Şimdi Ara

Android 11 ile birlikte kameraya erişim kolaylaşacak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
495
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Geçtiğimiz günlerde geliştirici önizleme sürümü yayınlanan Android 11 işletim sistemi, gün geçtikçe yeni özelliklerini de ele veriyor. Son olarak sistem kodlarında fark edilen “Columbus” isimli özellikle birlikte, telefonun arkasına iki kez dokunarak önceden tanımlanan ya da kullanıcı tarafından özelleştirilen kısayolları çalıştırabilmek mümkün.

Ayrıca Bkz.Samsung Galaxy Z Flip ve Galaxy S20 modellerinin Türkiye fiyatları zamlandı! İşte yeni fiyatlar

Kameraya daha hızlı erişim

Android 11 geliştirici sürümü yüklü Google Pixel 2 XL ve Pixel 4 XL modellerinde fark edilen özellik sayesinde, telefonun arkasına yapılan çift dokunma hareketiyle kamera uygulaması açılabiliyor. Kullanıcılara zaman kazandıracak Columbus özelliğiyle birlikte, aşağıdaki işlemleri de çift dokunma hareketiyle gerçekleştirebilmek mümkün. 

• Zamanlayıcı kapatma

• Alarm erteleme

• Kameraya erişim

• Google Asistan'a erişim

• Medya oynatma veya duraklatma

• Gelen telefon çağrılarını sessize alma

• Durum çubuğunu daraltma

• Bildirimlerin sabitlemesini kaldırma

Bu işlevlerin yanı sıra kullanıcıların da çift dokunma hareketine çeşitli kısayollar atayabileceği ön görülüyor. Herhangi bir özel donanıma ihtiyaç duymadığı saptanan bu özelliğin, ivmeölçer ya da jiroskop sensörlerinden gelen hareket verileri aracılığıyla çalıştığı tahmin ediliyor. 

Henüz test aşamasında olan "Columbus" adlı özelliğin şimdilik Google Pixel telefonlarla sınırlı kalacağı düşünülüyor. Android 10 işletim sistemi, 12-14 Mayıs tarihleri arasında Kaliforniya'da düzenlenecek olan Google I/O Geliştirici Konferansı'nda tanıtılacak.

• Ben telefonu yuzeysel sallayinca kamera, dikey sallayinca da flas aciliyor. Ekran kapaliyken "hey Moto Z" diye sesleniyor, istedigim isi yaptirabiliyorum. Bu isleri yapan da ufak bir Motorola yazilimi olan Moto Actions. Telefonda gomulu geliyor. Demek istedigim 2016'da yapilmis, gayet basit, istenildigi takdirde gayet islevsel vr kullanimi kolay olan seyler.

Yani bu bir devrim degil...
    Bu ne saçma yorum? Android özellik olarak iosu geçeli çok oldu. Üzerine de adamlar arayüzü mükemmelleştiriyorlar her sürümde ve yeni şeyler ekliyor. Android birkaç sene öncesine kadar googlenin çokta üzerine düşmediği bir platformdu. Android 7-8 den itibaren adamlar uçtular boş durmuyorlar. Ios kullanıyorum ama durum böyle
  • Belki iyi çalışır belki çalışmaz. Ama şu bir gerçek google androidi sürekli geliştirme ve kullanıcının iletişime geçeceği daha kolay daha iyi yollar bulma peşinde. ios 11 den beri telefonumda tek bir yenilik görmedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zaomss -- 22 Şubat 2020; 19:8:35 >
  • Benim telin Android 7.0 sürümü bunu beğendi.

Şaka bir yana kullanıcıların hatırı sayılır bir kısmı telefonlarında kılıf kullanıyor o kısım nasıl olacak kılıflara sırttan dekolte mi yapacaklar

• Niye be internet açma kısayolu geldi ayarlara girmeden devrimsel bence ios için

• Xloud X kullanıcısına yanıt
    Hahahaha çok komik

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben telefonu yuzeysel sallayinca kamera, dikey sallayinca da flas aciliyor. Ekran kapaliyken "hey Moto Z" diye sesleniyor, istedigim isi yaptirabiliyorum. Bu isleri yapan da ufak bir Motorola yazilimi olan Moto Actions. Telefonda gomulu geliyor. Demek istedigim 2016'da yapilmis, gayet basit, istenildigi takdirde gayet islevsel vr kullanimi kolay olan seyler.

Yani bu bir devrim degil...

• quote:

Orijinalden alıntı: atisaca

Benim telin Android 7.0 sürümü bunu beğendi.

Şaka bir yana kullanıcıların hatırı sayılır bir kısmı telefonlarında kılıf kullanıyor o kısım nasıl olacak kılıflara sırttan dekolte mi yapacaklar
    Haberdeki gifleri izlemediniz galiba...

• GEREKSİz gibi geldi

• quote:

Orijinalden alıntı: Rachsuchtig

Haberdeki gifleri izlemediniz galiba...

Alıntıları Göster
    Gözükmüyorlar ki izleyelim.
  • zaomss kullanıcısına yanıt
    Mesela Android 11'de iOS'te olan şeyleri ekleyerek geliştirmeye çalışmışlar. Karıştırıyorsun herhalde, Android'i Google'dan çok Android telefon üreticileri geliştirmiş olmasın...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • esmerbuyucu kullanıcısına yanıt
    Bu ne saçma yorum? Android özellik olarak iosu geçeli çok oldu. Üzerine de adamlar arayüzü mükemmelleştiriyorlar her sürümde ve yeni şeyler ekliyor. Android birkaç sene öncesine kadar googlenin çokta üzerine düşmediği bir platformdu. Android 7-8 den itibaren adamlar uçtular boş durmuyorlar. Ios kullanıyorum ama durum böyle

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    İşinize gelmeyen saçma oluyor. Ekledikleri özellikler zaten hali hazırda etrafta olan şeyler. iOS'a yeni özellik gelince zaten vardı oluyor, Android'e gelince kendini daha da geliştiriyor, komik. iOS'la karşılaştırmaya gerek yok zaten özellik fazlalığından prim yapmıyorlar. Android'in özellik rakibi yine Androidler.

Açıklamaya bile gerek görmezdim ama senin gibi düşünenler de olduğu için açıklıyorum.

• esmerbuyucu kullanıcısına yanıt
    İşime gelmeyen mi? Neden bu forum bu kadar toksit oldu biliyor musun? Senin gibiler doldu diye. Babamın malı mı da benim işime gelmiyor bi tarafın iyi olması? Kişi kendinden bilir işi. Kafan böyle çalışıyor demekki androidin yerin dibine girmesini istiyorsun sanırım. Ha applede hissen varsa bilemeyiz tabi. Ben 3 seneden fazla iostayım. Sence benim için iosun geri kalması androidin ilerlemesi işime mi geliyor? İki tarafı da kullanmana gerek yok. Son birkaç senedir çıkan adroid sürümlerin aç bir tanıtımını izle. Birde aynı şeyi ios için yap. Gelen hiçbir şey yok. Aksine ios 10 ile 10 saat ekran süresi aldığım telefonumda şuan 4 saat zorlanıyor. Aksine eskiden iki gün önceki uygulamayı açtığımda kaldığım yerden devam ederken şuan uygulamadan ana ekrana çıkıp geri dönünce reload yiyorum. Uygulamalar kullanımım ve depolamadaki yerim aynı olmasına ve bataryam yeni olmasına rağmen. İnternette gördüğün herkesi cahil belleme canın yanar. Sen git hangisi “işine geliyosa” onu kullan. Burda tarafsız kitle kendileri için iyi olanı buluyor zaten

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Rachsuchtig kullanıcısına yanıt
    O kılıflar orjinal kılıflar fiyatları aşırı yüksek olacaktır

• bu özellikler android 10.x olarak gelmeliydi. hiçbiri majör değişiklik değil.

Git tanıtımı izle deyip kendin son Android'in neler getirdiğinden bihaber misin? Messenger'daki sohbet balonları, uygulama izinleri, otomatik karanlık mod... bayağı uçurmuşlar. Neyse ki arayüzün arkasındaki kodlarla çalışıyorlar. İşine geldiği gibi okuyup, anlamışşın. "Saf" Android diğer Android üreticilerinin arayüzlerinin kaç yıl gerisinde. Olayın özeti bu. Geçen sürümlerde de bir şey değişmedi.

Senin ne kullandığın beni ilgilendirmiyor. Sana ne tercih etmen gerektiğini de söyleyen olmadı, sakin. Olayı kişisele çekmeye çalışan senin gibiler yüzünden "toksit" olmuş olabilir. En ufak bir şey bile açıklanmaz, boşuna dememişim. Bir de üstüne tehdit ediyor, işe bak.

• Keramet orjinal kiliflarda degildir :) . Herhangi bir kilifla hatta kilifsiz calismaktadir :) . Pixel 2 XL sahibi olarak yanlardan SIKMA sensoru de vardir custom atama da yapilabilir. Varda var yani ... Kiliflan bile yanlardan SIKMA sorunsuz. KILIF orjinal degil ustelik ... Gibi seyler ... Sorun yok ...

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.