Şimdi Ara

İran'dan geçmek istemeyen uçaklar Afganistan'a servet kazandırıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
1.675
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Ukraine Airlines firmasına ait Boeing 737-800 tipi bir yolcu uçağı İran tarafından vurularak düşürülmüştü. Havayolu firmaları benzer bir olayla karşılaşmamak için İran hava sahasından kaçınmaya çalışıyor.

Havayolu firmalarının İran hava sahasını kullanmak istememesi en çok İran’ın doğusunda bulunan Afganistan’a yaradı. Özellikle de Avrupa’yı Hindistan ve Güneydoğu Asya’ya bağlayan uçuşlarda, İran yerine Afganistan hava sahası tercih ediliyor.

Ayrıca Bkz.Boeing CEO'su, THY'nin 2009'daki Amsterdam kazasıyla ilgili ifade vermeyi reddetti

Afganistan hava sahasına günde 390 civarında uçak kullanıyor. Afganistan bu uçuşlardan geçiş başına 700 dolar kazanıyor. Bu da günlük yaklaşık 100 bin dolarlık gelire tekabül ediyor. Ekonomik açıdan sıkıntılı süreçteki Afganistan için günlük 100 bin dolarlık gelir, sevinç yarattı. Afganistan, önümüzdeki Temmuz ayından itibaren üst geçiş ücretini 700 dolardan 950 dolara çıkarmayı planlıyor.

2018 yılında havacılık geliri olarak 100 milyon dolara yakın gelir elde edilmişti. Ülkenin en büyük üçüncü gelir kaynağı olan havacılık gelirleri, 2020’de katlanarak artacak.

• Şükretmek demek yan gelip yat sakın çalışma demek değildir. Önce bunu öğrenin.

Mağaradan çıkmış gelişmiş ülkeler obezlikten ölürken dünyada 800 milyon insan aç yatıyor. Yılda kaç insan açlıktan ölüyor araştır gör.

Bu gelişmişlik değil bildiğin zulümdür. Bunlar mağarada kalsaymış daha iyi olurmuş. Bu kafa yapısındaki insanlık; sen çalış ben yiyeyim, senin elindekini alayım sen açlıktan öl zihniyeti ile ancak dünyanın sonunu getirir ve getiriyorlar.
    Afgan arkadaşlardan aldığım bilgi. Öğretmen maaşı 100-120 dolar arasına denk geliyor. Bir tane küzine soba 250 dolar.

Evet maalesef önce Rusya ardından abd işgali ile 40 senedir savaş halinde olan bir ülke.

En büyük sıkıntıları da emniyet olmaması. Kimse rahat dışarı çıkamıyor nerede ne patlayacak belli değil. Afgan arkadaşlar sadece emniyet olsun biz ekmek suyla de idare ediyoruz diyor.

Bizim ülkeyi almanya ile kıyaslayıp yerin dibine sokanlar biraz doğuya afrikaya bakmayı bilse hallerine yüzbin şükür ederlerdi.
  • koskoca ülke günlük 100 bin dolara seviniyor
  • Koskoca mı

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SECourses

koskoca ülke günlük 100 bin dolara seviniyor
    Because siyasal islam izoleytid...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arap yalakaları için öyledir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sonra dünya müslümanları terörist olarak gösterince yobazlar ayağa kalkıyor. Kusursuz olan müslümanlar değil kusursuz olan İslam

• 100.000 dolar afksnlara para degerine göre 1 trilyon yapıyordur abd ülkeyi mahvetti iş imkanları kalmamıştır

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Afgan arkadaşlardan aldığım bilgi. Öğretmen maaşı 100-120 dolar arasına denk geliyor. Bir tane küzine soba 250 dolar.

Evet maalesef önce Rusya ardından abd işgali ile 40 senedir savaş halinde olan bir ülke.

En büyük sıkıntıları da emniyet olmaması. Kimse rahat dışarı çıkamıyor nerede ne patlayacak belli değil. Afgan arkadaşlar sadece emniyet olsun biz ekmek suyla de idare ediyoruz diyor.

Bizim ülkeyi almanya ile kıyaslayıp yerin dibine sokanlar biraz doğuya afrikaya bakmayı bilse hallerine yüzbin şükür ederlerdi.

• Günde 390 Uçak 700 Dolardan 273.000 Dolar yapar.

Kalan 173.000 Dolar nerededir? Kimlerin cebine gitmektedir?
  • şu haberleri okuyup ülkemiz Türkiye mizin kuruluşunda emeği gecen başta M K Atatürk olmak uzere bütün şehit ve gazilerimize borçluyuz iyiki onlar var da afgsnistan pakistan iran gibi degiliz

• afganlar için arap mı dedin :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-E41A5AE05

Bu mesaj silindi.
    Bu harita ateistlerin cehaletini gösteriyor sadece
    Bu ülkelerin %90 Sünni Müslüman aşağı yukarı görüş olarak Türkiye de ki Müslümanlar ile aynı konumdalar.

Bu ülkelerin büyük kısmının halifeliğini 400 yıl boyunca Türklerin (Osmanlı'nın) üstlendiğini de unutmayalım.
  • Nevfel kullanıcısına yanıt
    İnsanlık, kendinden geri, kötü durumda olanlara bakıp "şükretme" gibi saçma bir kafada olsaydı emin ol herkes şu anda mağaralarda yaşayıp, mızrakla avlanıyor olurdu. İyi ki hep daha iyisini daha fazlasını istemiş ki şu anda bu haldeyiz.

• Zorkof kullanıcısına yanıt
    Şükretmek demek yan gelip yat sakın çalışma demek değildir. Önce bunu öğrenin.

Mağaradan çıkmış gelişmiş ülkeler obezlikten ölürken dünyada 800 milyon insan aç yatıyor. Yılda kaç insan açlıktan ölüyor araştır gör.

Bu gelişmişlik değil bildiğin zulümdür. Bunlar mağarada kalsaymış daha iyi olurmuş. Bu kafa yapısındaki insanlık; sen çalış ben yiyeyim, senin elindekini alayım sen açlıktan öl zihniyeti ile ancak dünyanın sonunu getirir ve getiriyorlar.
  • Vay be konuyu nerden nereye getirmeyi gene becermişsiniz.
    Bu hakkaten özel yetenek gerektirir.
    Alayınızı kutluyorum.(Bahçeli reise gönderme)
  • afganistana ben gittim. karışık, can güvenliği tehlikeli. parası olanlar hapisane gibi konaklarda keleşli askerlerle korunuyor vede pickup ların arkasına koltuk yapmışlar askerlerle geziyorlar.(bende öyle gezdim) bir kere kendim pazara gideyim dedim arkamdan koştular korumasız nereye gidiyorsun diye :)

• Afganistan'a yaradı.

Çok Yanlış Bir İfade. De Ki Amerikaya Yaradı Sonuna Kadar Katılırdım. Natonun Askerler İçsin Diye Satın Aldığı Şişe Sular Bile Cocacola Etiketiyle Geliyordu Oraya. Nerden Biliyorum, Çünkü İSAF Komutasında 2010 da Oradaydım.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.