Şimdi Ara

Samsung Electronics, yeni EUV üretim hattında 7nm ve 6nm chipset üretmeye başladı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
327
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Gelişmiş yarı iletken teknolojisinde dünya lideri olan Samsung Electronics, Güney Kore Hwaseong'daki tesisinde yeni modern yarı iletken üretim hattında seri üretimin başladığını duyurdu. Güney Koreli teknoloji devi, V1 adlı üretim hattında EUV donanımlı tesisin, 7nm ve 6nm chipset üretileceğini ve ilk ürünlerinin bu yılın ilk çeyreğinde müşterilere teslim edileceğini söyledi.

Ayrıca Bkz.NASA, Venüs Rover aracının engelden kaçınma sensörü için ödüllü yarışma düzenliyor

Samsung Electronics'ten Dr. E.S. Jung; “Teknoloji liderliği ve tasarım altyapısının yanı sıra imalat mükemmelliği, chipset üretiminde en önemli unsurlarından biridir. Üretimi artırdığımızda, V1 hattı pazar talebine cevap verme ve müşterilerimizi destekleme fırsatlarını genişletme yeteneğimizi artıracak." açıklamalarında bulundu.

2030 yılına kadar 111 milyar dolar yatırım

V1 hattı şu anda 7nm ve 6nm işlem teknolojisine sahip son teknoloji ürünü mobil çipler üretmekte ve Samsung gelecek hedefi olarak 3nm chipsetler üretmeyi düşünüyor.

Samsung, bu yıl sonunda üretim için toplamda 6 milyar $ yatırım yapmayı planlarlarken geçtiğimiz yıl 2030 yılına kadar bellek ve chipset işlerini genişletmek için 111 milyar $ yatırım yapacağını açıklamıştı.

• Biz parayı betona gömeceğimize şu yarı iletken teknolojisine ayırsaydık şuanda çok farklı yerlerde olurduk. Ulan evladı yaşındaki kızlarla yiyişen eski İstanbul ilçe bel. Baş. Bile 400m TL cukkaladı diyorlar. Kısaca makam sahipleri cukkaladıklarını biraz yatırıma çevirselerdi belki biz de yarı iletken üretibilir durumda olurduk. Biz bakalım adamlar üretmeye devam etsin.
  • İmrenmemek elde değil...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Biz parayı betona gömeceğimize şu yarı iletken teknolojisine ayırsaydık şuanda çok farklı yerlerde olurduk. Ulan evladı yaşındaki kızlarla yiyişen eski İstanbul ilçe bel. Baş. Bile 400m TL cukkaladı diyorlar. Kısaca makam sahipleri cukkaladıklarını biraz yatırıma çevirselerdi belki biz de yarı iletken üretibilir durumda olurduk. Biz bakalım adamlar üretmeye devam etsin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• brokengineer kullanıcısına yanıt
    Toshiba satıldı almadılar saap satıldı almadılar volvo satıldı almadılar üstelik teklifde geldi bu firmalardan bize amaçları betona para gömüp yandaş veya yan şirketlerinden para kaldırmak

• Bunlar uğraşıp dursun TSMC 2020 iphoneları şuan 5nm ile üretiyor 3nm 2 sene içinde geçicekler.

• brokengineer kullanıcısına yanıt
    Alsan ne yapacaksın ki? Yeterli altyapı yok ve bu altyapının %90'ı insan kaynağı veya altyapısı. Ne yaparsan yap insan 1. sırada. Sen kaliteli insan üret, gelir onlar kendi yatırım yapar, para bile harcamazsın. Ondan sonrası detay. Diğer türlü tesis çürür, para çöpe gider. Söylenecek çok şey var da dediğim gibi önce eğitim halledilmeliydi. 98 den beri eğitim resmen yok edildi. Şimdi deniyor ki niceliği yaptık niteliği yapamadık. Günaydın. 2 nesil yok oldu bu arada. Atı alan üsküdarı geçti. Zaman kadar değerli birşey yok hele bu devirde. Son 20 sene içinde gelecek herhangi bir hükümetin kaynaklarının %99 unu eğitime ayırması gerekirdi. Bu para saçma şeklinde değil. Mikro, nano, pico, femto hatta atto seviyesinde tüm detaylarıyla ilgilenerek. Çarkın kendi kendine iyice döndüğünden emin olduktan aşırı derecede emin olup onu 100 kere filan sağlama aldıktan sonra gereğinden 10 kat fazla destek imkanı verdikten sonra diğer işlere geçilebilirdi. Diğer hiçbir şeyin zerre önemi yoktu. İsterse kağnıyla gidip gelelim yol mol olmasın, isterse ülkede hala 1g şebekesi olsun ama yeter ki şu eğitim işini bir halletseydik. Öyle sinirlieniyorum ki, söyleyecek laf bulamıyorum.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.