Şimdi Ara

AMD’nin Büyük Navi’li kartı detaylanıyor: 5120 shader-24 GB HBM2e

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
0
Favori
1.257
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Lisa SU’nun müjdelediği Büyük Navi kartı bir Twitter kullanıcısının gönderisine göre tahmin edilenden de iddialı geliyor olabilir. Kart teknik detaylarıyla donanım dünyasının heyecanını bir kat daha arttırmayı başardı.

RX 5950XT

‘’5950XT’’ ifadesine de yer verilen görsele göre yeni GPU 5120 işlem birimiyle gelecek. 320 doku intesi ve 96 ROP birimi teknik açıdan pek mantıklı gelmediği gibi 24 GB kapasiteli HBM2e belleği de 4096-bit’lik veri yolu düşünüldüğünde gerçekçi durmuyor.

Diğer taraftan SK Hynix’in geçtiğimiz günlerde paylaşılan küme başına 3 zarda 6 GB kapasiteye erişen 4 Gb/s’lik HBM2e kümeleri sunacağı bilgisi göz önünde bulundurulursa doğru bir bilgiden söz ediyor olabiliriz.

Ayrıca Bkz.RX 5950XT, RX 5900 ve RX 5800 XT sertifika sürecinde listelendi: VR’da RTX 2080 Ti ile kıyaslama

Son olarak 12 MB’lık L2 önbelleği ile Tesla V100 ve Titan RTX’in tampon belleğinin 2 katıyla desteklenen GPU AMD’den yüksek performanslı bir kart bekleyen kullanıcıların beklentilerini tazelemesine de yetmiş durumda.

• "Gerek yok hacı, Amd önce driver sorunlarını düzeltsin neredeyse hepsi sıkıntılı ben hiç Amd kart kullanmadım ama öyle diyorlar. Reddite giriyorsun "Amd driver problem" yazıyorsun ahan sana kaynak hepsi sorunlu. Şimdi gelip buraya sorunsuz kullanıyorum yazanlar olacaktır onlar da sorun yaşıyorlar ama farkında değiller. Ben de hiç kullanmadım ama olsun, benim bir arkadaş vardı voltaj verip overclock çekiyordu, kartın fanıyla orasıyla burasıyla uğraşıyordu karıştırıyordu, Windows güncellemesi yok tabi, ayrıca oyunlarda güncel değil malum bir akrta 2500 tl verip bir oyuna 100 tl veremiyoruz, sonra hata verdi. Tabi sistemin diğer bileşenlerine bakmadan direkt kartın sorunlu olduğunu anladık. Böyle bir hal geldi bize (bu bazen Kayseri otobüsünde giderken de geliyordu neyse) ondan sonra anladık. İşte o yüzden sorunlu abi"

!!!
  • Sanmıyorum m..

• Yürü be 2x 5700xt bu 1200-1500$ aşağı olmaz..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Timeguard -- 25 Şubat 2020; 23:27:23 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Eğer böyle olursa, fiyatı da bayağı yüksek olur.

• Amd bence ddr 6 nın faydasını gördükten sonra tekrar hbm belleklere dönüş yapmaz.

• 5700xt (9.75 teraflops) = 2070 super (9.06 teraflops)desek kabaca

5950xt 18-20 teraflops ? 2080ti 13.5 teraflops..

5950xt = 2080ti + %40~50

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Timeguard -- 25 Şubat 2020; 23:34:30 >
  • Timeguard T kullanıcısına yanıt
    Belki 5950xt, RTX Titan için felandır (16.31 TFLOPS)

• Steelo S kullanıcısına yanıt
    İmbilivibil

• quote:

Orijinalden alıntı: Timeguard

5700xt (9.75 teraflops) = 2070 super (9.06 teraflops)desek kabaca

5950xt 18-20 teraflops ? 2080ti 13.5 teraflops..

5950xt = 2080ti + %40~50
    He yavrum he. %20 de benden koy.
  • "Gerek yok hacı, Amd önce driver sorunlarını düzeltsin neredeyse hepsi sıkıntılı ben hiç Amd kart kullanmadım ama öyle diyorlar. Reddite giriyorsun "Amd driver problem" yazıyorsun ahan sana kaynak hepsi sorunlu. Şimdi gelip buraya sorunsuz kullanıyorum yazanlar olacaktır onlar da sorun yaşıyorlar ama farkında değiller. Ben de hiç kullanmadım ama olsun, benim bir arkadaş vardı voltaj verip overclock çekiyordu, kartın fanıyla orasıyla burasıyla uğraşıyordu karıştırıyordu, Windows güncellemesi yok tabi, ayrıca oyunlarda güncel değil malum bir akrta 2500 tl verip bir oyuna 100 tl veremiyoruz, sonra hata verdi. Tabi sistemin diğer bileşenlerine bakmadan direkt kartın sorunlu olduğunu anladık. Böyle bir hal geldi bize (bu bazen Kayseri otobüsünde giderken de geliyordu neyse) ondan sonra anladık. İşte o yüzden sorunlu abi"

!!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-AEF248198 -- 26 Şubat 2020; 0:25:8 >
  • Amd nin Boyle bir Kart yapması imkansız hbm maliyetleri yüksek zaten

• mamad kullanıcısına yanıt
    Seni kıracagıma kafamı kırarım

Rdna 2 mimari ve hbm2e etkisi ile +%20

5950xt = 2080ti + % 60~70

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Timeguard -- 26 Şubat 2020; 0:26:36 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Timeguard

Seni kıracagıma kafamı kırarım

Rdna 2 mimari ve hbm2e etkisi ile +%20

5950xt = 2080ti + % 60~70
    Dualarımızla bunu %100 yaparız artık.

3080'ler çıkmadan geride kaldı, yazık oldu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mamad -- 26 Şubat 2020; 0:28:24 >
  • mamad kullanıcısına yanıt
    Ray trace'da da daha iyi ise rt açık 5950xt = 2x 2080ti neden olmasın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Timeguard -- 26 Şubat 2020; 0:31:27 >
  • Özellikler ben sadece Radeon pro olabilirim diye bağırıyor, özellikle 24gb olması ve veriyolu konusunda.

12nm 750mm²'lik TU102 2080 Ti vs 7nm 250mm²'lik Navi 5700XT, AMD böyle bir kartı nasıl soğutur artık onun sorunu.

AMD’nin Büyük Navi’li kartı detaylanıyor: 5120 shader-24 GB HBM2e

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cpt. Miller -- 26 Şubat 2020; 1:10:32 >
  • Böyle bir şey olursa en çok sevinecek tüketicilerden biriyken, pek ihtimal vermiyorum. 5700xt'ler 80-90 derecede yanıyor, bunu ne ile soğutacaklar ?
  • bu kart gercekse stadiada kullanılır bunun biraz dusugu nvida geforce nowda kullanıyor cunku :)

buda suanda kullanılan nivida kartı
    https://videocardz.net/nvidia-tesla-rtx-t10-8/
  • geforce nowda tek kartta 2 kisi oyun oynuyor aynı anda
  • Eger dogruysa sene sonuna dogru ampere mimarili kartlari görürüz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cpt. Miller

Özellikler ben sadece Radeon pro olabilirim diye bağırıyor, özellikle 24gb olması ve veriyolu konusunda.

12nm 750mm²'lik TU102 2080 Ti vs 7nm 250mm²'lik Navi 5700XT, AMD böyle bir kartı nasıl soğutur artık onun sorunu.

Su soğutma?

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.