Şimdi Ara

TÜBİTAK'ın ilk İHA yarışması için detaylar belli oldu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
373
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• TEKNOFEST kapsamında pek çok teknoloji yarışması düzenleniyor. Bu sene 16-20 Eylül tarihlerinde Gaziantep’te düzenlenecek TEKNOFEST etkinliğinde TÜBİTAK tarafından ilk kez liseler arası insansız hava aracı yarışması yapılacak.

TÜBİTAK Liseler Arası İnsansız Hava Araçları Yarışması iki farklı kategoride gerçekleştirilecek. Sabit ve döner kanat kategorilerinde yapılacak yarışmalar kapsamında TÜBİTAK tarafından birincilere 20 bin TL, ikincilere 15 bin TL ve üçüncülere 10 bin TL ödül verilecek. Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) ise birincilere 6 bin TL ödül verecek.

Yalnızca dereceye girenler ödüllendirilmekle kalmayacak. Yarışmaya katılmaya hak kazanan tüm takımlara 4 bin TL katılım desteği ve 6 bin TL İHA geliştirme desteği verilecek.

Ayrıca Bkz.Teknofest 2020 teknoloji yarışmaları başvuruları başladı

Başvurular 16 Şubat 2020’de başlayıp 23 Mart 2020’de sona erecek. Başvurular ihaliseler.tubitak.gov.tr adresinde yayınlanacak sistem üzerinden çevrimiçi yapılacaktır. Başvuru koşulları ve teknik kurallarla ilgili ayrıntılı bilgi için https://www.teknofest.org/yarisma-detaylar-58.html adresini ziyaret edebilirsiniz

TEKNOFEST 2020, 22-27 Eylül tarihlerinde Gaziantep Havalimanı’nda gerçekleştirilecek. TEKNOFEST kapsamındaki diğer teknoloji yarışmaları için son başvuru tarihi 28 Şubat. Detaylara bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

• Liseler Arası olduğunu başlıkta belirtmek bu kadar zor olmamalı...

• Dua ile uçan, uçarken dua eden ve sınırsız döngü yaratarak sürekli havada kalan ama pratikte 10 dkk dayanamayan ümmet-i drone 1. olur.
  • Matematik Olimpiyatları, Türkçe Olimpiyatlarından sonra başka bir umut tacirliği...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cem kullanıcısına yanıt
    İcadını beğendim. Mutlaka katılmalısın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CleanCoders -- 12 Şubat 2020; 9:45:5 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: CleanCoders

İcadını beğendim. Mutlaka katılmalısın.
    Bunu bana degil ummete soyle, ummet ugrasiyor bu islerle.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Önce şu tankımıza bir motor yapın da esada haddini bildirelim be birader. m60 ların modası geçti.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cem

Bunu bana degil ummete soyle, ummet ugrasiyor bu islerle.

Alıntıları Göster
    Birinci olacak ve ödül alacak olan projeyi ummete vermeniz taktire şayan.
  • İçi şişmiş tipler yine aynı mesajlarla b.k atma derdinde. Sol çomarlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.