Şimdi Ara

Depremde kesinti yaşayan operatörlere ceza yağdı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
76
Cevap
0
Favori
4.357
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• 26 Eylül tarihinde İstanbul’da 5.8 büyüklüğünde meydana gelen deprem sonrasında operatörler sınıfta kalmış ve en kritik zamanda vatandaşların cep telefonları üzerinden iletişim kuramamasına sebep olmuştu. Sadece İstanbul değil tüm yurtta saatler süren iletişim kesintileri yaşanmıştı.

Milyonlarca TL ceza

BTK Sektörel Denetim Dairesi Başkanlığı yaşanan mağduriyetin ardından harekete geçti ve çeşitli araştırmalar sonrasında Elektronik Haberleşme Kanunu kapsamında operatörlere adeta ceza yağdırdı. Soruşturma gerekli altyapı iyileştirmelerini yapmadıkları gerekçesiyle açılmıştı.

Ayrıca Bkz.Çocuklar için dinamolu 3D yazıcı

Yapılan inceleme sonucunda 1 saat 15 dakikalık kesinti nedeniyle Turkcell'e 2018 yılı net satış tutarı olan 13 milyar 935 milyon 760 bin 609 TL’nin yüzbinde 15’i oranında 2 milyon 90 bin TL ceza kesildi.

1 saat 45 dakikalık kesinti nedeniyle Vodafone'a 2018 yılı net satış tutarı olan 8 milyar 196 milyon 856 bin 873 TL’nin onbinde 3’ü oranında 2 milyon 459 bin TL ceza kesildi.

Türk Telekom ise 27 saatlik kesinti nedeniyle daha fazla mağduriyet yaşatmıştı. Operatöre kesinti nedeniyle 2018 yılı net satış tutarı olan 7 milyar 532 milyon 437 bin 126 TL’nin onbinde 7’si oranında 5 milyon 272 bin TL para cezası uygulandı. Ayrıca Türk Telekom ülke genelinde birçok ildeki radyo erişim şebekesi elemanlarından BSC ve RNC’lerin yetkili merciler tarafından alınmış bir karar olmaksızın kapatılması nedeniyle de yine 2018 yılı net satış tutarının onbinde 6’sı oranında 4 milyon 519 bin TL para cezasına çarptırıldı. Türk Telekom’un cezası toplamda 12 milyon TL’yi geçmiş oldu.

Kaynak:https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/ceza-verildi-gsm-operatorleri-6149666

• Bu firmalar için milyonlarca dediğiniz cezalar çerez parası. Yüzbinde 15 nedir ya okurken gülme geldi. Bakın ben yaklaşık olarak aylık 5000₺ maaş alıyorum. Yüzbinde 15 i 0.75₺ yani 75 kuruş. Kendi gelirinize göre hesaplayın. Cezanın ne kadar komik olduğunu görün.
    Edit: düzeltiyorum ben 75 kuruşa çerez bile alamam. O yüzden çerez değil sakız parası diyelim.
  • Olan kullanıcıya olur yine.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • cezayı milyon tl lerle çarpıyolarda, sonrasında teşvik yada vergi affı diye milyar milyar tl leri siliyorlar, o nolacak..

• LecterHannibal kullanıcısına yanıt
    .

• Telekom’un komple kapanması lazım.limon felan satabilirler

• Kazandıkları paraya bak, kestikleri cezalara bak. Bunlar mı caydırıcı olacak? Cezayı ödeyip aynen devam edecekler...

• Danışıklı dövüş 🤷🏻‍♂️

• Onlar için ne ki bu rakamlar bizden alınacak zaten (:

• Haklı cezadır. Japonya’da 8 şiddetinde deprem oluyor millet telefonla videoya alıp sosyal medyada paylaşıyorken bizde 5.8’de operatörler gidiyor.

• Adını değiştirsin "türk telekom" olmaması lazum.

• bakalim bunun sonucu kullanicilara ne kadar zam olarak yansiyacak. cezalara onlem olarak operatorler ek alt yapi yatirimlarina gidecek, bu alt yapinin ve hizmet serbestisinin operasyonel maliyeti de son kullaniciya daha yuksek iletisim faturasi olarak yansiyacak. hayirli olsun hepimize.
  • Ne olacak ceza delçvletin cebine ordan nereye kimbilir oparatörlerde bizden bir şekilde çıkarır olacağı bu olan yine garibana

• o parayı da kullanıcılara dağıtın bari en azından bir işe yarar, buradan saatlik 1gb veren turkcell e selamlar

• İyi olmuş kestikleri ceza olan parayı cebe atmayı bırakıp biraz da altyapı yatırımlarını artırmaları gerekiyor. Hele Turkcell dünya kadar para alıyor ülkenin en pahalı operatörü hiç kesinti yaşatmaması gerekiyor. En uygunu tt olmasına rağmen o bile çok fazla kâr ediyor. Yatırım yapın kardeşim biraz aldığınızı cebe atıp durmayın.

• Depremde sınıfta kalan devlet, kendine ödül almış..

• tam dedik paketler alınabilir düzeye iniyor al sana bi zam daha kapıda :))

şaka bir yana böyle bir durumda operatörlere ceza verilmesi güzel olmuş lakin ben bu kurum ve firmalar arasındaki işleyişin tamamen danışıklı dövüş olduğunu düşünüyorum.
    kamunun nabzı yoklanıyor bakın biz işimizin başındayız dermiş gibi
  • Deprem sigortalarını da yola basan yetkililere kim ceza kesecek acaba

• Sonuç?

• schipht kullanıcısına yanıt
    12 milyon dediğin para sana göre çok bu firmalara göre 12 milyon senin 3-5 liran gibi bişey

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.