Şimdi Ara

Friends’in yeni bölümü için oyunculara dudak uçuklatan maaş

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
652
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• 1994 yılında başlayan ve 2004 yılında ekranlara veda eden Friends dizisi, özel bir bölümle geri dönüyor. Friends’in özel bölümü, Mayıs ayında yayına başlayacak dijital yayın platformu HBO Max’in çıkış içeriklerinden birisi olacak. HBO Max bu anlaşma ile birlikte Netflix'in dişli rakibi olduğunu bir kez daha belli etti.

Friends, başrol oyuncularıyla eksiksiz bir şekilde geri dönüyor. Tek bölüm olacak ve bu bölümün senaryosu olmayacak. Bonus bölüm olarak tanımlayabiliriz.

Ayrıca Bkz.Friends 'reunion' resmen onaylandı: Ekip bir araya geliyor, ancak kötü bir haber var

HBO Max platformu, Friends’in eski bölümlerinin 5 yıllık yayın hakkı için 425 milyon dolar ödedi. WarnerMedia’nın eski bölümler için bu kadar uçuk bir ödeme yapması, yeni bölümün maliyetinin ne kadar olduğu hakkında merak uyandırdı. Zira Friends’in ekranlara geri dönmesi için pek çok şirket çabalamış ancak ya yeni proje için oyuncuları ikna edememiş ya da maddi açıdan mantıksız bulmuştu.

Eski bölümlerin iki katı ücret ödenecek

Friends’in özel bir bölüm olarak HBO Max platformunda yayınlanacağı iddiasını ilk ortaya atan haber sitelerinden The Hollywood Reporter, yeni paylaşımında oyuncuların ücretleri hakkında edindiği bilgileri paylaştı. Özel bölüm için oyunculara, eskiden bölüm başına ödenen ücretin iki katı ödenecek. Bu da 2.5 milyon dolar ile 3 milyon dolar arasına tekabül ediyor. Dizinin yaratıcılarından David Crane ve Marta Kauffman’a da özel bölüm için yüklü bir ödeme yapılacak. Kaba bir hesapla Friends’in özel bölümü için ekibe yaklaşık 20 milyon dolarlık maaş ödemesi yapılması gerekiyor.

Türkiye’deki yayın hakları Digiturk’te

HBO Max platformu 20 Mayıs tarihinde ABD’de hizmete başlayacak. Aylık 15 dolarlık abonelik ücretine sahip platformun Türkiye’ye ne zaman geleceği bilinmiyor. Friends’in eski bölümlerinin ülkemizdeki yayın hakları Digiturk’te ancak söz konusu özel bölüm yalnızca HBO Max’den izlenebilir olacak.

• Dostum 2004 yilinda biten (16 yil önce) Friends dizisi sadece 2019 yilinda 1 milyar dolar elde etmis (kaynak istiyorsan özelden atarim). Üstelik yeni bir bölüm bile yok. Tamamen eski bölümlerin yayin haklarindan, dvd vs satislarindan, telif haklarindan elde edilen rakam bu. Bu dizinin ilk ciktigi 1994 yilindan itibaren kazandirdigi parayi düsün. Yani bu dizi Nolanin veya Tarantinonun kazandiracagi paradan 10larca kat daha fazlasini kazandiriyor zaten. Bu yüzden de yatirim yapiliyor. Yani karsiligi fazlasiyla alinacagi icin.
  • böyle bir diziye aşırı saçma paralar harcanmış. o bütçeyle hem nolan'a hem tarantino'ya birer filmlik bütçe çıkar, gişede 1 milyar dolar gelir elde edilirdi

• Ben de çok severek izledim ama tamam yeter artık. Kabak tadı verdi bunlara verilen paralar. Geçen sene Netflix 100 milyon dolar vermişti sadece 1 yıl daha yayında tutmak için.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Maaş kelimesine türkçe sözlükten bir bak önce sevgili tercümanımsı editör. Turengin ne işe yaradığını anlamadan kullanıyorsunuz. Tureng sözlükten ziyade bir thesaurustur. Kaynak metnin linki nerede bu arada?

• Beni bu dizinin 10 bölümün de oynatın, sonra beni işten atsanız da olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kayamtky -- 23 Şubat 2020; 14:47:33 >
  • Zamanında izlemiştim, o zaman saçma bir moda vardı, şimdi tekrar izlemeye kalktığımda komik olan olmayan her cümleden sonra arkadan gülme sesi eklenmesi gerçekten asap bozucu, 1 bölüm dahi izleyemedim.

• canguler917 kullanıcısına yanıt
    Dostum 2004 yilinda biten (16 yil önce) Friends dizisi sadece 2019 yilinda 1 milyar dolar elde etmis (kaynak istiyorsan özelden atarim). Üstelik yeni bir bölüm bile yok. Tamamen eski bölümlerin yayin haklarindan, dvd vs satislarindan, telif haklarindan elde edilen rakam bu. Bu dizinin ilk ciktigi 1994 yilindan itibaren kazandirdigi parayi düsün. Yani bu dizi Nolanin veya Tarantinonun kazandiracagi paradan 10larca kat daha fazlasini kazandiriyor zaten. Bu yüzden de yatirim yapiliyor. Yani karsiligi fazlasiyla alinacagi icin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -Lanaya- -- 24 Şubat 2020; 3:28:50 >
  • tahir40 kullanıcısına yanıt
    Sanki gülmek zorundaymışız gibi,güya beceriksizliklerini örtecekler.

• quote:

Orijinalden alıntı: -Lanaya-

Dostum 2004 yilinda biten (16 yil önce) Friends dizisi sadece 2019 yilinda 1 milyar dolar elde etmis (kaynak istiyorsan özelden atarim). Üstelik yeni bir bölüm bile yok. Tamamen eski bölümlerin yayin haklarindan, dvd vs satislarindan, telif haklarindan elde edilen rakam bu. Bu dizinin ilk ciktigi 1994 yilindan itibaren kazandirdigi parayi düsün. Yani bu dizi Nolanin veya Tarantinonun kazandiracagi paradan 10larca kat daha fazlasini kazandiriyor zaten. Bu yüzden de yatirim yapiliyor. Yani karsiligi fazlasiyla alinacagi icin.
    satıcının kazandığı paradan bahsediyorsun, alıcı ne kadar kazanmış ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: canguler917

satıcının kazandığı paradan bahsediyorsun, alıcı ne kadar kazanmış ?

Alıntıları Göster
    Onu bilemeyiz. Netflix cikip Friends den bu kadar para kazandik diye aciklama yapmaz. Ama onlarda kazaniyor ki 16 yil önce biten diziye hala yatirim yapiyorlar degil mi? Ayrica HBO zaten saticinin kendisi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -Lanaya- -- 25 Şubat 2020; 6:20:27 >
  • canguler917 kullanıcısına yanıt
    Nolan’ın Batman üçlemesi bile 1milyar doları anca geçmiş, 20 milyon dolarlık filmle zor

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.