Şimdi Ara

UEFA'dan şok koronavirüs açıklaması: Şampiyonlar Ligi'ni durdurabiliriz

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
507
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Tüm dünyaya hızla yayılan koronavirüs, ulusal organizasyonlar için engel teşkil etmeye devam ediyor. Çin'in Wuhan şehrinde patlak veren virüs salgını yüzünden 2020 Mobil Dünya Kongresi iptal edilmiş, Formula 1 Çin GP'si ise ertelenmişti. Koronavirüs bu kez de dünyanın en büyük futbol organizasyonlarına sıçramak üzere.

Ayrıca Bkz.E-sigara ithalatı yasaklandı

UEFA İkinci Başkanı Michele Uva "Eğer koronavirüs Avrupa çapında büyük bir tehdit haline gelir, istemediğimiz bir noktaya ulaşırsa UEFA Şampiyonlar Ligi ve UEFA Avrupa Ligi'ni durdurmak zorunda kalırız" şeklinde bir açıklama yaptı. Yani salgın milyar dolarlık futbol endüstrisinin en büyük organizasyonlarının ikisinin askıya alınmasına sebep olabilir.

Euro 2020'de tehlikede

Bu yıl Euro 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası düzenlenecek. Bu kapsamda Avrupa'nın çeşitli şehirlerinde maçlar oynanacak. Koronavirüsün bu organizasyonu etkileme ihtimali de bulunuyor.

Bu konuya da değinen Uva; "Şu anda gözlem aşamasındayız. Ülke ülke bütün durumları gözlemliyoruz. Futbolu durdurmak gibi bir düşüncemiz yok. EURO 2020'yi iptal etmek ya da şehir değiştirmek istemiyoruz. Ancak ev sahibi ülkelerden virüse karşı garanti vermeyen olursa şehir değişikliğine gidebiliriz. İzleyip neler olduğunu göreceğiz" ifadelerini kullandı.

Kaynak:https://sport.sky.it/calcio/2020/02/25/coronavirus-uva-uefa-intervista

• Euro 2020'nin ertelenmesi işimize gelir aslında, Merih Demiral ve Yusuf Yazıcı iyileşmiş olur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Krizdeki Turkiye icin boyle eglence taraftarcilik filan yapmak gereksiz bir mesgale ... Iyi olmus... Gerci sahsen 20 yildan fazladir hic takip etmem ne oluyor temel seviyede ayrica takip etmem yani takim filan yok. Sizlere de oneririm. Bosa giden vakitler vs ...

• smart1978 kullanıcısına yanıt
    Hocam dünyayı güzelleştiren şey eğlenceler zevkler herkes zevk aldığını takip etmeli sorgulamak kimseye düşmemeli

• Bunların Türkiye alerjisi mi var acaba... Ne zaman organizasyonlara ev sahipliği yapacak olsak yada niyetlensek bir halt oluyor.

Final başka bir ülkede olsa bahsi bile açılmazdı konunun. euro 2020 bize verilmesin diye adamlar 12 ülkeye böldü turnuvayı

• Şu an tüm dünyayı ilgilendiren ilk şey coronavirus vakasıdır. Çözümü bulunana kadar tüm ülkeler yurtdışı giriş çıkışları kapatmalıdır.

• Lord Melkor kullanıcısına yanıt
    Futbol da güzellik filan yok malesef.
  • final istanbul da olacaktı nasıl bir süreç olacak merak ediyorum üzücü gerçekten

Bu kararını sizin verebileceğiniz bir şey değil

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Taraftar kısmı ile alırsak: ana avrat küfürlü sloganlar daha stadyuma varmadan yollarda başlıyorlar. Alkol ile ayrıca cirkinlesiyorlar.

Tv lerde herhalde gece geç saatlere kadar futbol programları da var halen sanırım. Sanki felsefe yapıyorlar... Sanki siyaset meydanı . Sanki toplumsal meseleleri tartışan yapıcı tartışmalar dan mı sandınız...

Dediğim gibi herşey sorunsuz bir ülke olsaydı bu tür gereksiz meşgaleler lüks olmazdı idare edilebilir di netekim... Ama öyle değil işte....

Kimin karar verdiği vereceği önemli değildir yapılması uygulanması önemlidir.

Yani her sakallıyı hoca sanma....

Her insanı da boş sanma.

Korona Virüsü meselenin özünde ayrıca ciddiyetini korumaktadır gündemdedir. Stadyumlarda sarf edilen bağırtilar zaten virüsü yaninizdakine kesin bulaştırır.

Hayır yani dünyada maçlar taraftarsız da oynanıyor sırf Korona Virüsü ne karşı tedbir amaçlı.

Neyin kafasindasiniz?

Var mı? Varsa dert et. Yoksa dert etmezsin....

Mesaj o kadar dağınık ve boş ki açıkcası okumaya tahammül edemedim bir yerden sonra. Kötülük ararsanız her şeyin içinde bulabilirsiniz bu kafayla yaşanmaz.

Sonuç olarak bunlar insanların hobisi. Kimin neyle hangi hobiyle ilgilendiği sadece kendisini ilgilendirir.

• Hadi be kardeşim çok büyüttünüz aşısı var işte bu kadar korkmayın...

Ben dahil olmuyorum. Uzaktan izliyorum. Gozlemciyim. Kotuluk zaten sinmis ama haberiniz yok ... Bu farkindalik noksanligi kafasiyla yasanmaz. Yoksa yasaniliyor mu ? Ben bilmem o kadarini ...

Sonucta insanlarin hayattaki en basit seylerden bile ne kadar kaliteli olduklarinin emareleridir . Ek olarak nice niteliksel niceliksel ibretlik olaylar da vardir.

Icerden olmayinca insan yadirgiyor benim gibi. Elbette icinde olanlar icin goreceli olagan seylerdir...
    Kardeşim kafana girmesi zor heralde. Diyorum ki kötülük varsa var. Hollywoodda da var hatta Amerika'nın saygın üniversitelerinde bile kötülük var. Cinsiyetçilik var. Asistanlık yapana mobbing var var oğlu var. İçinde kötülük olması ilgilenin kötü olduğunu göstermez.

Uzman Doktorlar seni kacirmis hayrret ... Bir gorun onlara. Anlat bakalim onlara. Herhalde soyle diyecekler : Hadi ya. Tuh ya.. Biz nasil dusunemedim : Icinde kotuluk var meselesi ve her ulkede de varmis bide ... Yani diyorsun ki olagan seyler ...

Halbuki , ben olaya bir butunsellik icinde ele aldim :/ . Turkiye icin lukstur . O saydigin ulkeler demokrasi ve ekonomik olarak Turkiye in misli misli otesindeler ... Turkiye'de en basta ekonomik acidan durum ortada . O yuzden Turkiye icin futbol taraftarligi da lukstur hatta futbol isinde top kosturandan tutun da teknik direktirluge vs kadar hepsi lukstur. Gecen yillarda haberlerde manset bile olmustu bircok futbol klubu ciddi krizde . Bazilari ulasim biletlerini bile karsilanamiyordu maca gitsinler deplasmana filan Ic hatlar ustelik yani yurtdisi filan da degil ... Yardimlarla ayakta kaliyorlar . Haber oluyor birileri sansina yardim ediliyor ... Parasini alamayanlar da var ...

Ek olarak, kuzenim en ust lig adi neyse onun 2. liginde gol krali olmustu sonrasi da en ust lingin adi neyse oradan da teklif gelmisti takimi gerci en ust lige yukselmisti . Kendisi unlu bir takim patronu temelden yetisirdigi bir Baskan gayriresmi resmen odunc ayagina parasini istedi kuzen kabul etmemis. Sonrasi da o Klup Baskani demek boyle diyerek Kuzenimi takimin yildizi sevileni takim icin de kutuplastirilmis ve dislanmistir . Cocugun kafasini yedirdiler :/ . Hastanelerde yatti ! ... Bu ve daha nice pislikler yayginmis halen de o yuzden ayrica Turkiye'de futbol anlamsizdir fuzuludur lukstur . Futbolu tadiyla tarafligini yapan elbette baska ulkeler de vardir ... Bize ne oralardaki genel durum veya yozlasmamis futbollarindan ...

Bu islerin icinden veya yakininda iseniz ne demek istedigimi anlarsiniz. Icerde olup ta ses cikartmiyorsaniz ondan da anlarim seni ...

Tekrar netlestirmek gerekirse : Turkiye genel sartlarina gore fotbol lukkstur. Bence derhal kapatilmalidir ... Insanlar uretken liyakata dayali baska seylere kanalize edilmelidir . Eglence mesgale bos vakitler icin bence TV lerden baska ulkelerin maclari izlensin derim. Illa stadyum sart degil .. Falan filan ...

Lüksse ilgilenene lüks seni ne ilgilendirir ? İlginç bir kafa yaşıyorsun

Luksten kastim. Gereksiz mesgale olmasi ve sartlara gore de hem zaman hem de kaf hem de maneviyat babinda anlamsiz oldugudur. Yazinin butununden sadece sen idrak edememis gibisin .
    O zaman yine en başa dönmüş oluyorsun. Bu bir hobi ve hobiler genelde gereksiz meşgaleler olur. Kafa dağıtırsın. Dertlerinden uzaklaştırır. Kafanı farklı bir şeye yoğunlaştırır. Bu futbol izlemek de olabilir puzzle yapmak da olabilir pul toplamak film izlemek de olabilir. Olaya fazla sığ yaklaşıyorsunuz.

Bahsettiğiniz şey o kadar basit ki idrak edilmeyecek bir şey sanıyorsunuz ama aslında çok basit bir şeyi siz kompleks sanıp dile getiriyorsunuz.
    Size hobi olarak kitap okumayı önerebilirim

• virüse karşı nasıl garanti verecekler onu merak ettim

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.