorlar. Her ilginç ve tuhaf videoyu dine bağlayan büyük bir zümre var.

Bunlara rağmen çok eğlenceli ve güzel bir uygulama. Şimdilik alternatif bir şey olmadığı için severek takip ediyorum. Yeri gelince modası geçecek yeni bir şey çıkacaktır çok da şaapmamak, abartıp aşağlamamak lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi monacomen -- 27 Şubat 2020; 20:23:17 >

• Bu tür insanların arasından sıyrılmak daha kolay oluyor. Umarım daha da artar

• Meraktan indirdim bazı yararlı ve komik tiktoker ları takip ettim falan sonra gerzek gerzek aptal saptal videolar da araya çıkıyor ignore yap yap hala karşıma geliyor en son sildim

• quote:

Orijinalden alıntı: Feyzuli

İçtenlik ile söylüyorum... Televizyondan sonra bu tiktok zıkımı özellikle genç kızların beynini eritiyor cins cins garip garip tipler türüyor. Erkek kesimine dilim varmıyor bile. Snapchat filtrelerine söylenirken bu geldi yenisi eskiyi aratıyor...
    Bugün kızın biri çekiyor diğeri oynuyor bir şeyler yapıyordu cadde ortasında.
    Yaşı 15 16 , hay senin beynini diyerek yoluma devam ettim..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tiktok taksim dayi gibi birini populer yapti.. tiktok candir..

• Tiktok ne whatsapp ne işlevleri farklı zaten nasıl aynı kategoriye koyuyolar anlamadım

• Sosyal medyanın şuan toplum mühendisliğinden bir farkı yok.

Her ne kadar en başta iyi bir şey olarak çıksa da şuan çok farklı bir deneye dönüştü.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.