Şimdi Ara

PlayStation 5'in maliyeti belli oldu: Konsol nasıl bir fiyatla satışa sunulacak?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
56
Cevap
0
Favori
3.977
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Bloomberg, büyük bir heyecanla beklenen PlayStation 5 hakkında yeni bilgiler paylaştı. Yayınlanan rapor Sony'nin henüz konsolun fiyat etiketi konusunda bir karara varmadığını gösteriyor.

İlk verilere göre cihazın maliyeti 450 dolar civarında. Sony'nin buna diğer masrafları da ekleyeceğini düşünürsek bu oldukça yüksek bir rakam.

Ayrıca Bkz.Sony Xperia 1.1, 8K HDR video çeken ilk telefon olabilir

Üretim maliyetinin bu denli yüksek olması, konsolun pahalı bir soğutma sistemiyle donatılması ve DRAM ve NAND bellek tedariği konusunda sıkıntı yaşanmasından kaynaklanıyor.

İlkbaharda seri üretime girmesi beklenen PlayStation 5 şirketin en pahalı oyun konsolu olacak. 2013 yılında 399 dolarlık fiyat etiketiyle piyasaya sürülen PS4'ün maliyeti 381 dolardı.

Rekabetçi fiyat şart

Sonuç olarak PlayStation 5'in fiyatını şu an Sony bile bilmiyor. Japon devin Xbox Series X'in fiyatına göre hareket edeceğine yönelik bilgiler var.

Sony büyük olasılıkla üretim maliyetine 20-50 dolar arası bir miktar ekleyerek rekabetçi bir fiyat belirleyecek. Aksi taktirde şirket sadece oyunlardan para kazanabilecek.

• 500 Dolar çok makul ehehe ne kadar ucuz diyenleri okudukça işsizlik vaar, asgari ücret çok aaz, paramız yook diye ağlayanlar hani nerde diye mikroskopla ekrana bakıyorum!

Beyler bu şey bir oyun konsolu! Daha tane tane söyleyeyim o-y-u-n k-o-n-s-o-l-u. Oyun konsolu! Sadece eğlence, oyuncak gibi yani. Oyun oynatan cihaz 500 dolar. Bakın sadece oynatıyor. O-yun!! Şuanki kurdan 3.000 lira ediyor. Vergisiz hali ile. 3.000 lira. Oyun oynatıcı sadece 3.000 lira. Uyuşturucu bağımlıları gibisiniz 3.000 lira ağbi bununla neler neler alınır. Milletin basireti bağlanmış yemin ederim. Oyun oynamak bildiğin soyulmakla eş değer.

• 499 dolara tamamım ben..

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bence zaten 500 dolara satcaklar ama xbox 400 dolara çıkarırsa diye bekliyorlar.100 dolar büyük fark ama özel oyunlar kendini belirleyici unsur olacaktır.

• 549 dolardan aşağı olmaz büyük ihtimalle. Türkiye'de değişen pek bir şey yok zaten. Her halükarda pahalı ve almak zor olacak.

• İyimser olursak 449 dolar, en kötü 499 dolar olur o zaman.
  • beklentimden dusuk cikti, 499'u gecmez, 429 ve 399 secenekler arasındadir muhtemelen.sonynin eli cok daha saglam ps3 ve ps4 donemine gore bu konsolu 400 dolardan verebilirler bence.

xbox series x değilde,lockhartin fiyatına gore hareket edicek bence, o 300 dolar olursa 400 dolar olacaktir ps5.lockhart 400 olursa 500 yaparlar.aksi takdirde 429-449 gibi ara fiyatlarda olacaktir.

series x 499 dolar olacaktir , ms'in boyle bir derdi olmaz dusuk versiyonlu konsolla playstationi zora soktular, bazi insanlarda 4k tv yok bu adamlar gidip ekstra para verip guclu olanı almak istemeyebilirler bu da onları lockharta yonlendirecektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blackzeros -- 14 Şubat 2020; 16:59:46 >
  • İlk serinin pahalı olması normaldir. 3.4. Serilerde %20-30 düşürecektir. Fabrikada üretimde bu işleri takip eden anlar ne demek istediğimi

• 500 dolara satmalılar bu tarz firmalar konsoldan 3 sene en az zararına satarlar oyunlrdan üyeliklerden para kazanırlar soradan konsoldanda kar ederler bu politikayı değilirse konsol satamaz oyun satışıda üyeliğide satamaz daha cok zarar eder oyuzden 500 doları geçmez görüşüm

• Telefonlar olmuş 1000 dolar zaten koca konsola 500 dolar bedava.

• 500 dolar iyi fiyat bu devirde inşallah daha yüksek olmaz

• Bizde 5000 tl'den satışa çıkar.

• Herkesin memnun olacağı bir noktada uzlaşılır inşallah

• sony konsoldan değil de oyun satışından parayı götürüyor.. eğer maliyeti 450dolar ise satış fiyatı taş çatlasın 550dolar olur.. ben 500dolar olacağını düşünüyorum ki 3bin lira yapıyor.. bu da ülkemizde 4500-5000lira arasında satılacağını gösterir.. yani aklı başında bir insan için oldukça uçuk rakamlar bunlar.. 1tb ps4 slim için 1200lira ödemiştim 2016 yılının kasım ayında ✌️😎

• vergileri ekleyince en kotu 5000 ham girişi var 6-7 binden çıkar :) gayet makul o teknolojiye.

• antique kullanıcısına yanıt
    2016 yilinda galaxy note 7 cikis fiyati 3600'dü oradan pay biç derim :)

• Bir oyun 60 Euro ve üzeri bir fiyatlara satılırkene oyun konsolunun maliyeti
    çokda önemli olmasa gerek bence 600 Euro fiyata çıkar 4k 60fps oynatacak
    konsol için uygun bir fiyat sayılır.

• Ps3 500-600 dolardan satilmisti buda oyle olur

• 500 Dolar çok makul ehehe ne kadar ucuz diyenleri okudukça işsizlik vaar, asgari ücret çok aaz, paramız yook diye ağlayanlar hani nerde diye mikroskopla ekrana bakıyorum!

Beyler bu şey bir oyun konsolu! Daha tane tane söyleyeyim o-y-u-n k-o-n-s-o-l-u. Oyun konsolu! Sadece eğlence, oyuncak gibi yani. Oyun oynatan cihaz 500 dolar. Bakın sadece oynatıyor. O-yun!! Şuanki kurdan 3.000 lira ediyor. Vergisiz hali ile. 3.000 lira. Oyun oynatıcı sadece 3.000 lira. Uyuşturucu bağımlıları gibisiniz 3.000 lira ağbi bununla neler neler alınır. Milletin basireti bağlanmış yemin ederim. Oyun oynamak bildiğin soyulmakla eş değer.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi monacomen -- 14 Şubat 2020; 18:37:36 >
  • Biz hep 150-200 dolarlık telefon alıyoruz ama. Kaç kişinin 1000 dolarlık telefonu var ki?

• telefonların 15000 lira olduğu yerde 3000 in lafı olmaz.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.