Şimdi Ara

Pegasus uçağı pistten çıktı, üçe bölündü

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
346
Cevap
1
Favori
24.863
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Pegasus Havayolları’na ait bir yolcu uçağı İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’nda pistten çıktı. Pistten çıkan uçak üçe bölündü ve uçakta yangın çıktı.

Uçak İzmir’den İstanbul’a uçuş gerçekleştirmişti. İlk gelen bilgilere göre kazanın nedeni bilinmiyor.

Yine Pegasus Havayolları’na ait bir yolcu uçağı 7 Ocak 2020 tarihinde pistten çıkmıştı. Birleşik Arap Emirlikleri Sharjah-İstanbul seferi yapan PC747 sefer sayılı uçaktaki 164 yolcu kayıpsız şekilde tahliye edilmişti.

Güncelleme: İlk gelen bilgiler göre uçakta 177 yolcu var ve can kaybı yok. Bölgeye çok sayıda ambulans yönlendirilmiş durumda.

Güncelleme 2: Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Turhan, Sabiha Gökçen'de uçağın pistten çıkması nedeniyle uçuşların İstanbul Havalimanı'na yönlendirildiğini bildirdi.

Güncelleme 3: İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, Twitter hesabından kazaya ilişkin yaptığı paylaşımda, 52 yaralı yolcunun hastaneye sevk edildiği bilgisini paylaştı. Buna ek olarak kaza bölgesine gitmeyen çalışan Sabiha Gökçen Havalimanı Şube Müdürlüğü ekip aracı kaza yaptı. Kazada 5 polisin yaralandığı öğrenildi.

Kaynak:

• Konumu saat 18:39'da açmışım siz ise 18:50'de açmışsınız. Olay o an daha çok yeni olduğu için fazla detay girememiştim evet doğru ancak bilgiler geldikçe güncelleyecektim ki sildiniz. 15 yıldan fazladır sivil havacılıkla ilgileniyorum kazayla ilgili tüm doğru detayları toplayıp girmeyi düşünüyordum zira bilgi kirliliği yaratmaması açısından teyide muhtaç bilgileri yazarak konuyu açmak istemedim. Sorun konuyu kimin önce açtığı da değil aslında. Sorgusuz şekilde konuları siliyorsunuz ve insanların tepkisi de buna yönelik.
  • o havalimanında birşeyler
    2 ay önce yine başka bir uçak pistten çıkmıştı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Elma arkadaşımızın açtığı resimli detaylı haber içeren konuyu neden siliyorsunuz?
  • ölen yoktur umarım. uçağa binerken de kanat bölgesine binin kanatlar diğer yerlere göre sağlam olur ölme riskiniz azalır.
  • çünkü o haber editörü
  • pegasusun 500T den farkı yok.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Winter Is Coming kullanıcısına yanıt
    Niye biz açamıyor muyuz, ekmeğini mi elinden alıyoruz? Pırıl pırıl kafalar
  • Ulaştırma Bakanı açıklama yaptı. Uçakta 177 yolcu varmış can kaybı yok. Herkese geçmiş olsun. 🙏

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xsw -- 5 Şubat 2020; 18:59:32 >
  • Ya Pegasusta sorun var ya da başka bi şeyde. T?sadüf olduğunu zannetmem

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-41F3DB120

Elma arkadaşımızın açtığı resimli detaylı haber içeren konuyu neden siliyorsunuz?
    Emeğe saygı da kalmamış

• PieCeSs kullanıcısına yanıt
    he gördük 3dk da 10 kişi aynı konuyu açtı olması gereken sence bu mu? yarışa mı giriyorsunuz aha işte bir tane konu var yazın buradan.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-41F3DB120

Elma arkadaşımızın açtığı resimli detaylı haber içeren konuyu neden siliyorsunuz?
    Merhaba,

Merak edenler için konuları ben sildim, haber editörü değil. Detaylı konu derken?... Bir cümle ve iki fotoğraf içeren bir konuydu. Haber editörü ile neredeyse aynı dakikalarda açılmış konular ve üyenin konusunda mesaj veya önemli bir içerik olmadığı için, bu konudan devam edilmesi daha doğru. Çünkü bu şekilde konu ana sayfaya ve mobil uygulamaya da yansıyor.

Burada tuhaf bir durum göremiyorum.

Kazada kimsenin yaralanmamasını umuyorum. Geçmiş olsun.

İyi forumlar,

• nedense pegasus uçaklarında hep sıkıntı oluyor. ya uçaklar dandik ya şoförler acemi.

• Sabiha Gökçen'e 2. Pist yapılması gerekiyor. Yan rüzgarlardan kurtulmak için.

2. Pist yapılırsa İstanbul havalimanına inmek istemeyen bir yığın firma Sabiha Gökçen'e geçmek istiyor.

Bu yüzden 2018'de bitmiş olması gereken pist bitmiyor.
    Çok geçmiş olsun.

• Janti kullanıcısına yanıt
    bu tür olaylarda popi olmaya çalışmanın pek bir manası yok.
    konu sıcağı sıcağına açılmıştı ve Elma arkadaşımız update ediyordu.
    Bu konu da 2 satır la açıldı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Janti

Merhaba,

Merak edenler için konuları ben sildim, haber editörü değil. Detaylı konu derken?... Bir cümle ve iki fotoğraf içeren bir konuydu. Haber editörü ile neredeyse aynı dakikalarda açılmış konular ve üyenin konusunda mesaj veya önemli bir içerik olmadığı için, bu konudan devam edilmesi daha doğru. Çünkü bu şekilde konu ana sayfaya ve mobil uygulamaya da yansıyor.

Burada tuhaf bir durum göremiyorum.

Kazada kimsenin yaralanmamasını umuyorum. Geçmiş olsun.

İyi forumlar,

Alıntıları Göster
    Saçma. İstediğimiz yerde yazarız size ne?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Başlıktaki Pegasus yazısı silinse iyi olur şirket tescilli marka olduğu için forumdan davacı olabilir İstanbul Valisi bile açıklamasında şirket ismi vermedi.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.