Şimdi Ara

LOST - EFSANE BİTTİ (2004-2010) (1993. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
40.538
Cevap
50
Favori
1.183.747
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 19911992199319941995
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Seneler önce 5. sezonda bırakmıştım. Tekrardan başladım, 3. sezondayım. Biraz biraz hatırlıyor, biraz biraz da unutmuşum. İlk sezonlar efsanedir
  • 4/8/15 16:23:42 tarih ve saatinde yazacaktım konuya unutmuşum
  • quote:

Orijinalden alıntı: WISDOM

4/8/15 16:23:42 tarih ve saatinde yazacaktım konuya unutmuşum

Seneye artık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ragnar

quote:

Seneye artık.

Geçti artık seneye nasıl olacak ki gün/ay/yıl ya
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Ragnar

quote:

Seneye artık.

Geçti artık seneye nasıl olacak ki gün/ay/yıl ya

Sıra değişecek sadece.

• Tekrar başlasam'mı yoksa indirsemmi diye düşünüyorum
  • İlginmiş

“4 8 15 16 23 42” ve Lost Dizisi

Bütün Lost severler, bu rakamlarla ilgili paranoyalarını sürdürüyor. Bu numaralarla Loto oynayanlarımız, şifrelerini bu numaralara değiştirenlerimiz .. Ya da çeşitli şekillerde rakamları hayatımıza sokar olduk. Peki neden “4 8 15 16 23 42”? Neden 1 5 90 102 54 falan filan gibi farklı rakamlar değil…
    Sayı – Dizi İlişkilerini Teker Teker İnceleyelim

4
    -Sayid, radyo yayınının bir SAT 4 olabileceğini gruba anlatır.
    -Locke, kazadan önce 4 sene boyunca tekerlekli sandalyeye bağlıydı. Kazadan 4 hafta sonra millet bu gerçeği öğrenir.
    -Sawyer, 4 sene önce bir doğum günü dileği tuttuğunu söylemişti.
    -Charlie ve Claire için aramalar yapılırken, Jack durduk yere saatin 4:00 civarı olup olmadığını sormuştu.
    -Hurley, Charlie’nin Ethan’ı 4 kez göğsünden vurduğunu iddia etmişti.
    -Micheal’ın salında 4 kişilik yer vardı.
    -Ana-Lucia, görev sırasında yaralandıktan sonra 4 ay boyunca danışmada durur.
    -Kaptan Cortez, Jason’ın Ana-Lucia’ya 4 el ateş ettiğini belirtir.
    -Execute bilgisayarına 4 dakika kalmadan hiçbir şey girilmez.
    -Mrs. Toomey, Hurley’e, Sam’ın 4 yıldır ölü olduğunu söylemişti.
    -Kaza saat 4:16’da gerçekleşmişti.

(Aslında 4 ile ilgili bir ton bilgi var; ama bazıları tesadüf olabileceği için hepsini yazmadım)

8
    -Claire adaya geldiğinde 8 aylık hamileymiş.
    -Raymond eşinin 8 yıl önce öldüğünü belirtmişti.
    -Hurley piyangoyu kazandığında onunla en çok ilgilenen kanal “kanal 8” olmuştu.
    -Hurley’in Kanada’daki ayakkabı firmasında bir yangın çıktığını ve 8 kişinin öldüğünü söylemişti.
    -Sawyer’ın babası annesini öldürdüğünde Sawyer 8 yaşındaydı.
    -Dizide adı geçen Kral Josiah tahta çıktığında 8 yaşındaydı.
    -Hurley Hurley, 8 kişi için inşa edilmiş ama 23 kişinin bulunduğu bir güvertede yürümüştü.

(8 rakamıyla da ilgili bir sürü bilgi var, Mesela Jin, Byong’a 8 kere vurmuştur gibi. Ben sadece en önemlilerini aldım)

15
    -Desmond, Jack’e 15 dakika içinde, onun ya çok doğru yada çok yanlış bir şey yapacağını söylemişti.
    -Michael, salın radarla ilk iletişimi sağlayabilmesi için 15 mil gitmesi gerektiğini söylemişti.
    -Adada 15 derecelik bir sapma var.
    -İlk silahtaki toplam mermi sayısı 15’ti

16
    -Jack ilk ameliyatını 16 yaşında bir kız üzerinde yaptığını söylemişti.
    -Jack, Kate ve Charlie kazadan 16 saat sonra pilotu buldular
    -Fransız’ın yayını 16 yıldır sürüyor.
    -Jack , uçak bileti yetkilisine 16 saat içinde LA’da olması gerektiğini anlatmıştı.
    -Lenny ve Sam, “Sayılar”ı Hurley ikramiyeyi kazanmadan 16 yıl önce duymuşlardı.
    -Mr.Eko, kiliseye doğru yürürken; görüntüde aynı zamanda 16 tane Bakire Meryem heykelciği vardır.
    -Mr.Eko, Charlotte’yi bulduğunda, PA konuşanı 16.girişten yolcu alındığını belirtir.
    -Kaza, 4:16’da gerçekleşmişti

23
    -Kate’nin başına konan ödül 23.000’di.
    -Jack’in koltuk numarası 23b
    -Ölenler için düzenlenen törende,Claire 23C de oturan Howard adlı kişiyi anmıştı.
    -815 sefer sayılı uçak 23 no’lu gişeden hareket etti
    -Jack su kavgaları olduğu sıradan toplam 23 litre su içildiğini hesaplamıştı.
    -Kuyruk kısmında toplam 23 kişi hayatta kalmıştı.
    -Sayid Amerika ülkesine girdiğinde 23 yaşındaydı.
    -Penny Widmore’un kapı numarası 23’tür

42
    -Anna’nın koltuk numarası 42F’ti
    -Sezon 2nin ilk bölümünde (ve sadece 1 kereye mahsus olmak üzere) execute ambarının içinde bir ara 42 yazısı gözükür.
    -Dönen kadran kilit üzerindeki sayı 42’de durmuştu.
    -Jack’in hastanedeki kimlik numarası 42’ydi
    -Locke kelime oyunundaki 42. soruyu çözmeye çalışmaktadır.
    -Desmond Libby’e 42.000 dolara ihtiyacı olduğunu söylemişti .
    -Desmond’un kapı numarası 42dir.

• HeLLsTeR kullanıcısına yanıt
    forty two ef

Toprağı bol olsun. Anti MİCHAEL !!!
  • HeLLsTeR kullanıcısına yanıt
    Çok iyi gerçekten bağlantılar müthiş.
  • efsaneyi az önce bitirdim kesinlikle çok iyi bir diziydi.Final kötü diyenler aldırmadan izlemenizi tavsiye ederim.
  • yüzyılın en büyük trollü bu dizide gerçekleşti(final)
  • Az önce bitirdim hiç bir şey anlamadım öyle bakıyorum etrafa ben ne izledim diye
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gandalf Or Troll

Az önce bitirdim hiç bir şey anlamadım öyle bakıyorum etrafa ben ne izledim diye

Ayni anda bitirdik sanirim bende simdi bitirdim final bana gorede biraz bekleneni veremedi gibi geldi yani finale kadar dizi bam gum ilerledi ama finalde oldurucu birdarbe bekliyordum ama sonuk kaldi onceki bolumlere nazaran.Bekledigim son degildi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gandalf Or Troll kullanıcısına yanıt
    Finali çok iyi değildi gerçekten ama bir bütün olarak bakınca çok iyi bir diziydi ben yeniden başlamayı düşünüyorum bir boşluk oluyor bitirince.
  • Arkadaşlar merhaba, ben yeni başladım Lost'a (eleştirilerinizi duyar gibiyim :)) Şuan 1. sezon 15. Bölüm'deyim ve anlayamadığım şeyler var. Spoiler verebilirsiniz sorun değil.

1-Adadaki ses çıkaran şey, ağaçların sallanması vs. bunun kaynağı hiç gösterilmedi daha ve ne zaman gizemli bir şey olsa o olayı yaşayan kişi ya hafızasını kaybediyor ya orayı geçiyorlar ya da hiçbir şey söylemiyor. İleride durum nasıl oluyor ? Bunların kaynağı belli oluyor mu ? Fransız kadın ve Ethan görüldü sadece izlediğim yere kadar.
    2-Dizide sürekli flashback oluyor bu sürekli devam ediyor mu ?
    3-Yemek kaynakları bitince nereden buluyorlar ?
    4-Adadan kaçabilen oluyor mu ?

Teşekkürler.

• dörtçeker kullanıcısına yanıt
    Bunların hepsinin cevabını görecek ve izleyeceksin hocam sabret biraz ve tadını çıkararak izle
  • quote:

Orijinalden alıntı: dörtçeker

Arkadaşlar merhaba, ben yeni başladım Lost'a (eleştirilerinizi duyar gibiyim :)) Şuan 1. sezon 15. Bölüm'deyim ve anlayamadığım şeyler var. Spoiler verebilirsiniz sorun değil.

1-Adadaki ses çıkaran şey, ağaçların sallanması vs. bunun kaynağı hiç gösterilmedi daha ve ne zaman gizemli bir şey olsa o olayı yaşayan kişi ya hafızasını kaybediyor ya orayı geçiyorlar ya da hiçbir şey söylemiyor. İleride durum nasıl oluyor ? Bunların kaynağı belli oluyor mu ? Fransız kadın ve Ethan görüldü sadece izlediğim yere kadar.
    2-Dizide sürekli flashback oluyor bu sürekli devam ediyor mu ?
    3-Yemek kaynakları bitince nereden buluyorlar ?
    4-Adadan kaçabilen oluyor mu ?

Teşekkürler.

1 - 6. sezonda o ses çıkaran şeyin / siyah dumanın ne olduğu açıklanıyor. Fransız kadının adaya ilk gelişi, başından geçenler, Ethan ve Diğerleri kimler, açıklanıyor hepsi.

2 - Flashbackler hatırladığım kadarıyla 3. sezon sonuna kadar sürecek. Bunlardan sonra flashforwardlar başlayacak, yani daha sonra olan şeyleri gösterecek.

3 - Yakında yemek kaynağı bulacaklar, izlemeye devam edin.

4 - Evet. Ve hayır. Ve finalde yine evet.

• Teşekkürler, biliyorum göreceğim fakat işte merak ediyorum Dizi iyi güzel de izlediğim yere kadar birkaç soru işareti oluştu kafamda o yüzden sordum.

Tavsiye edeceğiniz bir şey var mı dizi ile ilgili ?

@tayfn1907
  • We have to go back.
  • dörtçeker kullanıcısına yanıt
    Saçma olmaz mı dostum ileride neler olacağını biliyosun bu tıpkı outlast oynarken önceden netten video izleyip korkmamak gibi bişey ama sen bilirsin
  • 
Sayfa: önceki 19911992199319941995
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.