Şimdi Ara

Core i9-10900K 3DMark’ta ortaya çıktı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
1.275
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• İşlemci devi Intel pazarda rekabetçi kalmak adına tekrardan vites yükselteceği Comet Lake ailesinde iddialı frekanslarla karşımıza çıkacak. Son gelen haberde tepe modele yer verildi.

Tek çekirdeğiyle 5.1 GHz'e tırmanıyor

3DMark’ın veritabanına düşen test sonucunda yer alan Core i9-10900K 3.7 GHz’lik taban frekansta görev yapacak. Tek çekirdek için geçerli olması beklenen tepe frekans değeri ise 5.1 GHz olarak rapor edilmiş. Thermal Velocity Boost özelliği sayesinde uygun koşullarda 5.3 GHz’in görülebileceğini de belirtelim.

Ayrıca Bkz.Nvidia mobil Super ailesinde 6 kartla karşımıza çıkacak

10 çekirdek 20 izleğiyle AMD’nin tepe seviye modellerini hedef alacak Intel Comet Lake’te yine 14 nm+++ sürecini kullanmaya devam edecek. Son olarak hız aşırtma kilitsiz işlemcinin Z490 yongasetli anakartlarla birlikte önümüzdeki nisan ayının ortalarında satışa sunulması bekleniyor.

• LGA1151 olsaydı keşke.
  • Bence ölü doğmuş bir işlemci.

• 2014 senesinden beri aynı CPU yongası için kaç tane SÖZDE yeni tasarımlar ve özellikleri ile bize anakart yutturuldu acaba. Overclock kilitli + 101 backdoorlu + iki katı fiyatına + 2014lü dedelerinin aynısı işlemcileri yersen al... +++++++++++sı çok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Feyzuli -- 3 Şubat 2020; 19:35:53 >
  • Durup durup revize ediyorlar aynı işlemciyi

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Tdp yi dusurmek icin 3.7 baz frekans ahuhauaha

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ''+'' bu işaretin adı artık ''intel''.

• İşlemciler yerinde sayıyor, üretim teknoloji gelişiyor bundan yararlanıyorlar, bence son on yılın özeti bu. Bakın fazla bilmeden ahkam kesmek istemiyorum ama yonga tasarımı anlamında gelişim ipc'ye bakar; frekansla oynamışsın, çekirdek artırmışsın bunlar büyük çoğunlukla üretim teknolojilerinin getirileri değil mi? Mesela amd 64 çıkardı; devrim gözüyle bakıyoruz, 8 çekirdekli 8 paket var içinde, üretim teknolojisi sayesinde bu kadar çekirdeği tıktılar bir alan ama çekirdekler ilk nesil core i serisini on yılda yeni ikiye katlamıştır, keza intel de öyle.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi .V. -- 3 Şubat 2020; 17:50:26 >
  • Kasa toplanacak fiyat 4 bin civari, ekran karti gerekmiyor, dahili olan yeterli. Buna göre i5 serisi mi? amd mi tercih edilir ?

Son zamanda guncel takip edemedim bu işleri. 16 ram, 250 gb m.2 hizlilarindan ssd yeterli, işlemciye gore ileriye dönük anakart ve 80+ bronze yeyerli gucde kasa. İsikli vs olmasa daha iyi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi virtue28 -- 3 Şubat 2020; 17:49:50 >
  • Kışın iyi güzel doğalgaz masrafından kurtuluruz, zaten acayip zamlandı. Da yazın ne yapacağız. Kış için intel, yaz için amd mi kullanacağız. Bir de intel hala kendini ++++ ile kasıyor da, amd 7nm de kalfalık dönemi 4xxx leri sunacak. Bu bir kaç sene daha intele ekmek çıkmaz görünüyor buradan.

• virtue28 kullanıcısına yanıt
    ryzen 5 1600 ve ya ryzen 5 2600(biraz daha ileri dönük) , anakart olarakta b450 serisi işini uzun yıllar görür

• okayynn kullanıcısına yanıt
    Dostum adam ekran kartı gerekmiyor demiş sen dahili grafik birimi olmayan işlemci önermişsin. @virtue28 R3 3200G, B450 orta seviye anakart işini görür. Tercihen daha sonra işlemci upgrade edilecekse B450 Gaming Plus MAX veya B450 Tomahawk MAX.

• intel.....intel....intel.....(YIL 2040) ''INTEL diye bir firma vardı hatırlayanınız varmı?''
    çok yok intelin adını böyle hatırlıcaz biraz daha ++++++++++++++++++++++++ devam et bizde intel yerine AMD alırız olur biter.yıllardır intel aldım ama AMD i gerçekten taktir ediyorum yıllardır gerçek anlamda bir geliştirme yaptı ve inteli salladı saygı duyuyorum ve sonraki işlemcim kesinlikle AMD... inteli tanıyormusunuz??? :P

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi paco_ct -- 3 Şubat 2020; 18:25:1 >
  • Daha piyasaya çıkmadan Ryzen serisi tarafından tokat manyağı yapılacak kevgirden hallice işlemci.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • İntel yerinde saymaya devam ediyor. Bu gidişle 2099 yılında halen 14nm 'ye devam edecekler. Atı alan üsküdarı geçiyor. Haberleri yok.

• Intel tarafında bi ipc artışı olmayacağı belli, AMD tarafında da sadece clock artarsa yıllarca yerinde saymış olacak firmalar

• Intel bu gidişle kendini yok edecek.

Yalnız böyle olursa, ortalık AMD'ye kalırsa kimse uygun fiyatlı işlemci beklemesin. Elbet o firma da şımaracaktır.

Bize sağlam rakip lazım.
  • Fx9590 geldi aklıma niyeyse :)
    1 sene sonra yana yana anakart arar herkes :)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Core i9-10900K 3DMark’ta ortaya çıktı > kızarmış halde..
  • quote:

Orijinalden alıntı: ruzgarnufel

Fx9590 geldi aklıma niyeyse :)
    1 sene sonra yana yana anakart arar herkes :)
    intel partnerler ile 2 al 1 öde kampanyası yapacakmış..

en ucuz z490 kart fiyatlarıda 500 1500 usd arası..
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.