Şimdi Ara

Huawei'den, Google Play yasağına çözüm: Akıllı telefonlara popüler uygulamalar önceden yüklenecek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
2.117
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Çinli telekomünikasyon şirket Huawei'nin, ürettiği akıllı telefon ve diğer cihazlarında Google servislerini kullanması yasaklanmıştı. Şirket bu yasağın kullanıcıları çok fazla etkilememesi için farklı bir yönteme başvuracak.

Ayrıca Bkz.Motorola Razr 2019'un menteşesi test edildi: 27 bin katlamadan sonra bozuluyor

Huawei'den yasağa alternatif çözüm

Şirketin üreteceği yeni akıllı telefon modellerine, en popüler 70 Android uygulamasını önceden yükleyeceği belitiliyor. Uygulama listesinin bölgeye göre değişiklik göstereceği açıklanırken, bu listenin Google Play Store'da en çok indirilenler sıralamasına göre düzenli olarak güncelleneceği ifade edildi. Bununla birlikte ABD yasaklarının devam etmesi sonucu şirket cihazlarına Facebook Messenger, Instagram ve WhatsApp gibi en popüler uygulamaları da yükleyemeyecek.

Huawei aldığı bu kararla birlikte, kullanıcıların popüler uygulamalara erişmek için APK dosyalarını yüklemek zorunda kalmamalarını da sağlamış olacak. Şirket ayrıca Google hizmetlerine alternatifler de sunacağını belirtiyor. Örneğin cihazlara Youtube yerine Huawei Video ve Google Haritalar yerine de Tom-Tom uygulamaları yüklenebilecek. Geçtiğimiz günlerde şirket yönetiminden yapılan açıklamalar, ABD yasakları kalksa bile, Huawei'nin olası bir yeni yasağa karşı kendi ekosistemini oluşturmaya devam edeceği yönünde.

• Eskiden teknoloji mağazalarına gidince önümüzde sürüsüyle seçenek olurdu. Sony,lg,htc,lenovo,lumia vs.
    Şimdi iphone ve samsung var. Türk markaları zaten iyi telefon yapamıyor. Xiaomiye kaldık, onlar da artırıyorlar kârlarını. Amiral gemi fiyatları son 7 yılda 1.800 liradan 12.000 e fırladı. Nereye gidiyoruz acaba...
  • google uygulamaları olmadan daha çok sevildi huawei , kendi işletim sistemini çıkartsa ve güncellemeleri apple gibi sıklaştırırsa google'a ihtiyacı kalmaz
  • Ne kadar geri kalmisiz goruyorsunuz. Hayir sadece turkiye olarak degil, diger dunya devletleri de dahil. Amerikan yazilimi donanimi olmadan tum teknoloji yalan..

• Huawei yetkilileri bilmiyorsa, uygulamalari apkmirror.com' dan indirebilir. Modlu apk falan isterlerse de yardimci oluruz

• Google'suz Android, Masaüstünde windows yerine linux kullanmak gibi illa ki bir yerde sorun yaşanır.

• Alternatif sunmak görüldüğü gibi çok kolay. Zamanı gelince daha iyi uygulamalara da sahip olacak

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • güncelleme alamayınca ne olacak. bunun türkçesi, ben satarken popüler uygulamalar var diyerek satayım ama sonra sen ne halt yersen ye demek. çincesi de cu yung fu thar kan sarb

• Kısıtlamacı bir marka olmasa tercih ederim ama Apple'dan beter.
  • hadi diyelim whatsapp yükledin whatsapp yedeği google drive yapmıyor mu uygulamayı yüklesen bile whatsapp yedeği almak mümkün olmayacak. Tamam bende takdir ediyorum huawei duruşunu ancak paramlada rezil olmak istemem

• Hepimiz (Facebook, WhatsApp vs) google in kölesi olmuşuz...
    Korkunç bir ticari savaş var ve bizim için tek sorun google apk lari..

"Kimse özgür olduğuna inan birinden daha iyi köle olamaz."

Johann Wolfgang Goethe

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Eskiden teknoloji mağazalarına gidince önümüzde sürüsüyle seçenek olurdu. Sony,lg,htc,lenovo,lumia vs.
    Şimdi iphone ve samsung var. Türk markaları zaten iyi telefon yapamıyor. Xiaomiye kaldık, onlar da artırıyorlar kârlarını. Amiral gemi fiyatları son 7 yılda 1.800 liradan 12.000 e fırladı. Nereye gidiyoruz acaba...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Google ı bu forumda en çok eleştirenlerden biriyim ancak bu gerçekçilikten kopmak anlamına gelmiyor çok merak ediyorum burada google yada abd menşeili uygulamalara atıp tutanlar gerçekten de bunları hiç kullanmıyor mu yoksa bildiğin ergen atarı mı yapıyorlar?

• Günü dahi kurtaramazlar! Mecbur anlaşacaklar yada batı yarımküre defteri kapanır iç piyasalarında kendi yağlarında kavrulurlar anca

• khaos kullanıcısına yanıt
    Huawei daha çok eleştiriliyor farkındaysan. ABD ambargo koyduysa ne yapsınlar? Çin'de uygulama yok değil, yapmaları gereken uygulamalarını globale uyarlamak. Bunları da ABD için değil ambargo olmayan diğer ülkelerdeki satışlar için yapıyor.

Konu Google ise eğer, sadece tarayıcıdan Youtube'u kullanıyorum o da benim değil içerik üreticilerinin tercihi. İnternete girerken Google'dan izin kağıdı mı alacaktık...

• Nerede durduğunun önemi yok.Tekellesenleri gecemiyorsan bile zorla cabala.Arkadan durten olmazsa devran nasıl döner.Olaya milliyetçi değil eşit dunya utopyam üzerinden bakiyorum aklim sacmalama desede.Sans verilmeli hatta 2 3 şans verilmeli.

• Bilgisi olmayan kişilerin huawei cihaz almamaları lazım yoksa bunları yükletmek için ekstradan para verecekler ve ticari dönecek.

• intel7mix kullanıcısına yanıt
    eğer verdikleri ekstra para yurt içinde kalıyor ise sorun yok. ticaret kötü bir şey değil.

• Mate 30 Pro ya hepsi yüklenebiliyor bizzat gördüm

• WB kullanıcısına yanıt
    Eskiden öyle değildi. Symbian vardı kimsenin bilgisi alınmazdı takip edilmezdi. O zamanlar her şey daha güzeldi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sorun olacağını düşünen arkadaşlar bir şeyi unutuyor, o servisleri kullanmanı sağlayan bir sürü program var, hemde daha avtajlı

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.