Şimdi Ara

Galaxy S20 serisi ilk USB PD 3.0 standardına sahip telefonlar oldu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
310
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Bugün Qualcomm dahil her üreticinin kendi markasını taşıyan bir hızlı şarj teknolojisi bulunuyor. USB Uygulama Forumu da genel bir standart oluşturmak için çalışıyor. USB Power Delivery ya da USB PD bu standardın adı.

USB PD 3.0 neler sunuyor?

Geçen yıla kadar USB PD 2.0 adında uyumlu USB Tip-C cihazlarına hızlı şarj imkanı sunan bir standart kullanılıyordu. Forum geçen yıl USB PD 3.0 adıyla yeni standardı tamamladı ve dağıtıma çıkardı. 100W seviyesine kadar enerji aktarabilen ve farklı teknolojilerle en verimli enerji akımını sağlayan USB PD 3.0 için Samsung da ilk kontrolcüleri geliştirmişti.

Ayrıca Bkz.5G cihazları için Western Digital UFS 3.1 belleklerini duyurdu

Bu kontrolcüler şimdi Galaxy S20 serisi içerisinde yer alıyor ve Galaxy S20 serisi de ilk USB PD 3.0 standardı taşıyan telefonlar oldu. Eğer orijinal adaptör haricinde USB PD 3.0 uyumlu bir adaptörünüz varsa bu imkandan faydalanabiliyorsunuz.

Galaxy S20 ve Galaxy S20 Plus modelleri 25W hızlı şarj teknolojisine sahip. Galaxy S20 Ultra ise 45W hızlı şarj özelliği taşıyor. Yapılan ilk incelemelerde Galaxy S20 serisinin hızlı şarj özelliği oldukça başarılı bulunmuştu.

• Yıl oldu bilmem kaç hala Exynos vs SD muhabbeti dönüyor, artık sıkıldık. Samsung getirmiyor abiler ablalar, bu muhabbete ne gerek var, almazsınız olur biter. Sadece bize özel değil getirmiyor olması, tüm Avrupa!! Ama biz hala Exynos mu SD mi, yeni bir teknoloji var ortada, 45w hızlı şarj var geldi ya! Ben bu güne kadar "ah keşkeExynos değil de SD olsun dediğim" bir an bile olmadı, bunu savunanların ya da konuşanların nasıl anları oldu da Exynos'tan nefret kusup yıllarca aynı şeyi söylüyorlar!
  • Exynos lularda hep sorunlu ama cok eskimiz tabletlerimden Tab S3 malum bilindigi uzere sadece Snapdragon lu ve usb ten thunderbolt 3.0 li bilgisayaraimdan hizli sarj yapiyorken daha sonralari cikmis Exynos amiral cihazlarimda nedense USB power delivery hizli olarak calismiyor. Yani alacaksaniz en sorunsuzu Snapdragon lulara bakin derim ...

• Yıl oldu bilmem kaç hala Exynos vs SD muhabbeti dönüyor, artık sıkıldık. Samsung getirmiyor abiler ablalar, bu muhabbete ne gerek var, almazsınız olur biter. Sadece bize özel değil getirmiyor olması, tüm Avrupa!! Ama biz hala Exynos mu SD mi, yeni bir teknoloji var ortada, 45w hızlı şarj var geldi ya! Ben bu güne kadar "ah keşkeExynos değil de SD olsun dediğim" bir an bile olmadı, bunu savunanların ya da konuşanların nasıl anları oldu da Exynos'tan nefret kusup yıllarca aynı şeyi söylüyorlar!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vbalikci -- 26 Şubat 2020; 13:12:18 >
  • vbalikci kullanıcısına yanıt
    Samsung bile sıkıldı daha Exynos 990 çıkmadan Exynos işlemcileri amiral modellerden vazgeçmişti haberi de aylar öncesi kaynaklarıyla yapılmıştı. Uzmanlar diyor ki Exynos 990 lar Snapdragon 865 ten baya baya gerisinde. Samsung bu performansı denk olması için aşırı güç aşırı ısınma ile zar zor yetiştiriyor... Sonuçta praiktsel açıdan beklemede su gibi batarya tüketimi 5000 mah olmuş nafile.

Zaten S20 modellerindeki Exynos 990 ölü doğmuştur ve özenizdir de .

Samsung artık Huawei gibi ARM den direk alacak özelleştirmeler yapmadan. Ayrıca ona da temkinli olmak lazım yani net 2021 Note cihazına yani 2022 yılı civarı netleştir.

Yazım aslında yurtdışından alabileceklere veya paralel ithalat Türkiye de satılan iemi legal kayıtlı cihazlardan da almak isteyenlere veya öneri içindir.

Yazım ortaya üstünüze alınmayın. Birkaç kişide alınmış onlar da dahil.

• quote:

Orijinalden alıntı: smart1978

Samsung bile sıkıldı daha Exynos 990 çıkmadan Exynos işlemcileri amiral modellerden vazgeçmişti haberi de aylar öncesi kaynaklarıyla yapılmıştı. Uzmanlar diyor ki Exynos 990 lar Snapdragon 865 ten baya baya gerisinde. Samsung bu performansı denk olması için aşırı güç aşırı ısınma ile zar zor yetiştiriyor... Sonuçta praiktsel açıdan beklemede su gibi batarya tüketimi 5000 mah olmuş nafile.

Zaten S20 modellerindeki Exynos 990 ölü doğmuştur ve özenizdir de .

Samsung artık Huawei gibi ARM den direk alacak özelleştirmeler yapmadan. Ayrıca ona da temkinli olmak lazım yani net 2021 Note cihazına yani 2022 yılı civarı netleştir.

Yazım aslında yurtdışından alabileceklere veya paralel ithalat Türkiye de satılan iemi legal kayıtlı cihazlardan da almak isteyenlere veya öneri içindir.

Yazım ortaya üstünüze alınmayın. Birkaç kişide alınmış onlar da dahil.
    Üstüme falan alındığım yok dostum. Samsung netice de "zorla" satmıyor, almak zorunda olduğumuz bir cihaz değil, siz ve 17 bilemediniz 18 kişi dışında da kimse Exynos mu SD mi derdinde değil. Samsung vazgeçtiyse vazgeçti, hayırlısı olsun onlar için. Ayrıca "kimse" abi ben sadece ama sadece SD kullanırım, yurt dışından alırım, imei'ye yazdırır, pasaporta işlerim, dünya parası veririm, olmadı "güncelleme almaz ama" imei attırırım diye de düşünmüyor bence. Çift simli olarak bunu alır geçerler. Sadece "bu" sohbetler hiçbir işe yaramıyor ben onu demeye çalışıyorum. Samsung yer süpürgesi çıkartsa biri altına "SD'li" değil yazacak, o biri siz değil, ama SD'li olup olmadığını umursayan 17 ya da 18 kişi olacak, kimse o süpürgenin sorunlarını, iyi yanlarını konuşamayacak.

• smart1978 kullanıcısına yanıt
    Uzmanlar nerde exynos 990 un Snap 865 in çok gerisinde olduğunu söylüyor ?bir kaç uzman linki paylaşabilirmisin sen hariç

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • https://www.dealntech.com/snapdragon-865-vs-exynos-990/

Galaxy S20 serisi ilk USB PD 3.0 standardına sahip telefonlar oldu

https://browser.geekbench.com/v5/cpu/1090054
    https://browser.geekbench.com/v5/cpu/992233
    https://www.reddit.com/r/samsung/comments/f7imdx/exynos_990_vs_snapdragon_865/fiddxe2/

Dediigm gibi Exynos 990 ile bu devir bitiyor. Destegi de artik cok vasat olacaktir bilhassa Android 11 de ... Malum genelde Exynos lularin major Andorid guncellemelerinde hep sorunlu olmaktadir bilhassa 2. major guncellemelerinde :/ . Aslinda Android 12 de sorunlu olacaktir. Bu sefer daha da sorunlu olacaktir cunki Samsung Exynos ozellestirilmis ARM mimarisinden vagecmisti 2019 da bu karari verdi lakin Exynos 990 oktan cikmis yay misali de S20 lerde Exynos 990 kacinilmaz olmustur...

Sonucta Turkiye icin ele alirsak : On kamerasi cok vasat . 5G yok ...

Illa S20 ler alinacaksa Snapdragon modellerini kesin tavsiye ederim kotunun iyisi BABINDA ...

5G modelinde Snapdragon 865 baya hizli. Hollandadaki Exynos lu 5G daha dusuk hizlarda olacaktir hem de her turlu ...

Teknik ozelliklerinden de zaten belli olmaktadir. Bu kadarini da " armut pis agzima dus " ... Demezsin ...

• vbalikci kullanıcısına yanıt
    Acikcasi siz de farkindasiniz :/ Ama Samsung bizlere resmen zorla sattiriyor. Her iki islemcilisini de sunmaliydi . ISteyen istedigini secer olmaliydi ... Sebeke cekme basarisinda Qualcomm un Snapdragon lulari cok basarilidir kendisini ispatlamistir da . Samsung ise denk olma veya anca denklesmeyle cebellesiyor . Bircok ozelliklerinde oldugu gibi ....

Benim bahsettigim yurtdisindan bireysel getirilenlerin pasaporta kaydi surecleri degildir. Turkiye'de resmi disributor garantililerin disinda bir de paralel ithalatlilar da var yani KAYITLI. Hani satis icin legal Turkiye ye getirilenlere ortalama IMEI bedeli 3-5 TL olan mevzular ... Resmi olsun olmasin legal satis icin telfon getiren firmalar herhalde 2 bin TL filan vermediklerini iyi biliyor olmalisiniz yoksa piyasada bedava cihaz otomatik otv kdv haric bile minimum 2 bin TL olmasi gerekirdi ... Ama oyle birsey yok yani IMEI legal sekillde bedeli cuzzidir...

Cift SIM kart olayini emin olun kendim de yillardir neden getirilmiyor diye bolca uzunca sure yillardir DH forumlarinda dile getirmistim. Belki de beni mi dinlediler ( ego vs meselesi degil keza dinlenmesi de sart bir tuketiciyim ayni zamanda ) ...

IMEI de KNOX SIFIR ve rootsuz cozumleri de var baska bir islem icin bakarken ogrendim ama hicbir zamanda ne forumda ne de ozelde direk detaylari kodlari filan paylasmadim. Yani legal olmayan IMEI kayit surecinde de temiz sorunsuz cozumleri vardir ama etik bulmuyorum. Sonucta calinti cihazlarla bu isler yapilabilir ... Kisinin ozgur iradesidir ama onermem de ...

Samsung SD li urunler cikartiyorsa yani baska ulkelere de Exynos diye satiyorsa elbette bunlardan biri ben olurum. Supurge isin ironisi anladim .

Iyi yanlari zaten pazarlaniyor reklamlariyla . Cok ta reklamini yapmamak lazim. Reklamini yapanlar zaten bu isten para kazananlardir bir sekilde direk veya dolayli ... Daha nesine tekrardan allayip pullansin . Bazen de yaniltici yanlis hatali bilgileri de olmakta kaynakli dile de getiriyoruz bircok konuda da kaynakli paylasilmaktadir. Burada ben degil bircok kiside de vardir...

Note10+ Note10 Anakonusuna hic birsey de yazmadim :) . Hayir nereden rahatsiz oluyorsunuz onu anlamadim :) ...

Insanlar satin alacak var mi bir sorunu gecici mi kalici mi cozumu var midir filan bilmek ister. Salt iyi yanlariyla varsin 17-18 kisi ele alsin veya almasin.

Mesele zaten coklukla belirlenmez. Birseyde herkes yanlis diyorsa o yanlistir da denilemez :) ...

Bilinc ve sindirebilme meselesi... Absurt fanatiklik yapmamak. Veya farkinda olmadan markanin urunu insan olur lakin markalarin insana urun olmasi gerekirken tersi ironin daniskasi oluyor. Ibretle bu surecleri gozlemliyorum. Kisileri hedef almiyorum zaten kisi kendisini bilirse beni de anlayacaktir.

Amac keyif vs ise ilgili konular veya baska mecralar mevcuttur...

Iyi yanlari birileri dile getirmisse ayrica bahsedilmesi abestir ... Ideal olani iyi kotu bir baslikta toplanir ... Tanidik geliyor mu size ?

Sizi iyi hatirliyorum Note2 ilk satisa ciktiginda daha dogrusu lansmandan once filan bizler satin almistik :) Istanbul Fatih teki Yetkili Bayi ( Sakkali biri idi saticisi ) Samsung Depo Mudurune israr etmis erkenden stoktan cekmis ve faturayi da lansman tarihine gore duzenlemisti :) ... Gerci yillar sonra Samsung bu islerde SIKI tuttu internee baglanmasi ile yasaklanmisti lansman oncesinde satilacak cihazlarda satana ceza varmis suan da gecerli ... Sayenizde erkenden Note2 yi erkenden ilk alanlardanim :) . Sanirim o avatariniz hic degismedi hatirlatti bana birden :) .

Dostum sen bu telefon hobisini bırak git kendine kebab ziyafeti çek .çok acılı kebab yemeye ihtiyacın var bence .müsade edersen hesabı ben ödeyim .kaynak diye kekbench ve reddit de dedikodu yapanları veriyorsun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bendeki hobiler sendeki fobiler olmus . Sende bir TIRMALAMALAR ...

S20 lere bir butun olarak ele alinca pek te albenisi yok ozellikle Exynos 990 li olunca. Alinacaksa da Snapdragon 865 li alinir. Misss ...
    Dragon diye tutturdun olmayan şeyi nasıl alalım .ha ikisini aynı anda satsalar dragon tercih ederdim ama yok .sürekli aynı şeyi tekrarlamaya gerek yok bence
  • quote:

Orijinalden alıntı: torabi

Dragon diye tutturdun olmayan şeyi nasıl alalım .ha ikisini aynı anda satsalar dragon tercih ederdim ama yok .sürekli aynı şeyi tekrarlamaya gerek yok bence
    Sen TAKIL oyle ..
  • Samsung 5G li modellerine ozel bir ekran kullanmis. Daha az guc tuketiyor verimliymis . Bence tum modellerine de tum dunyaya esit ekran ozellikleriyle gelmeliydi . Olmamis. Yine KIRPILMALARDAN bir baska detay oldu ...
    https://shiftdelete.net/samsung-5g-telefonlar-icin-ozel-oled-ekranini-tanitti

• Bu telefonlar prizden bu kadar çabuk şarj oluyor iyi güzel hoş geliştiriyorlar teknolojilerini de ve 5-10 dakika daha da kısalıyor şarj süreleri. Onun yerine usb kabloyla bilgisayara bağlayınca daha hızlı şarj etme dalgası falan geliştirseler daha yararlı olur insanlığa bence. tabi böyle bir şey teknolojik olarak olabiliyorsa. millet hızlı şarj adaptörü olmadan tak usbye mis gibi şarj et takıl keyfini çıkartsın.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.