Şimdi Ara

PCIe 6.0 ilk prototipler için hazır

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
662
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• PCI-SIG önümüzdeki dönemde karşımıza çıkacak yeni PCIe standartı 6.0’da önemli bir aşamaya geçildiğini duyurdu. Yeni standart artan bant genişliğiyle öne çıkacak.

Bant genişliği 2 katına çıkacak

Yeni PCIe 6.0’ın 0.5 versiyonuyla birlikte PCI-SIG üyelerine geri bildirimde bulunmaları için çağrıda bulunan komite bazı teknik detayları da paylaştı. Hali hazırda yaygın kullanıma geçmeyen PCIe 5.0’ın 32 GT/s’lık hızını 64 GT/s’ye çıkarıldığı yeni sürüm böylelikle makine öğrenme ve yüksek performanaslı bilgi işlem alanları gibi yüksek hızlara ihtiyaç duyulan alanlar için biçilmiş kaftan.

Ayrıca Bkz.AMD Ryzen işlemcilerdeki çiplet tasarımının mali avantajlarını açıkladı

PAM-4 çözme ve düşük gecikmeye sahip hata düzeltme özelliğine sahip olacak PCIe 6.0 halihazırdaki PCIe standartlarıyla geriye dönük uyumlu olacak. Son olarak PCIe 6.0’ın teknik spesifikasyon sürecinin 2021 yılında tamamlanması bekleniyor.

• İntel bunu beğenmedi. Daha 5 e geçemedik ne 6 sı kardeşim diyor😁

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Zamanın da PCIe 1.0 anakartım vardı, arada 2 nesil atlayarak, diğer donanımları değiştirmeden PCIe 3.0 anakarta terfi edip, sistemin ne kadar hızlandığını görünce şoka uğramıştım. O günden sonra anladım ki, anakart PCIe hızı yetersizse, üstüne en kral donanımı tak yeteri kadar hızlanamıyorsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kayamtky -- 24 Şubat 2020; 21:32:57 >
  • Bence intel 4 ü beğenmemiş olabilir, zaten resimdeki yazılara bakınca intel in kullandığı ® işareti var.

• GuvenDMRK kullanıcısına yanıt
    Ciddi mi yazdın intelin kullandıpı R işareti derken

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tabe.

Resimlere baksana R işareti var, inteli 4-5 filn kurtarmaz direk 6 yı tasarlayalım ona özel yapalım demişler R işareti koymuşlarmıymış neymiş yok, intel ben 6 yı icad edip çıkaracam demiş galiba öyle bişey.
  • quote:

Orijinalden alıntı: CoreXXX

İntel bunu beğenmedi. Daha 5 e geçemedik ne 6 sı kardeşim diyor😁
    İyi ki pci e 4e geçtiniz pci e4 sayesinde gt 710 ile tüm oyunlarda 500000000000 fps alınıyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Sadece intel değil RX5700 kullanıcısı olarak bende daha geçemedim 4 destekli işlemci ve anakarta çünkü 2700X'den çok memnunum
  • durun be biz hep 3 lük kullanıyoruz.

• işlemci gücü düşük olduktan sonra,
    FPS hayallerini hayalden öte bir şey değil !

• quote:

4 demek istedin sanırım?

intel de tayyip gibi 4'ü ne yapacaksınız 5'e geçelim mi yapmış?pcie 6 seneye hazır olabilir ama kağıt üzerinde yoksa piyasaya sürülme tarihi olarak anlamayın.

5 ise illa ki amd'nin bir işlemci anakart serisine konu olacaktır yakın gelecekte.ssd'ler yetişemiyor yalnız bu hızlara.5000 read diye satıyorlar da 8000 benim bildiğim limit hani sata3'te 550 mb'ye takılıp duruyordu ya diskler şu anda 4'te takılma yok 6 yapmış adamlar.
  • 4 de yeni geçtik ne 6 si

• Aynen, 4ü ne yapacaksınız biz 5 e geçicez demişlerdi, geçen sene öyle bir haberi vardı, ddr5 ile beraber 5 e geçicez demişlerdi, hedef 2021 diyorlardı.
    ddr5 2025 gibi geliyormuş masaüstüne.servere gelmiyor 2021'de.Yahveh bir dediklerine inanmayın ne 2021'i mimkin değil ne ddr5 ne pcie5.7nm EUV falan da geliyor 2021'de adamlar daha 10nm'den verim alamadı bir sene sonra kapatıyoruz hulen diyip samsung TSMC'ye mi yaptıracaklar.çok hype yaptı intel her konuda patlayacak seneye 10nm ddr4 pcie3 olunca.amd tam gaz gidince geri kalmadık ya biz de yapacaz hesabına girdiler hani sarhoş baba tiplemesi vardır gece eve geç gelir cem yılmaz da anlattı sarhoş mu sarhoş değilim ben hadi yatsanıza diye birden ciddi duruşa geçen?intel de o durumda şu anda ne dediğini bilmiyor.bu işler öyle bir senede olmaz amd ya zoru başardı ya da 2019'da anlaşma bi bitsin ot tıkacayacaz diye dolmuşlar yıllardır artık hangisi bilemiyorum.
  • Geçen sene öyle bir haber görmüştüm bir yerde ve aradım buldum, bi de serverden ve ddr5 desteğinden bahsediyorlarmış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GuvenDMRK -- 25 Şubat 2020; 15:3:20 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.