Şimdi Ara

Xiaomi Mi 10'da kullanılan ana bileşenlerin maliyeti belli oldu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
628
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Geçtiğimiz haftalarda piyasaya sürülen Xiaomi Mi 10'un kalite açısından piyasadaki en iyi telefonlardan biri olduğu bir gerçek. Mi 10'un fiyat etiketi 573 dolar, Mi 10 Pro ise 716 dolardan başlıyor.

Ayrıca Bkz.Nokia'nın efsanevi telefonlarından biri daha diriliyor

Ice Universe isimli Twitter hesabı, amiral gemisi telefonun bir önceki modele göre neden bu kadar yüksek fiyat etiketi ile çıkış yaptığını anlamamızı sağlayan bazı detaylar paylaştı.

Yonga seti iki kat pahalı

Verilen bilgilere göre Xiaomi Mi 10'da kullanılan kavisli ekranının maliyeti yaklaşık 90 dolar. Normal düz bir ekranın fiyatı 30 doları geçmiyor. Snapdragon 865 işlemci ve 5G modemin maliyeti ise Snapdragon 855'ten iki kat fazla.

Akıllı telefonda kullanılan 108 megapiksel ana kamera sensörü şirkete 50 dolara mal oluyor. Yani 13 dolara tedarik edilebilen 48 megapiksellik sensörden dört kat daha pahalı. Xiaomi Mi 10'un fiyatının bu kadar yüksek olmasının bir diğer nedeni ise LPDDR5 standardında bir RAM modülüne sahip olması.

• Arkadaşlar Xiaomi mi 10 serisiyle benim için bitmistir.! Realme X2 Pro sipariş verdim bugün geldi. Şu kadarını söyleyeyim elinizde ne varsa satın alın bi tane realme.<br /><br />Yok böyle bir cihaz. Acayip akıcı 90Hz ekran 28 dk da full şarj oluyor 50W adaptör. Yağ gibi akıyor telefon USF 3.0 Kamerası falan da üzmeyen cinsten 64 MP<br /><br />Ha birde bu color 6.1 diye sürüm üzerinde harika miui den daha iyi.<br /><br />Xiaomi cidden diyorum benim için bitti
  • Fiyatını sonuna kadar hak ediyor bana göre.

• Koymasaydın kardeşim kim dedi sana 3 kat pahalı kavisli ekran koy diye?

• 108 mp kamera koyup fiyatı arttıracağına doğru düzgün kamera yazılımı yap.

• mustafabarakli23 M kullanıcısına yanıt
    Aynı seviyede Samsung ve iPhone a göre yarı yarıya ucuz. Ama önceki modellerde Samsung, iPhone telefonlarının fiyatlarına oranı ile alakası kalmamaya başladı. Şöhrete ulaştıkça ünlü markaların fiyatlarına yaklaşmaya başladılar. Bu iyi değil

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hay kavis ekran kadar başınıza taş düşsün ya. Ne kadar gereksiz ve pahalı bir ekran bu arkadaş.
    Not: Note 8 sahibi

• En büyük hata kavisli ekran ne buluyorlar sanki. Hiç kullanışlı değil hele kılıfsız berbat. Ayrıca kırıldımı da dünya para bugün hala S7 edge nin ekranına 1000 lira 1200 lira istiyorlar. Bidaha kavisli ekran telefon bedava gelmediği süre kullanmam:)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Cihaz Antutu ve 3dmark da rekor kırdı. 610000 leri gördü. Xiaomi yine fiyat performans olarak rakipsiz

• Arkadaşlar Xiaomi mi 10 serisiyle benim için bitmistir.! Realme X2 Pro sipariş verdim bugün geldi. Şu kadarını söyleyeyim elinizde ne varsa satın alın bi tane realme.<br /><br />Yok böyle bir cihaz. Acayip akıcı 90Hz ekran 28 dk da full şarj oluyor 50W adaptör. Yağ gibi akıyor telefon USF 3.0 Kamerası falan da üzmeyen cinsten 64 MP<br /><br />Ha birde bu color 6.1 diye sürüm üzerinde harika miui den daha iyi.<br /><br />Xiaomi cidden diyorum benim için bitti

• "koymasaydın kardeşim önce düzgün bir kamera yazılımı yap" diyen arkadaşa sesleniyorum mi note 10 pro dxomarkta ilk sırada böyle cahil adamlara telefon kullandırmasınlar ya cidden

• Satış fiyatı diğer amiral gemisi rakiplerinden düşük bence hakediyor fiyatını

• Kavisli ekranı çok seviyorum. Ekrana bakınca verdiği hissiyat bambaşka. Çerçevesiz ekran dediğin o şekilde olur zaten. Bence gayet mantıklı bi teknoloji. Sevmeyen çıkıp haykırsa da sessizce seven daha büyük bi kitleyiz.

• quote:

Orijinalden alıntı: DH Misafiri

Arkadaşlar Xiaomi mi 10 serisiyle benim için bitmistir.! Realme X2 Pro sipariş verdim bugün geldi. Şu kadarını söyleyeyim elinizde ne varsa satın alın bi tane realme.<br /><br />Yok böyle bir cihaz. Acayip akıcı 90Hz ekran 28 dk da full şarj oluyor 50W adaptör. Yağ gibi akıyor telefon USF 3.0 Kamerası falan da üzmeyen cinsten 64 MP<br /><br />Ha birde bu color 6.1 diye sürüm üzerinde harika miui den daha iyi.<br /><br />Xiaomi cidden diyorum benim için bitti
    Türkiye'de resmi olarak satışı yok. İmei klonlulardan mı aldın?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İnsanlar xiaomi'nin geçirdiği evrimi anlayamıyor hâlâ. Bu gerçek bir amiral gemisi, doğal olarak da rakipleriyle yarışmak için kavisli ekran kullanmak zorunda. Eskisi gibi f/p amiral gemileri redmi adı altında çıkacak. Düz ekranlı(amoled), sdm 865, ufs 3.0, lpddr 5 ve wifi 6 taşıyan k30pro Mart ayında çıkıyor zaten. Mi 10'un düz ekranla gelmesi soğutma sistemi, gerçek çift hoparlör ve 108mp kamera dışında k30pro'ya göre bir avantaj sağlamazdı, Xiaomi de kendi silahıyla kendini vurmuş olurdu.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.