Şimdi Ara

Apple Watch satışları İsviçre saat endüstrisinin toplamını geçti

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
411
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Strategy Analytics isimli araştırma şirketinin verilerine göre Apple geçtiğimiz yıl tüm İsviçre saat endüstrisini geride bıraktı.

Apple'ın akıllı saati dünya genelinde 30.7 milyon adet satarken, Swatch, Tissot ve TAG Heuer gibi dünya devlerinin de içerisinde yer aldığı tüm İsviçreli üreticiler toplam 21.1 milyon saat satabildi.

Ayrıca Bkz.Bütçe dostu Realme C3 tanıtıldı: 6.5 inç ekran, 5.000 mAh pil, Android 10

Strategy Analytics tarafından yayınlanan veriler, Apple Watch satışlarının bir yıl içerisinde yüzde 36 oranında arttığını gösteriyor. 2018'de 22.5 milyon adetlik satış gerçekleştirilmişti.

Gençler akıllı saat tercih ediyor

Buna karşın saat denilince akla ilk gelen ülke olan İsviçre merkezli üreticilerin toplam satış miktarında yüzde 13'lük düşüş söz konusu. Yapılan satışlar yıllık bazda 24.2 milyon adetten 21.1 milyon adede gerilemiş durumda.

Analistler, analog kol saatlerinin belirli bir yaşın üzerindeki tüketiciler arasında popüler olduğunu, ancak gençlerin artık tercihlerini akıllı saatlerden yana kullandığını söylüyor.

• Apple Watch'u 10 sene zor kullanırsınız ama TAG Heuer, Tissot gibi ulaşılabilir sınıftaki mekanik saatleri ömür boyu kullanırsınız. Mekanik saat başka bir dünya. Evladiyelik olsun diye uğraşmaya gerek yok ama sonuçta daha dayanıklı ve anı barındırabilecek bir aksesuar. Apple Watch hiçbir zaman gerçek saat özelliği taşımadı. Fazlası var ama nasıl derler, ruhu yok.
  • Apple Watch'u 10 sene zor kullanırsınız ama TAG Heuer, Tissot gibi ulaşılabilir sınıftaki mekanik saatleri ömür boyu kullanırsınız. Mekanik saat başka bir dünya. Evladiyelik olsun diye uğraşmaya gerek yok ama sonuçta daha dayanıklı ve anı barındırabilecek bir aksesuar. Apple Watch hiçbir zaman gerçek saat özelliği taşımadı. Fazlası var ama nasıl derler, ruhu yok.

• Çünkü fiyat olarak İsviçre saati Apple saatini defalarca katkıyor. Çok gereksiz bir karşılaştırma olmuş

• quote:

Orijinalden alıntı: SC0RPI0N

Çünkü fiyat olarak İsviçre saati Apple saatini defalarca katkıyor. Çok gereksiz bir karşılaştırma olmuş
    TAG Heuer neyse de, Tissot türü saatlerin çoğu modeli Apple'ın saatinden daha ucuz!

Apple Watch 5, Almanya'da 500 Euro civarı

Swatch'i hiç sayma bile...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Valla çok ağır geliyor o saatler bi de insanlar çalışırken bildirimleri görmek istiyor kolayca o yüzden apple kalitesi ömrü alakasız bu konuyla

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Mekanik saatin tabii ki yeri başka ama devirde akıllı saaten şaşmam şahsen.

• Huan88 H kullanıcısına yanıt
    Analog çağını bitireli çok oldu. Digital çağdayız. Bunlar normal şeyler. Geçmişte tıkılıp kalmayın.

• Saat kullanmak isteyen analog alır, saatten haberi olmayan akıllı saat. Biri saattir, diğeri giyilebilir teknoloji.

• Huan88 H kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle doğru diyorsunuz. Kullanım alışkanlığı da önemli bir etken. örneğin kolumda bir akıllı saat var, geçen gün saati değiştirdim, hali ile öyle yıllarca kullanılabilecek bir ürün değil bunlar. Saatsiz kaldığım arada çekmecemden 5 yıllık Seiko 5 otomatik Sport modelinden olanı:) onu taktım. valla ilk günkü gibi hemencecik çalışmaya başladı:)) o zaman da içimden geçirdim. gerçek saat bu dedim. Gerçekten de saat bunlar. Fakat kullanım alışkanlığına gelince, artık akıllı saatleri kullanıyoruz. not: geçen yıllarda yaşlı bir fırıncı amcanın kolunda seiko 5 gördüm, kaç yıllık vs merak ettim sordum. yaklaşık 40 yıla yakın kulundaymış amcanın ve hiç tamir görmemiş!! Bence bu çok önemli bir konu, 40 yıl kadar hareketli bir mekanizma sağlam ve düzgün çalışabiliyor. Gerçekten evladiyelik bir makine.. şimdi ben çocuğuma Apple Watch 5 saatini bırakabilir miyim, hayal edin lütfen? :))

• ucube bi saat apple watchç sırf elma olduğu için satılyor. estetik açıdan çok yetersiz

• Yiyiyorsa Japon saat endüstrisi ile kiyaslasinlar öyle milyon dolarlık saatlerin olduğu piyasa ile nenemi de kiyaslariz

• Geçmişle alakası yok. Bildirimleri arabada, kolumuzda, telefonda, bilgisayarda, tv’de göre göre asıl dijitalliğin bağımlısı haline geldik. Tüketim alışkanlıklarımızı değiştirmelerine izin veriyoruz. Halbuki bunlara gerek yok. Ben akıllı saati bazı acil yardım ve sağlık uygulamaları haricinde gereksiz görüyorum.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.