Şimdi Ara

Windows 10'a yeni Başlat menüsü geliyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
65
Cevap
0
Favori
3.167
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Microsoft, bir sonraki Windows 10 güncellemesinde canlı karoların olmadığı yeni bir Başlat menüsü sunarak işletim sisteminin belki de en "yararsız" özelliklerinden birini rafa kaldırabilir. Konuyla ilgili bazı önemli detaylar ortaya çıktı.

Ayrıca Bkz.Fujifilm'in yeni amiral gemisi fotoğraf makinesi X-T4 tanıtıldı

Gelen bilgilere göre Başlat menüsünde yer alan canlı karolar yerine statik simgeler gelecek. Klasik Windows 10'un yeniden tasarlanmış Başlat menüsü, çift ekranlı cihazlar için geliştirilen Windows 10X işletim sistemi ile aynı olacak (bkz. yukarıdaki görsel).

Canlı karoları kimse kullanmıyor

Canlı karoların Windows 10 20H2'den sonra yayınlanacak bir sonraki büyük güncelleme ile tarihe karışması bekleniyor. Söylentiler doğruysa Windows 10 için tasarlanan yeni Başlat menüsü ile 2021 yılında tanışmış olacağız.

Yazılım devinin planları değişebilir ancak canlı karolar ile etkileşime giren kullanıcı sayısı son derece az olduğu için Başlat menüsündeki varlığının sona ermesi sürpriz olmayacak. Önümüzdeki günlerde konuyla ilgili daha somut bilgilere sahip olmayı umuyoruz.

• Windows'da, Mac OS'da ki Launchpad gibi bir menü yok mu?

• bu karolara sık kullanılanları otomatik alsaydı keşke...

• windows 8 de vardı.windows 10'da da başlat menüsü büyütülebiliyordu herhalde

• linuxten on sene geride geliyor ms

• Oval hatlı bir tasarım gelmeli.

• asertyu kullanıcısına yanıt
    Hocam, onu biliyorum ama o da istediğim şekilde göstermiyor. Ben linux Gnome'da ki gibi bir şey istiyorum.
  • benhuraxu B kullanıcısına yanıt
    Yeni Edge tarayıcıda ve Windows’un arama kısmında oval tasarımlar kullanıldı. Ancak devamını görür müyüz bilemiyorum, görünen o ki bunla ilgili bir çalışma yok.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • windows 12 de gelicek katlanabilir cihazlarda kullanılcak diye biliyorum
  • Window 7 arayüzünü tekrar getirin şaçma sapan arayüzlerle ugraşıp durmayın millete zorla kutucukları dayattılar şimdide başka birşey istemiyoruz biz sade ve kolay bir arayüz istiyoruz ben win10 da aradıgım hiç bir şeyi bulamıyorum...

• Windows 10'a yeni Başlat menüsü geliyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: emre50900

linuxten on sene geride geliyor ms
    KDE XFCE Cinnamon hatta Mate menusu bile daha güzel ve kullanışlı win10 dan
  • Sonunda kullanıcıyla inatlaşmayı bıraktılar.

• Tik-Tok.
    UWP denilen saçmalığı zorla dayatmaktan bıkmadı microsoft. O kutucuklar hantallık falan tam bir başbelası. Başlarda UWP ye sıcak bakıyordum fakat UWP ile yazılan uygulamaların hantal olması hem UWPnin microsoft himayesinde çalışması linuxa gizliden gizliye vurulan darbe gibi geliyor bana. Tercih etmeyin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BilirKişi00 -- 26 Şubat 2020; 18:7:20 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cem300

YVGKQ-B7QYX ... li olanı ezbere biliyordum, google lasam gerisi de gelir, hey gidi günler... Yalnız, 15 yıldır kullanmadığım bu bilgiyi niye unutmamışım onu anlamadım.
  • Amd64x2 kullanıcısına yanıt
    XVK98
  • Win 95'ten beri kullanırım. Windows 10 en sevdiğim işletim sistemi.

• Her haberde 3 paragraf aynı yazı oluyor haberleri açıp okumak istemiyorum artık başlıktan ne anlaşılırsa

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Telefonda çok işe yarıyor bu karolar. Windows phone ölmüş olsa da android'de windows arayüzlerinden ve canlı karolardan vazgeçmiyorum.

• Then, you not that old.

Windows 10'a yeni Başlat menüsü geliyor

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.