Şimdi Ara

Intel 6 çekirdek 8 izlekli mobil işlemci hazırlıyor olabilir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
435
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Intel’in donanım dünyasının merakla beklediği yeni mobil işlemcileri CES 2020’de detaylı bilgi sunulmaması nedeniyle daha da ilgi çekici konumda. Firmanın Core i5 ailesine katacağı yonga alışılagelmişin dışında bir çekirdek/izlek konfigürasyonuna sahip olabilir.

6 çekirdek 8 izlek

3DMark’ın veritabanında ekran alıntısı araçlarına gülümseyen Core i5-10500H, 6 çekirdek 8 izleğiyle donanım dünyasında standart haline gelen çekirdek/izlek seçeneklerinden farklı. 2.5 GHz’lik taban frekansa sahip modelin tüm çekirdekleriyle çıktığı frekans rapor edilmese de 3 GHz’in ortaları tahmin ediliyor.

Ayrıca Bkz.Core i9-10900K 3DMark’ta ortaya çıktı

Dahası yeni Core i5 çözümü sızıntılardan bildiğimiz kadarıyla i7-10750H’la benzer bir performans sergiliyor. 6/12 izleğe sahip ağabeyine yaklaşan çözümün sırrı sahip olduğu frekansı olabilir. Diğer taraftan yeni 10. nesil işlemcinin Ryzen 5 4600H’tan hızlı olması bekleniyor. Son olarak Intel’in AMD’nin Renoir APU hamlesine karşı yol haritasını biraz öne çekmiş olabileceği üzerinde konuşuluyor.

• "Intel Core i7 Comet Lake-H - 6 çekirdek/12 izlek - 5.0 GHz" ve
    "Intel Core i9 Comet Lake-H - 8 çekirdek/16 izlek - 5.0 GHz üzeri" işlemcileri
    Bunları geçen ay tanıtmamışlar mıydı, karıştırdım mı yav
  • av_erkam89 kullanıcısına yanıt
    Hocam o zaman ön tanıtım gibi çok çok kısıtlı bir şey düzenlediler. CES 2020'de. Sadece mobil işlemcilerimiz 5 GHz üstüne çıkacak denildi. Başka da bir detay yok resmi ağızdan.

• northwood kullanıcısına yanıt
    Eyvallah hocam sağ olun bilgilendirme için.. haberleri kurcalarken denk geldi, üstüne sizin paylaşımınızı görünce kafam karıştı, tekrar teşekkürler..

Edit: Sormayı unuttum; bu işlemci/ler piyasaya girdikten sonra cihaz ısısı %90lara dayanır heralde? :/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi av_erkam89 -- 4 Şubat 2020; 23:11:41 >
    5 GHz tek çekirdek için olacak. Haliyle diğerlerinin kapalı/inaktif olduğu güç durumunda tüketim fazla olmayacaktır. Asıl önemli olan tüm çekirdeklerle çıkılan frekans ki onu da TDP'yi düşük tutmak için düşük tutuyorlar. Sıcaklık probleminin olacağını sanmıyorum.

• northwood kullanıcısına yanıt
    O kadarını da yapsınlar artık :)
    Eyvallah hocam bilgilendirme için tekrar sağ olun..
  • masaüstü işlemcileri ne zaman çıkar acaba?
    Ne demek hocam :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İntel kardeşim hani GHZ herşey demek değildi çekirdek sayısı daha önemliydi?
  • Intel problemlerini çözemeyince gelecekte : "Intel gururla sunar. 10 çekirdek 6 izlek işlemci. Aynı anda 6 çekirdek aktif, fazla ısınan 4 çekirdek kapatılıp yerine diğer 4 çekirdeği çalıştırıyoruz."

• arızalı core ları çöpe atmaktansa millete satalım demişler..

• yeniymiş gibi sürüyorlar piyasaya, bu kaç senedir konuşulan mevzu.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.