Şimdi Ara

Peugeot yeni pickup modelini tanıttı: Landtrek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
53
Cevap
0
Favori
3.484
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Son yıllarda ürün gamında yaptığı yeniliklerle ve yeni tasarım diliyle büyük beğeni toplayan Peugeot, yeni pickup modeli Landtrek’i görücüye çıkardı. Peugeot Landtrek, ilk etapta sadece Latin Amerika ve Afrika pazarlarında satışa sunulacak.

Peugeot Landtrek’in dış tasarımına baktığımızda, markanın yeni tasarım dilini pickup segmentine güzel bir şekilde uyarladığını görüyoruz. Aracı oldukça heybetli gösteren ön bölümde krom çerçeveli büyük ızgara ve iki parçadan oluşan LED gündüz farları dikkat çekiyor. Bunun yanı sıra geniş çamurluklar, yan basamaklar ve “C” şekline benzer LED stoplar da Peugeot Landtrek’in detayları arasında.

Peugeot Landtrek’in iç mekanında, markanın başarılı crossover modellerinden esinlenilen modern bir tasarım söz konusu. Orta konsolun üzerine yerleştirilen 10 inç dokunmatik ekrana sahip bilgi-eğlence sistemi, Android Auto ve Apple CarPlay desteği ile birlikte sunuluyor. Çift bölgeli klima kontrolleri, piyano tuşu tasarımlı kontrol düğmeleri, USB girişleri ve 360 derece kamera sistemi de yine Landtrek’in göze çarpan özelliklerinden.

Peugeot Landtrek, tercih edilen versiyona göre 30 dereceye kadar yaklaşma açısı, 27 dereceye kadar uzaklaşma açısı ve 25 derece karın açısına sahip. Su geçiş yüksekliği ise 600 mm. Yerden yüksekliği 214 ile 235 mm arasına değişen Landtrek pickup’un tek kabinli versiyonu 5390 mm, çift kabinli versyonu ise 5330 mm uzunluğa sahip. Aracın genişliği ise her iki versiyonda da 1925 mm.

Peugeot Landtrek’in çift kabinli versiyonundaki kasa uzunluğu 1630 mm, tek kabinli versiyonundaki kasa uzunluğu ise 2430 mm olarak ölçülüyor. Bu da Landtrek’in 3 adet Euro palet taşıyabilmesi anlamına geliyor. Landtrek’in yük taşıma kapasitesi de 1 ve 1.2 ton arasında değişiyor. Peugeot Landtrek’in tek kabinli versiyonları arka tampon olmadan da satılabiliyor. Bu da arka kapağın 180 derece açılarak daha pratik bir kullanım sunmasını sağlıyor.

Ayrıca Bkz.İkinci el araç satışına "T.C. Kimlik No ve ekspertiz" düzenlemesi gelebilir

Peugeot Landtrek’in kaputu altında 1.9 litre dizel ve 2.4 litre turbo benzinli üniteler bulunuyor. 150 beygir güç ve 350 Nm tork üreten dizel motor 6 ileri manuel şanzımanla kombine edilmiş ve 7.8 lt/100 km yakıt tüketimi sunuyor. 210 beygir güç ve 320 Nm tork üreten benzinli versiyonda ise 6 ileri manuel ve 6 ileri otomatik seçenekleri mevcut. Landtrek’in giriş seviyesi modelleri arkadan itişli fakat dört tekerlekten çekiş sistemi opsiyonlar arasında.

Peugeot Landtrek şimdilik sadece Latin Amerika ve Afrika pazarlarında satılacak. İlerleyen dönemlerde Avrupa pazarı için yeşil ışık yakılır mı bilinmez. Fakat yakın zamanda Landtrek’in Avrupa’ya gelmesi mümkün görünmüyor.

Resim Galerisi

Resimin Açıklaması

• Bende 308 var, köyden arazi aldığım için pikap gibi kullanıyorum. Tek ses gelmedi 1 senede.
    Bozuk yolda bile konforlu, sönümleme gayet iyi.
    Aynısından başka bir 308i de 1,5 sene yine bam güm kullandım. Hiç bir kasiste fren yapmam.

Ama pikapın tasarımı kötü olmuş net. Son zamanda oluşturdukları beklentinin uzağında.
  • Pick up ver Lan Tirrek

Güzel olmuş ben beğendim
  • Model ismi çok iyi lan tirrek :D

• Orayı da domine eder mi ki
  • quote:

Orijinalden alıntı: umtcnkrt

Model ismi çok iyi lan tirrek :D

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2 senede ön düzen dağıtan marka pikap yapmış hıııh.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ford Ranger a benziyor sanki!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sankii -- 20 Şubat 2020; 17:49:50 >
  • preteros P kullanıcısına yanıt
    Çoğu aracın ön takımından sağlam eskide kaldı 206 307 modellerinde

• Peugeot bunu geliştirmez, Mercedes gibi amblem mühendisliği yapmıştır diye düşünenlere editörün bahsetmediği gerçeği vereyim:

Landtrek özünde Çinli Changan Kaicheng F70.

• -Columbia- kullanıcısına yanıt
    Vallahi o yıllarda milletin bilinçaltında bayağı bir etki bıraktı sizin böyle bir tespitiniz varsa markaya başarılar dilerim benim için nicelikten önemli olan niteliktir Bu yüzden japona devam

• quote:

Orijinalden alıntı: preteros

2 senede ön düzen dağıtan marka pikap yapmış hıııh.
    Bende 308 var, köyden arazi aldığım için pikap gibi kullanıyorum. Tek ses gelmedi 1 senede.
    Bozuk yolda bile konforlu, sönümleme gayet iyi.
    Aynısından başka bir 308i de 1,5 sene yine bam güm kullandım. Hiç bir kasiste fren yapmam.

Ama pikapın tasarımı kötü olmuş net. Son zamanda oluşturdukları beklentinin uzağında.
  • pejo gene sınıfa ambargo koymaya geliyo

• Bilgi için teşekkür ederim hocam. Ben de tam olarak aynısını düşünüyordum. Hatta Mercedes gibi pickup platformunu Nissan’dan almış olabileceğini düşünüyordum.

• Bana tasarım olarak 206 sedanı andırdı araba tasarımı oturmuyor sanki 3008in arkasını pick up'a dönüştürmüşler sadece

• Ayı gibi olmuş

• Forumun mobil sürümünde resimlerini görüntüleyemiyoruz. Bir düzeltin artık şu forumu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sesli güldüm 😁😁

• Pickup ların hepsi neden bu kadar güzel.Hiç işime lazım değil ama fena alasım var.Bu da çok yakışıklı.

• Motorlar berbat.
    Diğer markaların güç ve tüketim değerlerine bakın.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.