Şimdi Ara

iPhone 12 kısa mesafe WiFi özelliği ile gelebilir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
2.329
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• iPhone 11 ile iyi bir satış başarısı yakalayan Apple’ın bu yıl çok yoğun bir iPhone bombardımanı yapacağı herkesin ortak iddiası. IPhone 9 modelinin yanında iPhone 12 serisinde de tam 4 farklı model bekleniyor. Bu modeller ilginç bir özellik ile gelecek.

802.11ay nedir?

Günlük hayatta kullandığımız WiFi teknolojisi bugün WiFi 6E olarak son halini aldı ve ek 6GHz bandı ile 8K içeriklerin hızlı bir şekilde aktarılmasını sağlıyor. 802.11ay standardı ise yeni bir bakış açısı getiriyor.

Ayrıca Bkz.Minecraft Earth oyuncakları geliyor

802.11ay standardı aslında ad standardının bir genişlemesi olarak gösteriliyor. Yani bir üst seviye değil. 802.11ad astandardı 2.16GHz bandını kullanarak yakın mesafelerde yüksek aktarım hızlarına ulaşıyordu. 802.11ay standardı ise 60GHz bandını devreye sokarak iki cihaz arasında yüksek bant genişliği oluşturuyor.

Aslında WiFi Direct ile benzetebileceğimiz 802.11ay standardı iPhone 12 serisinin de önemli silahlarından birisi olacak. IPhone 12 modelleri bu sayede yakın mesafede birbiri arasında çok hızlı veri transferi yapabilecek. WiFi Birliği henüz standardı tamamlamadı ancak muhtemelen Apple lansmanında bunun da duyurusu yapılacak.

Bunun haricinde daha yetenekli kamera paketi, 5nm sürecinde üretilen Apple A14 yonga seti, daha yüksek RAM kapasitesi beklenen özellikler arasında. IPhone 12, 12 Pro ve 12 Pro Max modellerinde OLED ekran, iPhone 12 mini modelinde ise LCD ekran bekleniyor. Koronavirüs salgını eğer bahar aylarında yatışırsa Apple geleneksel döngüsünü koruyacak ancak uzarsa bu kez iPhone 12 çıkışı da gecikebilir.

• 60ghz icin mesafe kisa sayilmaz acik alanda 300-500mt deniliyor. 5g ile birlikte operatorlerin sunabilecegi yan ozellikler arasinda yer aliyordu.

ornek proje otoyollarda lamba diregi gibi direk olucak, arac icindekiler izlemek istedikleri yayini telefonlarindan sececekler, direk yanindan gecerken saniyelik yuksek hizda indirme saglanacak.

ha gb fiyatlandirmasindan dolayi bizi kastetmedim orasi ayri...
    60GHz ve 300m, bu frekansta bu mesafeyi mümkün görmüyorum. Frekans arttıkça dalga uzunluğu azalıp periyodu artar, dalga boyu ve buna bağlı dalganın enerjisi konusunda bir bilgi yok ama mW'lar seviyesinde gücü olacağı değerlendirildiğinde en fazla 3-5m küresel bir mesafede haberleşmeyi sağlayacağını tahmin ediyorum, ieee 'den bu konuda bir teknik bülten yayınlandıktan sonra hep birlilkte göreceğiz. Ayrıca bu kadar yüksek frekanslar sağlığımız için gerçekten zararlı, vücudumuz için katalizör veya inhibitör olan enzimlerin çalışmasını engelleyip vücudumuzda gerçekleşen egzotermik reaksiyonlarda ısının kontrol altına alınamayıp vücut sıcaklağımızda artışa sebep olduktan sonra hücrelerde bozulmalar ve sonucunda kansere sebebiyet verme gibi riskleri çok yüksek olacaktır.
  • Bu sene ciddi yenilikler bekliyoruz elimdeki 11 pro max resmen hic bir sey sunmadi desem yeridir.

• 5ghz bile kapsama alanı çok dar, 6ghz anca aynı oda içerisinde işe yarar.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Yeni modellerde 4 lens çıkabilir

• Çöp

• 60ghz icin mesafe kisa sayilmaz acik alanda 300-500mt deniliyor. 5g ile birlikte operatorlerin sunabilecegi yan ozellikler arasinda yer aliyordu.

ornek proje otoyollarda lamba diregi gibi direk olucak, arac icindekiler izlemek istedikleri yayini telefonlarindan sececekler, direk yanindan gecerken saniyelik yuksek hizda indirme saglanacak.

ha gb fiyatlandirmasindan dolayi bizi kastetmedim orasi ayri...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Schtroumpf Grognon -- 24 Şubat 2020; 22:45:14 >
  • Nolur çıksın çıksın ben onu bekliyorum not:6s kullanıyorum ne zaman değiştiririm bilmiyorum

• Hocam apple ın iphone 12 modeline pek bir yenilik getireceğine inanmıyorum. Çünkü iphone 11 çoğu insanın beklentilerini fazlasıyla karşıladı. Apple, 11 modellerinin satış başarısını da gördüğü için 2020 de aynı özellikleri güncelleyecektir diye düşünüyorum. Umarım yanılırım ve yenilikçi bir ürünle karşımıza çıkar.

• Gerçek gözde koyar bunlar beklerim ben

• 802.11 ay taksitle alırız

• 60Ghz'de 300-500metre rüya gibi bir şey sonuçta çok yüksek bir frekans.Normalde olduğu gibi 2dbi anten cihazda AP'de 5dbi olsa 100mw olarak en fazla 100metre civarı mesafe elde edilir açık alanda. Aslında bu bile fazla çünkü çift yönlü iletişimde (dijital) sadece sinyalin varması yetmiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Birhsp -- 25 Şubat 2020; 9:9:4 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Schtroumpf Grognon kullanıcısına yanıt
    60GHz ve 300m, bu frekansta bu mesafeyi mümkün görmüyorum. Frekans arttıkça dalga uzunluğu azalıp periyodu artar, dalga boyu ve buna bağlı dalganın enerjisi konusunda bir bilgi yok ama mW'lar seviyesinde gücü olacağı değerlendirildiğinde en fazla 3-5m küresel bir mesafede haberleşmeyi sağlayacağını tahmin ediyorum, ieee 'den bu konuda bir teknik bülten yayınlandıktan sonra hep birlilkte göreceğiz. Ayrıca bu kadar yüksek frekanslar sağlığımız için gerçekten zararlı, vücudumuz için katalizör veya inhibitör olan enzimlerin çalışmasını engelleyip vücudumuzda gerçekleşen egzotermik reaksiyonlarda ısının kontrol altına alınamayıp vücut sıcaklağımızda artışa sebep olduktan sonra hücrelerde bozulmalar ve sonucunda kansere sebebiyet verme gibi riskleri çok yüksek olacaktır.

• Ne istiyorsun evlat iphone 11 pro Max ten iPhone 11 pro 256 gb kullanıcısıyım gayette memnunum 4’4 lük

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.