Şimdi Ara

Xbox Patronu Phil Spencer: 'Asıl Rakiplerimiz Amazon ve Google; Sony ve Nintendo Değil'

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
69
Cevap
1
Favori
2.397
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Xbox patronu Phil Spencer, The Verge ile gerçekleştirdiği röportajda ilginç açıklamalarda bulundu.

Phil Spencer tarafından belirtilene göre, ileriye dönük olarak Microsoft'un asıl rakipleri Amazon ve Google. Sony ve Nintendo değil.

"Sony ve Nintendo hakkında konuşacak olursak, onlara büyük saygı duyuyoruz fakat ileriye dönük olarak asıl rakiplerimizi Amazon ve Google olarak görüyoruz."

"Bu kesinlikle Sony ve Nintendo'ya saygısızlık etmek değil sadece geleneksel oyun şirketleri biraz bizim alanımızın dışında. Yıllardır bulut sistemlerine on milyarlarca dolar yatırımda bulunduk."

Microsoft son yıllarda odağını özellikle Xbox Game Pass gibi abonelik servislerine çevirdi. Oyun gelirlerinin büyük bir kısmını Xbox Game Pass ile Xbox Live Gold'dan elde ediyorlar. Ayrıca Xbox oyunlarını Wi-Fi veya mobil ağ aracılığıyla Android telefonda ve tablette doğrudan buluttan streaming yoluyla oynamayı sağlayan Project xCloud üzerinde çalışıyorlar.

• Oldukça mantıklı konuşmuş adam bulut teknolojisinden bahsetmiş oraya milyarlarca dolar yatırımda bulunmuşlar ve uzun vadede meyvelerini toplayacaklarını onun için de rakiplerinin Amazon ve Google olduğunu söylemiş. Burada Sony ve Nintendo'nun bulut konusunda çok adım attığını göremedik muhtemelen bu nesilden sonra oyun dünyası farklı bir yöne doğru gidecek, bu iki firma nasıl bir yol izleyecek göreceğiz. Dönüp dolaşıp milyarlarca dolarlık sektörü bir iki tane exc oyuna indirgemek olaya çok sığ bakmaktır bence.
    Yahu akıl tutulması yaşıyoruz, Amazon daha oyun sektörüne el atmamış, bir ara MS un oyun bölümünü almayı düşünüyordu, Google Stadia ile işi batırdı. Rakipler bunlar, biri sektöre daha girmemiş, öbürü eline yüzüne bulaştırmış, MS ta diyor ki, biz ancak bu sektörde, bu firmalara rakip olabiliriz.

Bir firmada çok para olması onu her alanda en iyi yapmıyor, bir defa bunu anlamak lazım. Tutun dünyanın en büyük bankasını oyun sektörüne alın, en iyi firma onlar mı olacak? Bu mudur mantığınız, yapmayın lütfen, Phil reyiz açık açık, abi biz Sony nin liginde değiliz, biz burada annemizin liginde süt kupasında devam edeceğiz demiş. Hiç evirip, çevirmeyin, gevelemeyin.
  • Adam açık, açık biz Sony ve Nintendo ile rekabet edemeyiz demiş. Bakalım bizim memleketin Xbox fanatiklerinin tepkisi ne olacak?

Hayır bak, Phil Spencer diyor, ben demiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi İdrak İstimlak -- 5 Şubat 2020; 17:58:55 >
  • Oldukça mantıklı konuşmuş adam bulut teknolojisinden bahsetmiş oraya milyarlarca dolar yatırımda bulunmuşlar ve uzun vadede meyvelerini toplayacaklarını onun için de rakiplerinin Amazon ve Google olduğunu söylemiş. Burada Sony ve Nintendo'nun bulut konusunda çok adım attığını göremedik muhtemelen bu nesilden sonra oyun dünyası farklı bir yöne doğru gidecek, bu iki firma nasıl bir yol izleyecek göreceğiz. Dönüp dolaşıp milyarlarca dolarlık sektörü bir iki tane exc oyuna indirgemek olaya çok sığ bakmaktır bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-AEF248198 -- 5 Şubat 2020; 18:6:52 >
  • "Yıllardır bulut sistemlerine on milyarlarca dolar yatırımda bulunduk."

Sonuç: Crackdown 3

bulut sistemlerine biraz daha yatırım yaparlarsa ortaya Crackdown 3 den daha beter şeyler çıkabilir, aman yatırım etmesinler daha fazla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SOLID SNAKE -- 5 Şubat 2020; 18:3:16 >

• Böyle de olamazsınız tersi bir açıklama yapsan da olamazdınız. Sony sizin denginizde değil size fazla.
  • Şu infografiği de buraya koyalım, adam neden böyle konuşmuş anlayalım, içselleştirelim...

Xbox Patronu Phil Spencer: 'Asıl Rakiplerimiz Amazon ve Google; Sony ve Nintendo Değil'

Daha fazlası için...
    https://www.gamingscan.com/gaming-statistics/

• Adam açık açık Sony ve Nintendo benim rakibim değil demiş. Benim rakiplerim daha büyük demiş.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BlackTower_35

Adam açık açık Sony ve Nintendo benim rakibim değil demiş. Benim rakiplerim daha büyük demiş.
    Zaten Microsoft trilyon dolarlık bir şirket Dünya'nın en büyük şirkelerinden birisi, adamlar Gamepass'e oluk oluk oyun getiriyorlar isteseler 50 tane exc oyun yaparlar ama bazı şeylerin farkındalar geleceği şimdiden dizayn etmeye başlamışlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-AEF248198 -- 5 Şubat 2020; 18:4:45 >
  • BlackTower_35 kullanıcısına yanıt
    E tabii kendi rakipleri ile yarışamadığını anlayınca, tek rakibim Türk Hava Yolları diyor. Çevir kazı yanmasın
  • Siz lafı tersinden anlamışsınız bravo üstün yetenek lazım bunun için :))

• Bulut ile hava atıyorsun da sony o işi halletti bile
    Psnow takır takır stream oyun oynatıyor
    Switch bile stream ile re7 oynattı
    Ms hala lafta

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yeni nesilde Sony, PS5 ile PS2 satışlarını egale ederek muazzam bir başarıya imza atacak gibi. Rakipler şimdiden sinmiş...
  • quote:

Orijinalden alıntı: BlackTower_35

Adam açık açık Sony ve Nintendo benim rakibim değil demiş. Benim rakiplerim daha büyük demiş.
    Daha sony ve nintendo yu alt edemiyorken google ve amazon ile nasıl rekabet edecek

• quote:

Orijinalden alıntı: Geldimmigordun

Bulut ile hava atıyorsun da sony o işi halletti bile
    Psnow takır takır stream oyun oynatıyor
    Switch bile stream ile re7 oynattı
    Ms hala lafta
    Olurmu öyle şey. Onlarca milyar dolar yatırım yaptılar ve bulut teknolojisinin işlem gücü ile Mükemmel grafikli ve tamamiyle mükemmel fiziklere sahip yıkılabilir çevresi olan Crackdown 3'ü yapıp oyun tarihini değiştirdi ya adamlar.

• Aboov, adam Sony ve Nintendo'yu hafiften ezmiş, burdakilerin çıkarımına bak. Cidden "Okuduğumuzu anladık mı ?" konusunun önemini burada görüyoruz.

< Bu ileti BölümSonuCanavarı sitesinden atıldı >
  • Ps now Stream mi oynatıyor oo büyük başarı :)
    Project X cloud adını daha önce duymamışsınız anlaşılan.. Off neyse herkes kendi penceresinden bakmak için çaba sarf ediyor. Size iyi muhabbetler beyler.

• İlahi Phil hiç güleceğim yoktu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tiny Titan -- 5 Şubat 2020; 18:36:52 >
    < Bu ileti BölümSonuCanavarı sitesinden atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Crescent

Aboov, adam Sony ve Nintendo'yu hafiften ezmiş, burdakilerin çıkarımına bak. Cidden "Okuduğumuzu anladık mı ?" konusunun önemini burada görüyoruz.
    Kimsenin tersten anladığı yok
    Daha sony ve nintendoyu geçemezken yea benim rakibim google amazon dersen gülerler adama

• Çok profösyönelsiz ve art nietli olarak yapılmış bir açıklama.Koskoca yıllarca sektöre yöne veren firmalara karsı sektöre daha yeni adım atmış firma.Çok alçakca bir açıklama ve aşşalayıcı olmuş.Bulut teknolojisiymiş sanki O teknolojiyi satın alacak para Sony ve Nintendoda hiç yok.Rezil yöneticiler böyle konuşur.Sony bu açıklamaya yazık demiştir eminimki.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Crescent

Aboov, adam Sony ve Nintendo'yu hafiften ezmiş, burdakilerin çıkarımına bak. Cidden "Okuduğumuzu anladık mı ?" konusunun önemini burada görüyoruz.
    Gelecek nesilden sonra artık insanlar elindkei basit telefonlardan Rdr 2 gibi oyunları oynayabilecekler gidişat o yönü gösteriyor. Son kullanıcıya donanım yerine içerik satmaya başlayacaklar bu kadar oyun stüdyosunun alınmasının nedeni de bu zaten. Microsoft, Google, Amazon gibi dev şirketler bu yöne doğru gidiyorsa mutlaka bir şey vardır orada.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-AEF248198 -- 5 Şubat 2020; 18:46:17 >
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.